Газета "Урядовий кур'єр"


Два важкопоранених офіцера-зенітника 51-ої бригади майор Олександр Кандесюк і майор Олексій Шепелюк підірвали себе разом з 12 російськими десантниками.

Про це інформує прес-служба Міністерства оборони.

Як зазначили у відомстві, в результаті прориву через кордон російських військ зі штатною бойовою технікою (як стало відомо, це був 331 десантний полк, пункт постійної дислокації якого знаходиться у місті Кострома), 51 бригада була оточена.

Станом на вечір 25 серпня більша частина батальйонної тактичної групи була виведена зі строю. Оскільки вижити в такому пеклі шансів практично немає, було прийняте рішення іти на прорив з оточення.

Майор Олександр Кандесюк разом із майором Олексієм Шепелюком, командиром зенітно-ракетної батареї, очолили авангард групи прориву разом зі своїм відділенням - сержантом і двома солдатами. Та авангард нарвався на засідку. В результаті бою майор Кандесюк отримав декілька поранень з кулемета противника. Майор Шепелюк кинувся вивести офіцера з-під вогню, та при спробі відтягти бойового товариша сам був важко поранений. Решта авангарду була обстріляна з кулеметів, мінометів та прямою наводкою "Шилки" - весь особовий склад зазнав важких поранень. Основна група через шквальний вогонь не змогла підійти на допомогу товаришам і, відійшовши до базового табору, зайняла кругову оборону.

"Очевидці розповідають, що бачили, як поранених українських бійців оточили 12 російських десантників, і, погрожуючи зброєю, намагалися захопити в полон. Коли вороги, створивши кільце, наблизились на відстань декількох метрів, поранені українські офіцери підвелись із землі та підняли руки вгору. Було помітно, що вони щось тримали в руках, а за мить пролунало декілька потужних вибухів, схожих на вибухи гранат. Вочевидь, офіцери Збройних Сил України, майори Олександр Кандесюк і Олексій Шепелюк, не бажаючи здаватись, підірвали себе разом із чисельно переважаючим ворогом", - розповіли в Міноборони.

Зараз командування АТО готує подання на присвоєння загиблим в бою героям- захисникам майору Олександру Кандесюку і майору Олексію Шепелюку звання Герой України (посмертно).

Урядовий Кур'єр


Глава британо-нідерландської Royal Dutch Shell Бен ван Берден вважає, що американським політикам слід поступово зняти багаторічну заборону на експорт сирої нафти з країни, так як дозвіл поставок зробить і світову енергетичну систему, і ціни на паливо більш стабільними.

Про це він заявив, виступаючи на енергетичній конференції в Колумбійському університеті. "Політики тут, в США, повинні вийти на реально лібералізований, різноманітний світовий енергетичний ринок", - повідомляє Еспресо.TV з посиланням на "Вести Економіка".

На його думку, експорт нафти і природного газу "посилить довгострокову перспективу енергетичного виробництва в Північній Америці", значно поліпшить торговий баланс в США і "допоможе зробити енергетичну систему більш стабільною".

Сполучені Штати заборонили експорт сирої нафти після арабського нафтового ембарго 1970-х років. Однак тиск на адміністрацію президента Барака Обами і Конгрес щодо зняття обмеження продовжує зростати на тлі сланцевого енергетичного буму останніх кількох років. США, як очікується, обійдуть Саудівську Аравію та Росію з видобутку нафти.

У березні Міністерство торгівлі США схвалило експорт газового конденсату двома компаніями - Pioneer Natural Resources і Enterprise Product Partners. Перший вантаж в розмірі 500 тисяч барелів був відправлений з Техасу в кінці липня і, імовірно, досягне Південної Кореї 10 вересня.

Урядовий Кур'єр


Австралія припинила поставки урану до Росії у зв'язку з російською агресією в Україні.

Про це у середу з посиланням на прем'єр-міністра Австралії Тоні Ебботта повідомляє Укрінформ з посиланням на ABC News.

"Не буде продажу Австралією урану Росії до подальших повідомлень, і Австралія не має наміру продавати уран країні, яка так явно порушує міжнародне право", - сказав Ебботт.

Нагадаємо, останнім часом Австралія посилила санкції проти Росії через катастрофу літака "Малазійських авіаліній"та дії Росії стосовно України.

Урядовий Кур'єр

UAmedia

ProEco - новостной мониторинг экологии Украины