Газета "Урядовий кур'єр"


У Парижі Президент України Володимир Зеленський провів зустріч із Президентом США Джозефом Байденом.

Глава Української держави відзначив символічність цієї зустрічі у Франції в межах відзначення 80-ї річниці висадки союзників у Нормандії.

"Ми розраховуємо на вашу подальшу підтримку і на те, що ви будете стояти з нами пліч-о-пліч. Це так необхідно для відчуття наших людей, що ми не самі, що ми з вами - нашим стратегічним партнером", - сказав Володимир Зеленський.

Під час зустрічі обговорили оборонні спроможності нашої країни. Президент України наголосив на важливості посилення захисту Харківщини та пришвидшенні поставок у межах нових пакетів військової допомоги від США.

Глава держави докладно розповів про ситуацію на полі бою. Він зазначив, що для ефективного захисту від щоденного російського терору Україна має отримати можливості завдавати удари по військових цілях на території росії.

Президент висловив вдячність Джозефові Байдену за лідерську підтримку української формули миру від Сполучених Штатів Америки, а також відзначив важливість участі США у Глобальному саміті миру на рівні віцепрезидента.

Лідери обговорили процес підготовки до підписання двосторонньої безпекової угоди.

Президент США запевнив у подальшій підтримці України, а також наголосив, що із часу ухвалення Конгресом Сполучених Штатів рішення вже оголошено про шість пакетів фінансування разом з новим.

"Я підписав додатковий пакет на 225 мільйонів доларів, який зокрема допоможе вам відновити електромережу. Продовжую говорити, що Сполучені Штати Америки стоять поряд з вами. Ви твердиня проти агресії. Ми зобов'язані бути поряд. Тому очікую на детальне обговорення, що робити далі", - сказав Президент США.

У четвер Президент України Володимир Зеленський і перша леді Олена Зеленська взяли участь в офіційній міжнародній церемонії відзначення 80- річчя висадки військ союзників у Нормандії. Вона відбулася на території меморіалу Omaha Beach у французькому місті Сен-Лоран-сюр-Мер. Присутні переглянули документальний фільм про висадку військ союзників, а також історичну реконструкцію цієї події. У небі на честь 80-річчя висадки пролетіли військові літаки.

Виступаючи наступного дня перед Національними зборами Франції, Президент України зокрема сказав: "Упевнений, що настане день, коли Україна зможе побачити у своєму небі такі самі літаки, які вчора ми бачили в небі Нормандії. Французьку бойову авіацію -блискучі винищувачі, які під управлінням українських пілотів доведуть, що Європа міцніша. Міцніша, ніж зло, яке посміло Європі загрожувати. Зараз, як і 80 років тому, можемо це довести - могутність нашої єдності, могутність союзництва, могутність наших спільних ідеалів".

У Парижі Президент України провів також зустріч із головою Національних зборів Франції Яель Брон-Піве й очільниками комітетів.

Глава держави подякував за підтримку України від французького парламенту та всієї Франції, а також відзначив важливість двосторонньої безпекової угоди, яку країни підписали в лютому. Президент наголосив на важливості реалізації ініціативи Франції щодо запровадження нового режиму санкцій ЄС для боротьби з російською дезінформацією та дестабілізацією Європи.

Під час зустрічі йшлося про підготовку до Глобального саміту миру. Увагу приділили євроінтеграційним пріоритетам України, зокрема очікуваному ухваленню переговорних рамок для фактичного початку переговорів про вступ нашої держави в ЄС.

Джерело: Офіс Президента

Урядовий Кур'єр


У цивільному житті Дмитро працював водієм. Любив техніку, копирсатися в ній, крутити кермо й гайки. Ніби відчував, що цей фах у подальшому стане у пригоді. А бойова біографія "Бетмена"розпочалася 2014 року. Нові сторінки в неї він вписав із першого дня повномасштабного вторгнення рф в Україну. Як усі справжні чоловіки в ті години, повістки не чекав. Одразу зв'язався телефоном з побратимами часів АТО, скоординували свої дії та прибули в Житомир в 95 бригаду ДШВ. У складі її 3-ї батальйонно-тактичної групи визволяв Ставище, Макарів, Бородянку.

Тож до першого поранення і після нього вже на Херсонщині встиг повоювати вдосталь на різних бойових посадах: і розвідником, і штурмовиком. Нещодавно був старшим водієм штурмової машини, величезного "вульфхаунда", які чудово показали себе в боях з окупантами. На цій техніці відбивали Інгулецький плацдарм, визволяли Білогірку, Давидів Брід. Друге поранення було складнішим. Через нього солдатові пропонували відношення до іншої бригади, на тепле місце.

"Тоді я поставив питання руба: або списуйте зовсім, або залишайте в рідній бригаді. Таки наполіг на своєму. Командир поставився з розумінням. І перевели в батальйон логістики, автомобільну роту, - згадує Дмитро, закінчуючи фразу жартом: - Так став водієм з підвезення боє комплекту. Ото вже тепле місце".

Навіть по-справжньому гаряче. Одна річ доставити БК на склади, розвантажити, сортувати. І геть інша - доправити його до майже нульових точок, якомога ближче до позицій. Не раз і не два на запорізькому й мар'їнському напрямках опинявся між вибухами ворожих мін і снарядів. Вдавалося проскакувати, як між крапельками дощу. Тобто свій позивний виправдовує на всі сто відсотків.

"Пишаюся тим, що маю, без зайвих витребеньок, емблем і наклейок. Знаю, хто я, і друзі це знають. За час війни набув багатьох друзів, на яких можна покластися, які завжди допоможуть, не підставлять. Ми воюємо до кінця, доки не виженемо російських зайд із нашої землі. Інакше вони будуть у мене у дворі, у вас, у кожного. І що тоді буде з усілякими там ухилянтами?! - не стримує емоцій досвідчений солдат. - Дуже не хочеться перекладати на дітей цей тягар війни. Прагну, щоб вони цього не бачили, жили в мирі і спокої. А для досягнення такої мети мають напружитися і фронт, і тил!"

Силоміць людину не вмотивуєш стати на захист країни, доки вона сама не усвідомить таку необхідність, продовжує Дмитро думку про наболіле. Його, як і всіх, хто нині боронить країну, дивує та обурює тенденція до уникнення багатьма чоловіками армійської служби в такий складний для держави історичний період. Якщо хтось гордо одягає футболку з написом "Ухилянт"і ще й привселюдно пишається тим, то велика біда і особиста, й суспільна.

Юрій МЕДУНИЦЯ, офіцер служби зв'язків з громадськістю 46 оаембр, ДШВ ЗСУ

Урядовий Кур'єр


Перед усіма органами державної влади поставлено завдання зменшити споживання електроенергії

Уряд ухвалив розпорядження про зменшення споживання електроенергії для всіх органів державної влади. Про це повідомив Прем'єр-міністр Денис Шмигаль під час учорашнього засідання Кабінету Міністрів.

"Міністерства, центральні органи виконавчої влади, обласні державні адміністрації мають відмовитися від використання кондиціонерів, зовнішнього освітлення будівель і прилеглої території. Ми також рекомендуємо правоохоронним органам, органам судової влади, іншим держорганам зробити аналогічні кроки. Місцевій владі - обмежити вуличне освітлення", - зазначив Прем'єр-міністр.

Денис Шмигаль також закликав бізнес обмежити використання кондиціонерів та іншого енергоємного обладнання, яке не критичне для виробничої діяльності.

"Виняток - не буде обмежуватися використання кондиціонерів у лікарнях та на підприємствах, де кондиціювання повітря є частиною виробничого процесу", - сказав очільник уряду.

Прем'єр-міністр подякував енергетикам і всім, хто відповідально підходить до споживання електроенергії. Він наголосив, що обороноздатність і енергетика - два головні питання для уряду нині, адже росія продовжує атаки проти нашого енергосектору.

"Енергосистема цілісна. Однак у системі залишається значний дефіцит. Це означає, що ми можемо виробити менше електроенергії, ніж споживаємо", - пояснив Денис Шмигаль.

Щоб поліпшити ситуацію в енергосистемі, уряд одночасно працює із двох сторін: відновлює та розширює генерацію і зменшує споживання. На цьому наголосив Прем'єр-міністр.

"Щодо відновлення. Ремонти тривають 24/7. Максимально залучаємо допомогу партнерів. У Фонді підтримки енергетики акумулювали вже 500 мільйонів євро, за які закуповуємо обладнання", - зауважив Денис Шмигаль.Потрібно зняти мита й ПДВ

На засіданні 7 червня Кабінет Міністрів ухвалив рішення про залучення ще 30 мільйонів євро від державного банку Німеччини (KfW). За словами очільника уряду, ці кошти підуть на реконструкцію однієї з підстанцій у Львівській області: "Це підвищить стійкість нашої енергосистеми та покращить її інтеграцію з європейською".

Він додав, що цього тижня Україна також підписала меморандум із Європейським банком реконструкції та розвитку щодо підтримки енергосектору України на 300 мільйонів євро.

Що стосується розширення генерації, уряд робить ставку на децентралізовану енергосистему. Зокрема, спільно з Верховною Радою готує законопроєкт про зняття мита й ПДВ на ввезення всього енергетичного обладнання, а також усунення всіх митних формальностей.

"Готуємо програму пільгового кредитування на закупівлю енергообладнання і для громадян, і для бізнесу. Розширюємо газову генерацію. Ідеться про газотурбінні, газопоршневі та когенераційні установки, а також модульні котельні. Одночасно нарощуємо видобуток газу. За п'ять місяців цього року Нафтогаз запустив 36 нових свердловин і збільшив видобуток на 10%", - зазначив Денис Шмигаль.

Уряд затвердив Порядок надання фінансової підтримки фізичним особам, що встановлюють генеруючі установки з альтернативних джерел енергії у власних домогосподарствах. Сума компенсації для установок потужністю до 10 кВт на одне домогосподарство становитиме 244 тисячі гривень. А максимальна сума кредиту - 480 тисяч гривень терміном на п'ять років.Для розбудови прикордонної інфраструктури

Кабінет Міністрів учора затвердив угоду з Угорщиною, яка дасть змогу відкрити пункт пропуску "Велика Паладь - Надьгодош"для легкового транспорту.

"Також угода розширює рух транспорту в пункті пропуску "Лужанка - Берегшурань"зокрема для пасажирських, вантажних перевезень і порожніх фур", - повідомив Прем'єр-міністр.

Крім того, Кабінет Міністрів спрямував додаткові 222 мільйони гривень для розбудови прикордонної інфраструктури з Польщею та модернізації відповідних пунктів пропуску. Зокрема це стосується закупівлі мобільних сканерів.

Як нагадав Денис Шмигаль, минулого місяця уряд запровадив спільний митний та прикордонний контроль у пункті пропуску "Рені"з Молдовою. Прикордонні та митні формальності проводитимуть тепер лише з української сторони.

"Це прискорить рух транспорту, і це частина нашого проєкту зі створення зручного коридору перевезень до румунського порту Галац", - зазначив Прем'єр-міністр.

Також завершено модернізацію ще одного пункту пропуску на кордоні із Словаччиною "Ужгород - Вишнє Нємецьке".

"Усі ці кроки - необхідна частина нашої інтеграції з ЄС, а також поліпшення нашої логістики", - наголосив Денис Шмигаль.Для забезпечення якісного інклюзивного навчання

Кабінет Міністрів схвалив учора розроблену Міністерством освіти і науки Національну стратегію розвитку інклюзивного навчання на період до 2029 року та операційний план з її реалізації на 2024-2026 роки. Мета стратегії - створити умови для доступу до якісної освіти кожного здобувача відповідно до його індивідуальних потреб та можливостей.

Як повідомляє МОН, ключова проблематика на сьогодні - недостатньо інклюзивне та безбар'єрне освітнє середовище, нерівний доступ до якісного інклюзивного навчання в територіальних громадах, низький рівень сприйняття суспільством багатоманітності людини. У стратегії йдеться про впровадження єдиної ефективної державної системи для якісного інклюзивного навчання через: індивідуалізацію навчання з урахуванням здібностей і потреб кожного; сприяння соціальній інтеграції, толерантності та розуміння багатоманітності; розвиток потенціалу здобувачів для досягнення максимальних результатів; зменшення дискримінації в освітньому процесі; підтримку педагогів необхідними ресурсами для ефективного інклюзивного навчання; допомогу органам місцевого самоврядування в запровадженні політик інклюзії; забезпечення гнучкого переходу між закладами різних типів і рівнів освіти.

Реалізація плану заходів передбачає вдосконалення системи моніторингу, підвищення якості послуг інклюзивно-ресурсних центрів, створення інклюзивного середовища в закладах освіти, їхнє ресурсне забезпечення та підвищення компетентностей педагогів.

Ухвалення національної стратегії сприятиме впровадженню інклюзивного підходу та забезпеченню рівного доступу до якісного навчання в Україні відповідно до найкращих практик.

Джерело: Департамент комунікацій Секретаріату КМУ

Урядовий Кур'єр

UAmedia

ProEco - новостной мониторинг экологии Украины