Журнал «Український тиждень»


У Брюсселі підкреслили, що президентські вибори минулого року не були ні вільними, ні чесними, ні надійними, без демократичної легітимності.

Європейський союз закликає якомога швидше провести дострокові вибори у Венесуелі, в іншому випадку має намір визнати лідера опозиції в якості керівника країни. Про це йдеться в заяві глави дипломатії ЄС Федеріки Могеріні.

"ЄС настійно закликає до термінового проведення вільних, прозорих і таких, що заслуговують на довіру президентських виборів відповідно до міжнародних демократичних стандартів і конституційного порядку Венесуели", - йдеться в заяві.

"За відсутності оголошення про організацію нових виборів з необхідними гарантіями протягом наступних днів ЄС вживатиме подальші дії, в тому числі з питання визнання керівництва країни відповідно до статті 233 венесуельської конституції", - зазначила Могеріні.

У Брюсселі підкреслили, що президентські вибори минулого року не були ні вільними, ні чесними, ні надійними, без демократичної легітимності.

В ЄС знову заявили про свою повну підтримку Національних зборів, лідер яких Хуан Гуайдо оголосив себе тимчасовим главою держави.

"Ми підтверджуємо нашу глибоку віру в те, що мирне і всеосяжне демократичне рішення є єдиним виходом з нинішньої політичної безвиході і спровокованої нею серйозної соціальної кризи", - відзначили в Брюсселі.

Нагадаємо, 23 січня Гуайдо оголосив себе виконувачем обов'язків президента країни. Зокрема, це відбулося у столиці країни Каракасі під час акції протесту проти чинного президента Ніколаса Мадуро.

Зокрема, масові акції протесту в країні почалися після того, як 21 січня в Каракасі група військових захотіла усунути від влади чинного президента Ніколаса Мадуро та закликала громадян приєднатися до демонстрацій. Однак урядові війська придушили протест.

Раніше Центр моніторингу за соціальною конфліктністю (OVCS) зазначив, що було ідентифіковано 14 загиблих осіб, усі в результаті кулі. Водночас місцеве видання La Prensa de Lar повідомило, що кількість загиблих під час протестів у Венесуелі зросла до 16 осіб.

Тиждень.ua

Тиждень.ua


За останніми даними, постраждали 12 осіб, в тому числі п'ятеро членів сім'ї сирійських біженців, серед яких троє дітей.

В неділю, 26 січня, кілька торнадо в суботу обрушилися на курортне турецьке місто Анталія на південному заході країни. Про це повідомляє портал Severe Weather Europe.

Очевидці повідомлять про як мінімум п'ять торнадо, які завдали серйозної шкоди центру Анталії. Торнадо супроводжувалися сильними грозами і градом.

Також постраждав аеропорт міста, на фотографіях можна побачити перевернуті автобуси і пошкоджені літаки.

Турецьке видання Hurriyet повідомляє, що в результаті стихійного лиха загинули 13-річна дівчинка і муніципальний працівник.

За останніми даними, постраждали 12 осіб, в тому числі п'ятеро членів сім'ї сирійських біженців, серед яких троє дітей.

За інформацією CNN Turk, дві будівлі у місті були повністю зруйновані, 21 серйозно пошкоджена, 208 отримали середні пошкодження.

Тиждень.ua

Тиждень.ua


При цьому він зазначив, що не виключає ще більш високий рівень середньої зарплати, якщо вдасться прискорити зростання економіки.

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман вважає, що рівень середньої зарплати в 2019 році перевищить 10,5 тис. гривень. Про це він заявив в ефірі одного з телеканалів, передає РБК-Україна з посиланням на урядовий портал.

При цьому Гройсман зазначив, що не виключає ще більш високий рівень середньої зарплати, якщо вдасться прискорити зростання економіки.

"Середню зарплату прогнозуємо близько 10,5 тис. гривень, але я переконаний, що цей показник буде вищим", - зазначив він.

Він також виступив за створення таких умов, щоб українці отримували гідну зарплату.

Нагадаємо, з 1 січня в Україні мінімальна заробітна плата зросла на 523 гривні - до 3723 гривень.

Тиждень.ua

Тиждень.ua

UAmedia

ProEco - новостной мониторинг экологии Украины