Журнал «Український тиждень»


Президент США сказав, що здивований, проте "визнає право людей висловлювати свою думку".

Президент США Дональд Трамп заявив, що поважає мирні акції протесту. Про це він написав у Twitter.

"Мирні протести є відмінною рисою нашого демократичного суспільства. Навіть якщо я не завжди з ними згоден, я визнаю право людей висловлювати свою думку", - написав він.

Peaceful protests are a hallmark of our democracy. Even if I don't always agree, I recognize the rights of people to express their views. - Donald J. Trump (@realDonaldTrump) 22 січня 2017 р.

Перед цим Трамп висловив здивування протестами.

"Спостерігав учора за протестами, і у мене склалося враження, що у нас щойно відбулися вибори! Чому ці люди не голосували?", - написав він.

Watched protests yesterday but was under the impression that we just had an election! Why didn't these people vote? Celebs hurt cause badly. - Donald J. Trump (@realDonaldTrump) 22 січня 2017 р.

Як повідомлялося, в день інавгурації нового президента США Дональда Трампа у Вашингтоні затримали понад 200 людей, які брали участь в акціях проти нього. Крім того, у Вашингтоні на вулиці вийшли тисячі жінок, які протестували проти образливої та популістської риторики Трампа.

Тиждень.ua

Тиждень.ua


Президент заявив, що буде працювати з партнерами Болгарії для активізації європейської інтеграції, проте одночасно буде "відстоювати права та гідність свого народу".

У Софії пройшла інавгурація 5-го президента Болгарії Румена Радєва, який переміг на виборах у листопаді 2016 року.

За інформацією Bulgarian News Agency, церемонія інавгурації відбулася в Софії на площі Святого Олександра Невського.

"Сьогоднішня церемонія має глибокий сенс: надія на зміну, яка чекає всіх нас. Я хочу подякувати президенту Плевнелієву та всім президентам до нього, за їх зусилля щодо побудови демократичної Болгарії", - сказав Радєв під час церемонії.

Він також заявив, що буде працювати з партнерами Болгарії для активізації європейської інтеграції, проте одночасно буде "відстоювати права та гідність свого народу".

Нагадаємо, в листопаді 2016 року на президентських виборах в Болгарії переміг Румен Радєв, відомий проросійськими поглядами. Радєв вже пообіцяв разом з болгарським урядом працювати над скасуванням санкцій проти Росії.

Українська правда

Тиждень.ua


На Соборній площі поховані 14 вояків полку "Січових стрільців - Вільних козаків"УНР, загиблих у боях за місто проти більшовиків та махновців у 1919 році.

У неділю, 22 січня, в Дніпрі на Соборній площі відбулося урочисте відкриття першого в місті пам'ятного хреста бійцям Української Народної Республіки. Захід приурочили до Дня Соборності України.

За словами ініціаторів відкриття пам'ятника, саме на цій площі поховані 14 вояків полку "Січових стрільців - Вільних козаків"УНР - як наддніпрянці, так і галичани, загиблі у боях за місто проти більшовиків та махновців у 1919 році. Тому цю площу називають "символічним місцем єднання Сходу та Заходу".

За інформацією ініціаторів встановлення пам'ятника, він має вигляд саме такого хреста, який використовувався у нагородах і символіці УНР. Автором став скульптор Гарнік Хачатрян.
Читайте також: У Києві відкрили меморіальну дошку засновнику ОУН Коновальцю

На Соборній площі Дніпра розташоване одне з небагатьох у краї поховань вояків УНР, загиблих на Придніпров'ї під час визвольних змагань 1918-19 років. Наразі відомі прізвища лише двох загиблих із полку січових стрільців - вільних козаків, які поховані у братській могилі, - сотник Лугін та сотник Златоустов.

Пам'ятний камінь на цьому місці відновили 2012 року, до того його тричі знищували невідомі.

Радіо Свобода

Тиждень.ua

UAmedia

ProEco - новостной мониторинг экологии Украины