Газета "Урядовий кур'єр"


Італійські медики сформулювали ознаки погіршення самопочуття, які призводять до серйозних розладів при несвоєчасній діагностиці

Переважну більшість захворювань можна вилікувати, якщо діагностувати їх своєчасно, тобто на ранній стадії. Італійські медики сформулювали чотири ознаки погіршення самопочуття.

По-перше, зміна почерку свідчить про наближення хвороби Паркінсона. Ще одним індикатором цієї хвороби є поява безлічі яскравих снів, де сплячий поводиться вкрай агресивно. Погіршення нюху також вказують на швидке ушкодження або відмирання нервових клітин, що в подальшому призведе до тремору і порушення рухливості.

По-друге, поганий сон і безсоння підвищують шанси перманентного перебування в стані стресу, що нітрохи не сприяє самовідновленню.

Крім того, періодичні спалахи агресії є попереджувальними індикаторами депресії, яка виражається не тільки в апатії, але часто і в нападах безконтрольного гніву і роздратуванні.

Нарешті, надзвичайно часті відвідини убиральні. При діабеті другого типу ниркам доводиться працювати більш інтенсивно для зниження показників цукру. Його надлишок пошкоджує кровоносні судини і нерви. При фіксуванні цих симптомів, рекомендується звернутися до лікаря.

Орест ГОРЯНСЬКИЙ для "Урядового кур'єра"

Урядовий Кур'єр


Уряд Японії має намір з 1 квітня 2019 року розпочати розробку технологій знищення великого космічного сміття, що знаходиться на орбіті Землі і створює загрозу для безпеки орбітальних апаратів. Роботу планується проводити у співпраці з приватним капіталом. Про це повідомила в понеділок газета Tokyo Shimbun.

Йдеться про зняття з орбіти і утилізації відпрацьованих ступенів ракет- носіїв довжиною 10-15 метрів і діаметром майже 5 метрів. Досі ще жодного разу не вдавалося спіймати і знищити космічне сміття таких великих розмірів, тому розробка відповідних технологій може стати історичною подією в освоєнні навколоземного простору, відзначає газета. У рамках програми передбачається розробити супутник, який "ловитиме"такі уламки і виводити їх на нижчу орбіту для того, щоб вони згорали у щільних шарах атмосфери.

Перший такий апарат передбачається запустити в 2024 фінансовому році. Розробники прогнозують, що перший супутник із захоплення великого уламка із його подальшим знищенням буде реалізовано в 2025 фінансовому році.

Уряд Японії має намір поступово розширювати участь у цьому проекті приватних компаній, з тим щоб з часом повністю приватизувати роботи з очищення навколоземного простору від космічного сміття. Передбачається, що такі роботи проводитимуться на комерційній основі, в Токіо вважають цей проект перспективним високотехнологічним бізнесом.

Орест ГОРЯНСЬКИЙ для "Урядового кур'єра"

Урядовий Кур'єр


Масу і протяжність нашої галактики Чумацький Шлях вдалося з'ясувати вченим з космічних агентств NASA і Європейського космічного агентства. Про це повідомила Daily Mail.

Астрономи, використовуючи дані космічних телескопів Hubble і Gaia, вирахували, що маса об'єктів в галактиці приблизно дорівнює масі 1,5 трильйона зірок розміром з Сонце, а протяжність Чумацького Шляху складає близько 256 тисяч світлових років.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: NASA опублікувало знімок двох галактик, що зіштовхуються

"За допомогою більш ранніх вимірювань вдалося з'ясувати швидкість, з якою зоряне скупчення наближається або віддаляється від Землі. Тепер вдалося розрахувати загальну швидкість і, як наслідок, масу галактики", - повідомив Він Еванс з Кембриджського університету.

Досі передбачалося, що Чумацький Шлях має протяжність всього 100 тисяч світлових років.

Орест ГОРЯНСЬКИЙ для "Урядового кур'єра"

Урядовий Кур'єр

UAmedia

ProEco - новостной мониторинг экологии Украины