Журнал «Український тиждень»


За словами Тіллерсона, відносини з РФ "перебувають у нижчій точці з моменту закінчення холодної війни, з дуже низьким рівнем довіри".

США не мають наміру заплющувати очі на все, що зробила Москва, і враховуватимуть це у своїй подальшій політиці. На цьому наголосив піж час інтерв'ю телеканалу Fox News державний секретар США Рекс Тіллерсон.

"Важливо розуміти, що ми не намагаємося починати все з чистого листа. Я вважаю, що визначення "перезавантаження"вживається занадто багато. Ви не можете перезавантажити, стерти минуле, почати все з чистого листа. Ми починаємо з того, що маємо (у відносинах - ред.), з усіх проблем, які існують в цьому списку. Ми не виключаємо жодної з них, ми не заплющуємо очі на жодну з них", - наголосив глава держдепартаменту.

За його словами, відносини з Росією "перебувають у нижчій точці з моменту закінчення холодної війни, з дуже низьким рівнем довіри".

Він також підтвердив, що в адміністрації занепокоєні втручанням РФ у президентські вибори в Сполучених Штатах, а також у країнах-партнерах в Західній Європі. Водночас, існує велика кількість питань, по яких потрібно дійти рішення, щоб повернути належний рівень відносин, "якщо це дійсно можливо".

Читайте також: Трамп припустив, що відносини між США і Росією назавжди залишаться на низькому рівні

При цьому Тіллерсон підкреслив, що для всього світу не є "здоровим", коли відносини між двома ядерними державами залишаються на такому низькому рівні.

"Чи можемо ми поліпшити їх чи ні, ще невідомо. Це забере деякий час. Це передбачає багато складної роботи", - зазначив держсекретар США.

Нагадаємо, раніше Тіллерсон також заявив, що втручання Росії у вибори в США є одним із важливих питань в контексті вибудовування відносин між країнами.

Укрінформ

Тиждень.ua


Це голосування називають генеральною репетицією виборів до Бундестагу.

Увечері в неділю, 14 травня, завершилися вибори до ландтагу земельного парламенту найбільш населеної федеральної німецької землі Північний Рейн - Вестфалія. За попередніми даними, лідирує партія канцлерки Анґели Меркель - Християнсько-демократичний союз, повідомляє DW.

Згідно з повідомленням, за дві години до закриття дільниць проголосували 59% виборців. На мандати в земельному парламенті претендувала 31 партія.

Попередні дані місцевих виборів у Північному Рейні-Вестфалії: партія #Меркель @CDU перемагає: #NRW pic.twitter.com/gAMhFs5xV3 - DW (українською) (@dw_ukrainian) 14 травня 2017 р.

Видання інформує, що попередні дані телеканалів ARD та ZDF віддають перемогу партії канцлера Німеччини Анґели Меркель, Християнсько- демократичному союзу (ХДС) із 34,5%. Соціал-демократи (СДПН), попередньо, поступилися лідерством та отримуюють 30,5% голосів. Також до ландтагу проходять представники Вільної демократичної партії, Зелені та правопопулісти з Альтернативи для Німеччини.

Це голосування називають генеральною репетицією виборів до федерального парламенту, Бундестагу, що відбудуться у вересні 2017 року.

Німецька хвиля

Тиждень.ua


Політ тривав близько десяти годин.

Стратегічний безпілотний літальний апарат США RQ-4A Global Hawk в неділю, 14 травня, здійснив 10-годинний розвідувальний політ вздовж лінії розмежування на Донбасі. Про це свідчать дані західних сайтів, які відстежують пересування військової авіації.

За їхньою інформацією, важкий американський безпілотник з позивним UAVGH000, що вилетів з авіабази Сігонелла на Сицилії, протягом дня курсував з півночі на південь вздовж лінії розмежування, збираючи розвідувальні відомості, але не перетинав її. Політ проходив на висоті приблизно 15,5 тис. метрів.

У якісь моменти, перебуваючи над територією Луганської області, він наближався до російських кордонів (в Білгородській, Воронезькій і Ростовській областях) на відстань приблизно в 70-80 км. З урахуванням можливостей ведення розвідки на глибину до 300 км, безпілотник RQ-4А Global Hawk міг спостерігати за всією територією, контрольованою бойовиками, а також прикордонними областями Росії. Крім того, він міг бачити й дії, що вживаються Збройними силами України.

Згідно з відкритими джерелами, апарат може патрулювати протягом 30 годин, здійснюючи політ на висоті 15-18 тис. метрів. Маршрут польоту безпілотника після вильоту з Італії пролягав над Грецією, Болгарією і Румунією. У повітряний простір України він увійшов на північ від території Молдови. Потім безпілотник продовжив політ на схід над Кіровоградської та Дніпропетровської областями в напрямку Донбасу.

Нагадаємо, американський безпілотник RQ-4A Global Hawk практично щомісяця здійснює розвідувальні польоти на Донбасі. У минулому і поточному році він також застосовувався для виявлення і знищення цілей бойовиків в Лівії за допомогою свого ракетного озброєння.

Як відомо, з січня 2015 року американські стратегічні безпілотники стали регулярно здійснювати розвідувальні польоти в районі Чорного моря, в тому числі біля узбережжя окупованого Росією Криму.

Інтерфакс-Україна

Тиждень.ua

UAmedia

ProEco - новостной мониторинг экологии Украины