Газета "Сільські вісті"


Інна БОЙКО.

ВЛАДА України та МВФ домовилися, що до кінця жовтня має відбутися приватизація Одеського припортового заводу (ОПЗ). Щодо регіональних обл- енерго, то запуск відповідних тендерів відбудеться до кінця 2016 року, а Центренерго - до кінця березня 2017-го. Згідно з матеріалами, опублікованими МВФ, 2016 року Україна має отримати від приватизації 17,1 млрд грн, 2017-го - 19,5 млрд грн. Крім того, Кабмін має завершити розробку та затвердити план, який передбачатиме прозору приватизацію державних підприємств. "Ми маємо намір прискорити приватизацію державних підприємств, забезпечуючи при цьому відкритий і прозорий процес, спрямований на залучення стратегічних інвесторів, які повною мірою розвиватимуть потенціал приватизованих компаній", - ідеться в Меморандумі про економічну та фінансову політику, підписаному владою України з МВФ. "До кінця вересня 2016-го Кабінет міністрів затвердить план приватизації-2016", - зазначається в документі. Парламент має ухвалити рішення про скорочення переліку підприємств, заборонених до приватизації, зокрема, з відповідного списку виключать морські порти і сільськогосподарські державні підприємства.

Сільські Вісті


Олена КОЩЕНКО.

Фото Ігоря Табінського.

У Львові відбувся наймасштабніший у країні Форум книговидавців.

ПРОВІДНЕ гасло нинішнього, вже двадцять третього, зібрання усіх причетних до творення книжки - "Долаючи межі кордонів взаєморозуміння". Передовсім мається на увазі те, що книга здатна навчати толерантності у ставленні одне до одного людей не лише різних віку і соціального статусу, а й національностей та віросповідань. Проблема ця глобального характеру, бо саме людська нетерпимість спричинила численні кровопролитні конфлікти і війни у світі, зламавши долі сотень мільйонів родин.

На цьогорічному зібранні представлено 160 видавництв і майже сто поліграфічних підприємств - як вітчизняних, так і зарубіжних. Зокрема, учасниками форуму стали Австрія, Білорусь, Греція, Грузія, Данія, Естонія, Ізраїль, Італія, Канада, Латвія, Литва, Нідерланди, Німеччина, Норвегія, ПАР, Перу, Польща, Румунія, Сербія, Словаччина, Словенія, США, Фінляндія, Франція, Хорватія, Чехія, Швеція...

Також до міста Лева звідусіль прибуло чимало письменників і поетів, перекладачів, літературознавців, музикантів та художників. Серед "зіркових"зарубіжних гостей - Томас Венц-лова, письменник, перекладач, літературознавець, дисидент, один із засновників Литовської Гельсинкської групи, нині професор слов'янських мов і літератур у Єльському університеті (США). Також Фредерік Беґбедер - один із найвідоміших сучасних французьких письменників, автор романів "99 франків", "Уна і Селінджер", "Бесіди нащадка епохи"...

Ну і, звісно, найбільше тут читачів, які прагнуть першими побачити найцікавіші друковані новинки та поспілкуватись із улюбленими авторами. До речі, вхід на книжковий ярмарок платний: від 20 до 50 гривень. Належить купувати вхідні квитки й на ряд основних заходів. Подекуди ціни просто "кусаються" - до 250 гривень! Дозволити собі їх відвідати зможуть тільки найвідданіші й найфанатичніші шанувальники книжки. А таких у нас чимало. Торік книжковий ярмарок Форуму книговидавців у Львові відвідали майже 40 тисяч чоловік. І нині організатори очікують на не менший наплив поціновувачів книжкових скарбів.

Місцями проведення форуму традиційно стали Львівський палац мистецтв, обласна філармонія, Історичний музей, Наукова бібліотека Національного університету імені Івана Франка, Академічний театр імені Леся Курбаса, кінопалац "Коперник"та численні мистецькі кав'ярні.

Крім масштабного постійно діючого книжкового ярмарку, в рамках форуму відбудуться презентації, дискусії, творчі зустрічі, круглі столи, автограф- сесії, публічні інтерв'ю, майстер-класи та лекції. Ось лише кілька анонсованих тем таких зібрань: "У пошуках смислів і батьківщини: Донбас і Крим як рубіжні українські регіони", "Між Заходом і Сходом: Україна - Польща/Україна - Росія", "За лаштунками Волині-1943: історія і політика", "Культура між спокусою націоналізму і викликом глобалізму", "Письменник проти суспільних табу", "Чи здатна література протистояти насильству?", "Полюбити найближчого іншого. Що може врятувати Європу?".

Також знаковою подією обіцяють стати презентації світового бестселера "Чому нації занепадають?"та нового прозового твору Оксани Забужко "І знов я влізаю в танк...". У програмі й бібліотечний форум, міжнародний літературний фестиваль, ніч поезії та музики...

Ясна річ, Львівський форум книговидавців уже неможливо уявити без церемонії вручення премій "Найкраща книга 2016 року". Це єдина в Україні премія, якою відзначаються книжки всіх видавничих категорій і жанрів. Щороку, починаючи з 1995-го, на її здобуття номінується понад 500 книжок. Урочистості мали відбутись увечері 15 вересня у Львівському національному академічному театрі опери і балету імені Соломії Крушельницької. На час, коли верстався цей номер газети, поки було інтригою, кому саме дісталися найпрестижніші нагороди у цій царині.

Сільські Вісті


Михайло ГУБАШ.

У ПЕРШОМУ півріччі поточного року обсяги незаконного вирубування лісів зросли більш ніж на третину проти такого ж періоду торік.

ПРО ЦЕ в одному з інтерв'ю сказала т.в.о. голови Державного агентства лісових ресурсів Христина Юшкевич. "У 2015 році, за офіційними даними, незаконно вирубано 24 тисячі кубометрів лісу. Збитки - майже 85 мільйонів гривень. Тільки за перше півріччя 2016-го незаконна вирубка зросла на 36% порівняно з відповідним періодом минулого року і становить по галузі 15,8 тисячі кубів, а це майже 74 мільйони гривень", - сказала Юшкевич. І це тільки за даними статистики. Насправді - у рази більше.

Третій рік маємо "нову"владу. Бачимо, що вона бореться, зокрема й проти хижацького вирубування лісів. Однак масштаби знищення лісових насаджень тільки збільшуються. Отже, щось треба змінювати: або методи боротьби за збереження лісових ресурсів, або владу, неспроможну навести лад у лісовому господарстві. На жаль, не тільки в лісовому.

Сільські Вісті

UAmedia

ProEco - новостной мониторинг экологии Украины