Газета "Урядовий кур'єр"


На початку грудня у єврозоні введуть в обіг нову банкноту номіналом 20 євро.

Наразі надруковано 4 мільярди 300 мільйонів нових "двадцяток". Їхня головна особливість - оновлені елементи захисту, адже купюри саме цього номіналу підробляють найчастіше. Крім того Європейський центробанк дещо змінив дизайн, додавши портрет героїні давньогрецькій міфології. Також цифра 20 в нижньому лівому кутку буде змінювати колір з синього на темно-зелений залежно від кута нахилу.

Ці нововведення мають на меті зміцнити довіру до євро з боку 338 мільйонів громадян, які проживають у країнах-членах валютного союзу.

Раніше - в 2013 і 2014 роках - центробанк ввів в обіг оновлені банкноти номіналом в 5 і 10 євро. З часом фінансовий регулятор також збирається повністю оновити купюри єдиної європейської валюти номіналом у 50, 100, 200 і 500 євро.

EURONEWS

Урядовий Кур'єр


Франція просить запровадити суворіший контроль на кордонах усередині Шенгену. Це означає систематичну перевірку не тільки паспортів громадян, але й бази даних Шенгенської інформаційної системи.

Однак не всі держави-члени регулярно використовують цю базу даних, яка включає також інформацію про іноземних бойовиків, що воюють у гарячих точках. Єврокомісія зажадала від країн Шенгену користуватися системою в повному обсязі.

Керівник оперативного відділу Шенгенської інформаційної системи в Страсбурзі Бернар Кірх заперечує ці обвинувачення:

"Я можу просто сказати, що 2014 року у системі було зроблено два мільярди запитів. Тож я скептично реагую на заяви про те, що базу даних не використовують".

Поки що при в'їзді до Шенгену систематично перевіряють лише негромадян ЄС. Однак наш кореспондент Маргеріта Сфорца вказує на можливі зміни:

"Для систематичного контролю всіх громадян слід змінити Шенгенський кодекс про кордони. Єврокомісія повинна підготувати відповідні пропозиції до кінця цього року. Але на їхнє схвалення потрібен час. Водночас кілька країн- членів і, зокрема, Франція хочуть, аби до кінця року запрацювала система реєстрації даних авіапасажирів".

Європарламент уже два роки блокує пропозицію щодо обміну інформацією про авіапасажирів. Але після паризьких терактів переговори на цю тему між країнами та євродепутатами прискорилися.

"Є важливі питання. Чи слід реєструвати дані авіапасажирів внутрішніх рейсів? Чи тільки літаків, що прибувають до Євросоюзу? Я думаю, що країни ЄС наполягають на зборі інформації з внутрішніх рейсів, і Європарламент цим не дуже задоволений", - каже Тімоті Керкгоуп, євродепутат-консерватор, колишній міністр Британії з питань міграції.

Критики реєстрації даних авіапасажирів кажуть, що паризькі терористи були й так відомі європейській розвідці. А деякі політичні сили підтримують збір інформації про пасажирів літаків, але хочуть, щоб водночас було схвалено заходи з більшого захисту даних.

EURONEWS

Урядовий Кур'єр


Напередодні Нового року на полицях магазинів з'являється чимало ялинкових іграшок та прикрас. Чого тут тільки немає: яскраві скляні кульки різних розмірів, пластмасові фігурки, кульки, обтягнуті тканиною, різнокольоровий дощик, блискучі ялинкові банти і гірлянди. Як серед такого різноманіття не розгубитися і правильно обрати новорічні ялинкові іграшки і прикраси?

Ялинкові іграшки

Насамперед визначтеся, які саме ялинкові іграшки вам потрібні: скляні, пластмасові чи глиняні. Докладніше про новорічні товари дивіться на сайті www.rdmkit.ru.

Скляні ялинкові іграшки мають одну ваду - вони легко б'ються. Ненароком їх можуть розбити малі діти чи домашні тварини. Тож краще обрати пластикові іграшки. Вони довговічніші, не б'ються, мають меншу вагу, ніж іграшки зі скла, підходять для ялинок будь-яких розмірів. Продавці ялинкових прикрас розповідають, що саме пластмасові іграшки найбільш ходові. Вони недорогі, зручні в користуванні й мають гарну фактуру. Але буває, що недобросовісні виробники економлять на якості пластмасових іграшок і виготовляють їх зі шкідливих для здоров'я матеріалів. При незначному нагріванні з іграшок у повітря виділяють небезпечні для здоров'я речовини.

Радимо купувати пластикові іграшки в супермаркетах або спеціальних іграшкових магазинах. Там на кожну іграшку має бути сертифікат.

Запам'ятайте, що в пластикових іграшках не має бути:

♦ фенолу;

♦ формальдегіду;

♦ нітролавінілу;

♦ стиролу та інших полімерів, шкідливих для здоров'я.

Якщо сертифіката вам не показали, то варто пам'ятати, що безпечний пластик і фарба на іграшках не мають їдкого запаху. Обираючи іграшки, принюхайтесь до виробу. Будьте уважні!

Скляні іграшки виготовляють з безпечного матеріалу. Але скло є скло. Якщо виріб розбився, з іграшки розсипаються скалки, які можуть потрапити в очі, їжу, порізати обличчя чи руки. Якщо ви вирішили придбати саме скляні іграшки, перевірте їхнє покриття - воно має бути цілісним, фарба на іграшці не має облазити. Перевірити якість фарбування можна за допомогою серветки. Легенько потріть нею боки іграшки. Чиста серветка підкаже вам, що покриття якісне, отже і виріб можна купувати.

Глиняні іграшки досить міцні і красиві, в них немає хімії, вони екологічно безпечні, не потребують особливих умов для зберігання. Їх досить скласти у звичайний пакет чи коробку.

Гірлянди

Передусім гірлянда має бути безпечною, а вже потім красивою. Без сертифіката якості гірлянду не купуйте. У сертифікаті вказано про пожежну безпеку виробу. Обираючи гірлянди, зверніть увагу на її електровилку. Вона повинна мати ярлик із технічними характеристиками. Потужність гірлянди не повинна перевищувати 65 Вт. Якщо на упаковці вказано більшу потужність, такий виріб небезпечний - через перегрів гірлянда може спричинити пожежу. Зверніть увагу і на товщину дротів. Вони не повинні бути занадто тонкими, бо можуть порватися і зіпсують роботу гірлянди.

Світлана ЗАДОРОЖНА для "Урядового кур'єра"

Урядовий Кур'єр

UAmedia

ProEco - новостной мониторинг экологии Украины