Газета "Урядовий кур'єр"


В Україні продовжується реформа Нової української школи. З 1 вересня НУШ стартує у пілотних 5-х класах 136 шкіл України. Про це зазначив Прем'єр- міністр Денис Шмигаль під час вступної промови на засіданні уряду 26 серпня.

"Ця модель організації освітнього процесу покликана навчити дітей критичному мисленню, а замість простого заучування інформації - набувати компетенції для застосування знань у реальному житті", - відзначив Денис Шмигаль.

Прем'єр-міністр також наголосив, що кожен педагогічний працівник повинен мати змогу користуватися особистим комп'ютером.

"В Україні продовжує реалізовуватися програма забезпечення освітян необхідними технічними засобами для організації освітнього процесу, зокрема і в межах дистанційної форми навчання", - сказав він.

За словами Прем'єр-міністра, цього року для придбання ноутбуків учителям державою на місця виділено субвенцію в розмірі 1 млрд гривень.

Урядовий Кур'єр


Група єгипетських вчених виявила скам'янілість віком 43 мільйони років, невідому науці чотириногу амфібію. На думку дослідників, ця знахідка допоможе відстежити перехід цього виду з моря на сушу.

Скам'янілість знайшли у Фаюмській западині (західна частина країни), яка раніше була морем. Дослідники встановили, що довжина тулуба цього виду, що отримав назву Phiomicetus anubis, становила приблизно три метри, а його вага сягала 600 кілограм. На думку вчених, амфібія була вищим хижаком. Особливості скелета вказують на те, що мова йде про протоцетідного кита, повідомляє Вucha.Life з посиланням на Reuters.

"Phiomicetus anubis - новий тип китів і важливе відкриття для єгипетської та африканської палеонтології", - розповів Абдулла Гохарі з Центру палеонтології хребетних при Університеті Мансури. Однак вчені відзначили, що, незважаючи на знахідку, загальна картина ранньої еволюції китів в Африці залишається великою загадкою.

Урядовий Кур'єр


Археологічні роботи, проведені під час будівництва швидкісної дороги S61 Елк Полудне-Високі, виявили розкішне намисто з бурштину. Намисто знайшли під час ексгумації кладовища, розташованого в селі Пшікопка Вармінсько- Мазурського воєводства Польщі, де археологи виявили численні скелети та фрагменти кісток. Дослідники також знайшли монети 18-19 століть, одяг, прикраси, шпильки, гудзики, заколки для волосся, кераміку.

Про це повідомляє Bucha.Life з посиланням на іноземні ЗМІ.

Найвизначнішою знахідкою стало бурштинове намисто, що складається з 35 окремих вручну відполірованих намистин, а також бурштиновий кулон у формі серця.

У Польщі знаходиться одне з найбільших родовищ балтійського бурштину. Бурштин використовувався для виготовлення ювелірних виробів з доісторичних часів, найстаріший зразок в Польщі датується 6000-річною майстернею з виготовлення бурштинових прикрас у місті Гданськ.

Кароль Глебоцкий, прессекретар Головного управління національних доріг і автомагістралей (GDDKiA) в Ольштині, сказав: "Що історичні об'єкти наразі знаходяться на консервації, а людські рештки передані на антропологічний аналіз".

Ярослав САДОВИЙ "Урядовий кур'єр"

Урядовий Кур'єр

UAmedia

ProEco - новостной мониторинг экологии Украины