Газета "Урядовий кур'єр"


Хто не пережив епопею з ремонтом дому чи квартири сам, той наслухався про неї напівдетективних історій від знайомих чи друзів. Тож досвід у цій сфері мають майже всі. Шкода, що в багатьох випадках він негативний. Витрачені гроші, час, нерви, а результат плачевний: підлога скрипить, стіни хвилясті, плитка "торохтить", сантехніка протікає.

Аби цього не сталося, вибирати підрядника , особливо якщо потрібен комплексний ремонт квартири чи будинку, слід дуже ретельно. Річ у тім, що перелік робіт досить широкий і потребує фахівців з різних сфер. Бригади "шабашників", які мають майстрів на всі руки, трапляються дуже рідко. Зазвичай це заробітчани, які вміють всього потрошку.

І немає значення, у якому регіоні ви проживаєте, у великому місті чи в селі. Тенденції одні й ті самі. Тож краще не ризикувати, вибрати професіоналів, підписати з ними договір і мати гарантію, що у випадку чогось - буде з кого спитати.

На сайті http://sota-stroy.odessa.ua/ можна знайти саме таких майстрів, які пропонують комплексний ремонт квартир, будинків, офісних приміщень в Одесі. У переліку їхніх послуг чимало видів робіт: від дизайн-проекту до втілення в матеріалі інтер'єру вашої мрії.

Саме з дизайн-проекту слід починати. Якщо його немає у замовника, фахівці фірми Сота-Строй створять такий зразок ідеального, стильного і гармонійного інтер'єру, який відповідатиме найвибагливішим смакам і вподобанням. До того ж він служитиме детальною інструкцією для виконання робіт, яких буде ціла низка.

Передусім це демонтаж - досить клопітна для фахівців і неприємна для сусідів процедура. Якщо міжкімнатні перегородки, неякісну стяжку і штукатурку, стару плитку приберуть оперативно, без пошкодження несучих конструкцій і без рознесення бруду по всьому поверху і подвір'ї - це вже перша ознака майстерності та свідчення того, що з такими фахівцями можна мати справу.

У подальшому після стяжки, різних видів ручної маячної штукатурки (назва від маячків, що виставляють для ідеального вирівнювання), після прокладання електричних,сантехнічних комунікацій, систем вентиляції та кондиціонування, проводяться роботи з монтажу міжкімнатних перегородок з пустотілої цегли, газобетон них блоків чи гіпсокартону. До речі, саме з нього роблять не лише легкі перегородки, а й підвісні стелі, облицювання стін, облаштування арок, ніш, колон. Якщо робота виконана фахово, то зміниться не лише саме планування, а й буде створений якісний додатковий тепло- та шумоізоляцій шар, а всі електричні, сантехнічні та вентиляційні комунікації майстерно приховані.

Не менш важливими є малярні роботи: підготовчі (шпаклівка) і чистові (фарбування чи наклеювання шпалер), які залежать не лише від уміння майстрів, а й якості матеріалів. А про плитку - годі й говорити. Якщо покласти кахель не за правилами, у кращому випадку він сам відпаде, в гіршому - доведеться демонтувати, розбиваючи вщент. З огляду на те, що цей матеріал кладуть не тільки в ванних кімнатах і санвузлах, а й на підлогу та стіни в кухні, у прихожій, виготовляють декоративні елементи інтер'єру, його потрібно вибирати досить ретельно, враховуючи волого- та зносостійкість, тип поверхні й звісно ж - якість.

Саме якість, особливо важлива при виборі сантехніки та майстрів, які її встановлюватимуть. Одне без одного не спрацює і не лише не дасть бажаного результату, а й може спричинити безліч проблем. В Одесі ввесь комплекс робіт (монтаж автономних систем опалення, каналізації й водопостачання, лічильників води й тепла, установка ванн, умивальників, унітазів, душових кабін, пральних і посудомийних машин) пропонує вже згадана фірма Сота-Строй.

Якщо клієнт обрав саме її послуги, то може бути впевнений, що його не обдурять: передоплати немає, розрахунки ведуться поетапно за виконаний обсяг робіт, причому за фіксованим курсом, а якість виконаних робіт забезпечується п'ятирічною гарантією.

Тетяна КИРИЧЕНКО для "Урядового кур'єра"

Урядовий Кур'єр


У 2016 році Київський метрополітен планує розпочати готувати проекти щодо будівництва додаткового виходу із найбільш завантаженої станції "Вокзальна", а також багатостраждальної четвертої лінії - на Троєщину, задля подальшого пошуку інвесторів. Водночас на підприємстві нарікають, що нинішня ціна проїзду в чотири грн не покриває собівартість послуг, а тому вона має становити майже 6 грн.

Про це в інтерв'ю Інтерфаксу-Україна розповів начальник комунального підприємства "Київський метрополітен"Віктор Брагінський.

"Ще два роки тому загалом за день на станції "Вокзальна"щодня було понад 80 тисяч пасажирів. Нині показник не доходить до 70 тисяч людей. Це говорить про те, що приплив пасажирів з області скоротився. Звичайно, це позначилося на фінансовому результаті підприємства, оскільки основа нашої діяльності - перевезення пасажирів. Якщо її показники падають, відповідно це відображається на доходах метрополітену", - наголосив пан Брагінський.

2015 рік метрополітен завершив зі збитком у 131 млн грн.

"Наше підприємство планово-збиткове, з огляду на те що тариф завжди був соціальним і дефіцит коштів компенсувався з міського бюджету", - зазначив посадовець.

"На сьогодні, за розрахунками економістів, тариф становить 5,78 грн, з урахуванням програми технічного розвитку, запланованої на 2016 рік. Собівартість проїзду зараз складає 4,21 грн, а середній дохід і того нижче - близько 3 грн. До того ж ми недоотримуємо компенсацію за пільгові категорії пасажирів", - нарікає пан Брагінський.

Політичного рішення про підвищення проїзду в метро поки що немає. Коли станеться можливе підвищення тарифу, не відомо.

Серед загальної кількості пасажирів метрополітену 25% - пільговики. Компенсація за їхнє перевезення в 2015 році становила лише 30%.

Серед найперших планів метрополітену на 2016 рік - "будівництво другого виходу на станції "Вокзальна"і підготовка інвестиційного проекту, щоб подати його до Кабінету Міністрів, щодо четвертої лінії метро - на Троєщину. Такий проект необхідний, щоб вийти на міжнародний рівень переговорів для отримання кредиту. Ми повинні розробити цей документ, затвердити його в Міністерстві економічного розвитку та торгівлі, подати на Кабмін і далі залучати державні гарантії для проведення робіт".

Почати будувати другий вихід на Вокзальній планують у 2017-му. Цьогоріч там мають намір виконати капітальний ремонт ескалатора.

З часом планують добудувати "заморожені"станції "Львівська брама"і "Теличка", а в довгостроковій перспективі - ще одна гілка метро на Виноградар.

Пан Брагінський також назвав розміри зарплат працівників метрополітену. Машиніст отримує до 11 тис. грн, диспетчер - 8-9 тис. грн, черговий по станції - близько 6 тис. грн - це фахівці з високим рівнем відповідальності. Решта працівників заробляють близько 3,5-4 тис. грн.

ТСН

Урядовий Кур'єр


Державна програма з енергоефективності стала популярною серед українців, нею скористалося вже більше 100 тисяч сімей, у тому числі фізичних осіб та учасників об'єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ).

Згідно з даними Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України, на початок лютого 2016 року загальна сума наданих коштів за цією програмою становила близько 1,3 млрд гривень. Зокрема кредити надавалися на заміну газових котлів та придбання енергозберігаючого обладнання та матеріалів.

У 2015 році держава відшкодувала загалом 302 млн. грн. компенсацій за "теплими"кредитами.

Прес-служба КМУ

Урядовий Кур'єр

UAmedia

ProEco - новостной мониторинг экологии Украины