Газета "Урядовий кур'єр"


Сьогодні Україна вшановує військових журналістів.

Військові журналісти зробили і роблять величезний внесок в інформаційну боротьбу із російською агресією. Вони є першими, хто на власні очі бачить перемоги й здобутки нашого війська.

Саме з інформації від військових журналістів та пресофіцерів підрозділів Збройних Сил України починається ранок кожного українця вже майже 10 років. Ризикуючи своїм життям, вони розповідають усьому світу правду про військові злочини російських загарбників на території України. Саме військові журналісти готують тисячі повідомлень, сюжетів та репортажів із передової в умовах бойових дій. Вони не лише оперативно й достовірно надають інформацію, але й, що іноді критично важливо, - надають її саме тоді, коли про неї вже можна говорити офіційно.

Сьогодні ми шануємо не лише військових журналістів, а також і їх цивільних колег, які з перших днів російської агресії стоять поруч із українською армією у найгарячіших місцях російсько-українського протистояння.

Бажаю вам наснаги, мужності й терпіння у вашій нелегкій праці на користь України. Ми віримо й чекаємо від вас на найголовнішу новину - про нашу омріяну Перемогу!

Слава Україні!

Разом переможемо!

Джерело: Телеграм канал Сергія Наєва

Урядовий Кур'єр


Уряд України, Група Світового банку, Європейська комісія та ООН презентували звіт"Третя швидка оцінка завданої шкоди та потреб на відновлення України"(RDNA3). Від української сторони у презентації взяли участь Прем'єр-міністр Денис Шмигаль, віцепрем'єр-міністр з відновлення - міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков, міністр фінансів Сергій Марченко.

Аналіз втрат і потреб

Сукупні економічні, соціальні та інші втрати України на кінець 2023 року становлять майже 499 мільярдів доларів, зазначив Прем'єр-міністр Денис Шмигаль. Найбільше постраждали сектори торгівлі та промисловості, сільське господарство, енергетика і транспорт.

"Потреби на відбудову України становлять майже 486 мільярдів доларів. З них на швидке відновлення потрібно витратити 15 мільярдів доларів. Бачимо, що за останній рік потреби на відбудову зростали. Особливо зростання помітно в житловому секторі, де через дії ворога зруйновано чи пошкоджено 10% усього фонду житла", - зазначив очільник уряду.

Також негативну динаміку, за його словами, спостерігаємо в аграрному секторі і навколишньому середовищі через російський теракт на Каховській ГЕС та замінування наших земель. Прем'єр-міністр наголосив, що головним ресурсом для відновлення України має стати конфіскація заморожених російських активів. Позиція України залишається незмінною: платити повинна росія.

"Маємо почати цей процес цього року. Використання доходів від активів рф вважаємо можливим проміжним рішенням, яке не скасовує необхідність повної конфіскації", - зазначив Денис Шмигаль.

Попри повномасштабну війну уряд України за підтримки міжнародних партнерів продовжує реалізацію програми швидкого відновлення. Торік відновлено більш як 37 тисяч об'єктів. Уряд створює умови для залучення приватних інвестицій, які дають змогу прискорити процес відбудови і трансформацію нашої країни на шляху до ЄС. За словами Прем'єр-міністра, залучення і спрямування 15 мільярдів доларів у швидке відновлення згенерує ще орієнтовно 5,5 мільярда приватних інвестицій.

Денис Шмигаль зауважив, що підсумки RDNA3 сприятимуть реалізації програми Ukraine Facility, яку погодили Європейський парламент і Рада ЄС, що передбачає надання 50 мільярдів євро протягом чотирьох років. Крім того, Україна розраховує на макрофінансову підтримку від Сполучених Штатів.

"Завдяки RDNA3 маємо актуальний глибокий аналіз втрат і потреб. Це дає нам змогу правильно визначити пріоритети, раціонально розподілити ресурси та отримати очікувані результати", - зазначив Прем'єр.15 мільярдів на швидке відновлення

"Звіт - аналітична основа для підтримки швидкого відновлення та довгострокової реконструкції України внаслідок широкомасштабного вторгнення росії. Оцінки, верифіковані партнерами, допоможуть консолідувати додаткові кошти на відбудову, зокрема від міжнародних партнерів у межах Координаційної платформи донорів України", - прокоментував Сергій Марченко.

У звіті "Третя швидка оцінка завданої шкоди та потреб на відновлення України"представлено висновки щодо втрат України від війни росії в період з 24 лютого 2022 року до 31 грудня 2023-го. Звіт надає оцінку коротко-, середньо- й довгостроковим потребам країни в реконструкції та відновленні. У ці потреби входять критичні заходи для швидкого відновлення, а також середньострокове відновлення за принципом "build back better".

Принцип "build back better"узгоджується із планом, який розробляють, в межах програми ЄС Ukraine Facility, що забезпечить підтримку реформ в Україні на шляху до вступу в ЄС. Підсумки RDNA3 сприятимуть реалізації цих інструментів.Критичні проєкти першочергові

"Спільна робота з міжнародними партнерами дає змогу скласти точну картину втрат і потреб у відновленні. Ми чітко розуміємо пріоритети та вартість відновлення у 2024 році. Підсумки оцінки ляжуть в основу планувальних документів та методик пріоритезації. Зокрема, пріоритети, визначені у звіті RDNA3, буде інтегровано у план заходів у межах Державної стратегії регіонального розвитку (ДСРР). Крім того, DREAM - Державна цифрова екосистема управління відновленням - забезпечить маркування проєктів, які відповідають потребам RDNA, що дасть змогу краще пріоритезувати критично важливі проєкти відновлення і надавати їм першочергову підтримку", - зазначив віцепрем'єр-міністр з відновлення України - міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков.

Оцінка RDNA3 охоплює збитки, заподіяні протягом майже дворічного періоду з моменту повномасштабного вторгнення росії в Україну 24 лютого 2022 року до 31 грудня 2023-го. Як і в торішньому звіті, найбільш постраждалими було визнано Донецьку, Харківську, Луганську, Запорізьку, Херсонську та Київську області.

Україна 2024 року потребує відновлення в таких ключових сферах: житло та комунальні послуги - 3,1 мільярда доларів; транспорт і логістика - 2,3 мільярда; енергетика - 2,7 мільярда; соціальна інфраструктура - 2,4 мільярда; промисловість та послуги - 3,6 мільярда; кроссекторальні пріоритети - 1,2 мільярда доларів.

Джерело: Урядовий портал

Урядовий Кур'єр


Учора затверджено План дій уряду на 2024 рік

План дій уряду на 2024 рік - один із ключових документів для роботи Кабінету Міністрів та центральних органів виконавчої влади.

"Це про те, як зробити Україну сильнішою, посилити нашу армію, забезпечити стійкість економіки, наблизити перемогу та продовжити відновлення", - наголосив Прем'єрміністр Денис Шмигаль на засіданні. План дій уряду містить майже 450 завдань. Зокрема законопроєкти, програми, постанови.

"Це також наші євроінтеграційні плани, доручення, які давав Президент України, зобов'язання перед міжнародними партнерами. Це зміна політик та модернізація нашої країни", - додав Прем'єрміністр. Він назвав головні пріоритети затвердженого плану.

Перший - обороноздатність і безпека для наших громадян.КЦе програма "Український щит".К"Усі внутрішні ресурси спрямовуємо на посилення оборони. Більше зброї та техніки. Більше дронів. Більше ракет. Більше снарядів. Обладнані оборонні рубежі. Серед важливих завдань - локалізація виробництва і ремонту зброї й техніки. Створення спеціального режиму для підприємств оборонної промисловості, пільги та державні гарантії", - зауважив Прем'єрміністр.

Ставку робитимуть на приватний сектор, нові технології та розробки. Для гуманітарного розмінування буде збільшено кількість підрозділів та піротехніків ДСНС щонайменше на 200 людей.

"Створюємо ринок гуманітарного розмінування. Компенсуватимемо витрати за розмінування земель сільськогосподарського призначення. В Україні цьогоріч слід створити перші власні машини для розмінування. Кількість операторів має зрости щонайменше на 10%", - наголосив Денис Шмигаль.

У питанні співпраці з НАТО, за словами Прем'єра, насамперед важливі системні зміни та імплементація стандартів Альянсу в усіх сферах - від закупівель до управління.

"Громадська безпека. Підвищуємо її на всіх рівнях. Продовжуємо будівництво укриттів. У 120 громадах з'являться спеціалісти з безпеки в освітньому середовищі. Працюватиме система екстреної допомоги населенню на всій території України", - зазначив Денис Шмигаль

Другий пріоритет - європейська інтеграція України. Прем'єрміністр підкреслив, що наша країна пройшла колосальний шлях, починає переговори про вступ у ЄС. Отримала чотирирічну програму на 50 млрд євро.

"У першій половині цього року сформуємо українську команду для переговорів про вступ. Готуємо Національну програму адаптації законодавства України до права ЄС. Працюємо над продовженням економічного і транспортного безвізів. Готуємо умови, щоб підписати промисловий і роумінговий безвізи з ЄС", - сказав очільник уряду.

Розробляють проєкт спільних прикордонних пунктів пропуску з європейськими сусідами.

Третій - відбудова зруйнованого. "Разом зі Світовим банком презентували третій звіт щодо потреб на відновлення. Нові цифри - 486 млрд доларів. На швидке відновлення України необхідно 15 млрд доларів. Працюємо з партнерами. Розширюємо роботу мультидонорської платформи", - зауважив очільник уряду.

Триває робота над конфіскацією та використанням заморожених російських активів на користь України та відбудови. Мають запрацювати всі три компоненти програми "єВідновлення".

Ще один пріоритет - нова ветеранська політика.К"Стратегічні точки ми визначили торік. Реабілітація, цифрові послуги, робота, навчання, житло, реформа ВЛК. Цьогоріч плануємо створення Єдиного державного реєстру ветеранів, щоб кожен наш Герой міг скористатися всіма пільгами та інструментами підтримки", - підкреслив глава уряду.

Незабаром, за його словами, у всій країні почнуть роботу понад 10 тисяч помічників ветеранів. Це один із ключових елементів системи переходу від військової служби до цивільного життя. Цього року буде побудовано Національне військовомеморіальне кладовище у Київській області. Це буде місце, де українці зможуть поховати полеглих Героїв і гідно вшанувати їхню пам'ять.

Наступний пріоритет - освіта для успішної країни. Як повідомив Денис Шмигаль, виплати українським освітянам цього року буде збільшено на 21%.

"Спрямовуємо 2,5 млрд грн на облаштування укриттів. У 400 закладах освіти почне працювати служба освітньої безпеки. На розвиток Нової української школи надаємо 1,5 млрд грн. Оновлюємо професійнотехнічну освіту. У планах - започаткувати 80 навчальнопрактичних центрів для підготовки фахівців, затребуваних на ринку праці", - зазначив Денис Шмигаль.

Також, за словами Прем'єрміністра, цьогоріч відбудеться масштабна реформа вищої освіти. Її мета - Кщоб 60% студентів одержували різні види державної підтримки.

Серед інших пріоритетів - соціальна сфера. "Соціальний перехід. Ця назва відображає суть запланованих змін, адже ми переходимо від моделі залежності людини від держави до формування її спроможності. Велика увага буде до формування реєстрів. Держава бачитиме, хто і скільки отримує, щоб максимально справедливо розподілити наявні кошти", - наголосив прем'єрміністр. Він зауважив, що держава стимулюватиме розвиток ринку соціальних послуг, запровадить принцип "гроші ходять за людиною"і в соціальній сфері. У березні заплановано індексацію пенсій. Загалом соціальні видатки державного бюджету становитимуть 470 млрд грн, що на 25 млрд грн більше, ніж торік.

Сучасна доступна медицина - ще один пріоритет Плану дій уряду на цей рік. "Реабілітація та психологічна допомога - нові акценти. Плануємо створення не менш як 30 центрів ментального здоров'я у кластерних лікарнях.
Розпочнемо проєкти реконструкції та модернізації не менш як 100 лікарень", - зазначив Денис Шмигаль. Видатки на охорону здоров'я, за його словами, загалом становитимуть 239 млрд грн, що на 31 млрд грн більше, ніж торік.

Один з найголовніших пріоритетів - стійка економіка. Тут два головних завдання. Перше - забезпечити макрофінансову стабільність та збалансувати бюджет. Друге - стимули для економічного відновлення, тобто програми підтримки бізнесу.

"Щотижня працюємо з партнерами, щоб забезпечити 37 млрд доларів зовнішнього фінансування для покриття державного дефіциту. Продовжуємо виконання наших зобов'язань за програмою з МВФ. Спільно з партнерами і Світовим банком сформували матрицю реформ, яка містить усі пріоритетні реформи, погоджені з нашими партнерами", - нагадав Прем'єр.

Він повідомив про успішні програми підтримки малого та середнього бізнесу і про вперше закладений в бюджеті 1 млрд грн на розширення мережі індустріальних парків. Триватиме курс на зменшення ролі держави в економіці через приватизацію, корпоратизацію та дерегуляцію.

Серед інших пріоритетів: побудова ефективної цифрової держави; енергетична незалежність, верховенство права і санкційна політика, регіональний розвиток та децентралізація, наука й інновації, консолідація українського суспільства, захист довкілля.

Джерело: Департамент комунікацій КМУ

Урядовий Кур'єр

UAmedia

ProEco - новостной мониторинг экологии Украины