Газета "Сільські вісті"


Василь ПІДДУБНЯК.

Херсонська область.

ХЕРСОНОМ і районами області у пошуках однодумців вештаються чергові "спасителі України". У їхніх "натомлених"руках, які ніколи не знали "ні плуга, ні молота", - червоні, із запахом нафталіну, штандарти, а також уже заяложені гасла: "Ні - фашизму!", "Україна вибирає Євразійський союз", "Херсон - за Митний союз!".

Це не помисел більшості людей, а запалена уява гопників. Останніх фашистів у місті на Дніпрі бачили минулого століття, а точніше - 13 березня сім десятиліть тому...

І чи не ці самі гопники причетні не лише до проплачених "акцій протесту", а й до нових актів вандалізму. Чи ж не вони у ніч із суботи на неділю у Херсоні червоною фарбою облили пам'ятник жертвам тоталітарного режиму.

Чим же прогрішили убієнні перед моральними виродками? Чим?! Вочевидь, злочинці (зловмисники - надто м'яке визначення) у такий спосіб висловили своє невдоволення тим, що саме в суботу на площі Свободи у Херсоні відбулася чи не найбільша в історії міста акція євромайданівців за єдність України.

Більш як тритисячне зібрання гнівно засудило агресію путінської Росії проти суверенної України. Високо підняті над людським морем заклики красномовніші від палких промов: "Херсон - це Україна!", "Путін, ПР, КПУ! Херсонщина ніколи не увійде до складу Росії. Ми Україна!", "Ганьба комунофашистам!", "Садок вишневий коло хати не віддамо нікому! Моя Україна!".

У нечисленному обтиканому червоними штандартами мітингу за "народний референдум", організованому місцевими членами КПУ (самих комуністів на ньому не помітив), знай те саме на умі, що й у одіозних Владіміров - Путіна і Жириновського: федералізація!

І суботнє, і недільне зібрання херсонців, які тепер є мешканцями прикордонної області, засвідчило: Україну не вдасться розшматувати ні кремлівським карликам, ні засланим козачкам, ні гопникам.

Євромайдан у Херсоні одноголосно схвалив лист до ідейного натхненника окупації України Путіна.

"Знайте: якщо агресор зайде на нашу землю - готові піднятися всі: жінки, старики і діти! У народу України багатовіковий досвід боротьби в умовах війни і окупації із добре озброєним і вишколеним противником. У нас живий дух опору! Ми пам'ятаємо і славне козацьке, і недавнє партизанське минуле України", - йдеться у зверненні.

А тим часом окупанти не лише розмахують автоматами, ганяють бронетранспортерами по засіяних нивах Арабатської стрілки, а й займаються масштабним мародерством. Мешканці Стрілкового Генічеського району повідомили про те, що російські "специ"демонтують газодобувну вежу у Азовському морі. "Спеців"прикривають чужоземні десантники. Ті самі, котрі до початку окупації "помилково"приземлилися на території нашої держави. Подальший її шлях - Крим. Кажуть, що вартість такої здобичі - 400 мільйонів гривень.

Кілька днів тому окупанти вже загарбали таку ж саму вежу, яку до окупації планувалося встановити неподалік діючої, цим самим засвідчивши "гуманістичні"наміри політики Путіна.

Сільські Вісті


Дарія РОДІОНОВА.

На екстреному пленарному засіданні, що відбулося минулого четверга, депутати вирішили надалі працювати за принципом "гарячого серця і холодної голови". Тим часом парламенту вперше в своїй історії довелося розглядати питання про окуповану частину української землі, зокрема законопроект "про окупований Крим".

В ОДИН і той же день російська Держдума ратифікувала так звану міжнародну угоду із самозваною "республікою Крим"про її входження до складу РФ, а Верховна Рада України проголосила "Декларацію про боротьбу за звільнення України". У цьому документі парламент звернувся до всіх членів міжнародного співтовариства з наполегливим проханням утриматися від визнання нав'язаного Кремлем статусу Криму, який суперечить не лише законодавству, а й міжнародному праву. "Український народ ніколи і за жодних умов не припинить боротьбу за звільнення Криму від окупантів, якою б важкою вона не була", - зазначається у декларації. Рішення підтримали 274 депутати, - і жодного голосу від фракції КПУ.

Постановою "Про Заяву Верховної Ради України щодо гарантії прав кримськотатарського народу у складі Української Держави" (283 "за") закріплено статус кримськотатарського народу як корінного на півострові, а Меджліс та Курултай визнаються його повноважними представницькими органами. У вирішенні проблем повернення кримських татар на рідну землю свого часу обіцяла і навіть бралася допомагати Росія, яка сьогодні знову поставила під загрозу майбутнє цього народу. Однак фінансові обіцянки сусідки гріли недовго, і, як і передбачалося, врешті все було перекладено на держбюджет України. Значно скромніший, ніж у багатої нафтою та газом Росії. Це й призвело до закономірних труднощів. "Якщо розділити обсяг коштів, який виділявся на допомогу кримським татарам, то на кожного з них припаде по... вісім гривень на рік", - зауважив Б. Бенюк ("Свобода").

Законодавчого визнання корінним народом півострова кримські татари чекали два десятки років. Як підсумував їх представник у парламенті М. Джемілєв, добре, що такий документ нарешті проголосовано, якби це було зроблено раніше, то Росії було б складніше тепер виправдовувати власну агресію: міжнародне законодавство стоїть на захисті корінних народів.

У першому читанні також ухвалено законопроект "Про забезпечення прав і свобод громадян на тимчасово окупованих територіях України". Ним пропонується врегулювати стосунки між кримчанами, які опинилися під владою Росії, та материковою Україною. За словами лідера фракції "Батьківщина"С. Соболєва, при розробці документа за основу взято аналогічний закон, прийнятий Грузією щодо загарбаних Росією Абхазії та Південної Осетії, він свого часу пройшов перевірку Венеціанської комісії. Окрім спеціальних правил перетину кордону з Кримом, запроваджується особливий режим пропуску автомобілів і поїздів. Щоб Крим не перетворили на зону для відмивання грошей, передбачається низка нових правил в економічних відносинах. Зокрема, припиняються перекази іноземної валюти з України на півострів, посилюється контроль за товарообігом, передбачено заходи із захисту майнових прав. У законопроекті йдеться про заборону колабораціонізму, тобто сприяння окупаційному режиму. Особливу увагу приділено захисту прав і свобод тих жителів Криму, які відмовляються прийняти громадянство Росії. Ідеться про пенсії, заробітну плату, соціальну допомогу...

Цим кримська тематика не вичерпана, на підході, наголошувалося, ще кілька документів, які доопрацьовують у комітетах.

Під час засідання прозвучало чимало пропозицій, зокрема й щодо виходу України з СНД. Наступне пленарне засідання - 25 березня.

Сільські Вісті


Зенон МИХЛИК.

Чернівецька область.

ПІД ЧАС недавнього брифінгу новопризначений начальник УМВС у Чернівецькій області Валерій Зінченко повідомив журналістам: лиш розпочав наступ на нелегальний гральний бізнес, як отримав кілька специфічних пропозицій щодо "фінансової допомоги". Не дивно, адже, за його словами, середній обіг грошей в ігровому бізнесі на Буковині - 400 тисяч доларів чистого прибутку на місяць. "Можна уявити, які люди можуть за цим стояти, - мовив головний міліціонер. - Їхня реакція дуже негативна. Вони зараз намагаються дестабілізувати ситуацію в області, аби зберегти свій незаконний бізнес".

Заметушились і контрабандисти, котрі, як заявив В. Зінченко, тепер відомі правоохоронним органам, деякі з них вже у розшуку.

Досить не проста ситуація з хабарництвом. Торік згідно з рейтингом, розробленим Рівненським аналітико-інформаційним центром, Буковина займала сумне лідерство серед найкорумпованіших областей. Не без гріха й самі правоохоронці, нерідко причетні до різних корупційних схем.

"Сьогодні корупція в Україні сягнула найвищого рівня. Створені такі умови, що "не дати"просто унеможливлює вирішення проблеми", - констатували учасники першого в області Антикорупційного форуму, який днями відбувсь у Чернівцях. Представники прокуратури, СБУ, міліції, місцевого самоврядування, науковці та духовенство з'ясовували причини небезпечного явища, шукали шляхи його подолання. Зокрема, вчені Чернівецького національного університету імені Ю. Федьковича, пропонуючи свої варіанти, визнали: повністю викорінити корупцію неможливо, адже немає країни, де б її не було. Однак, стверджували, чим більше держава соціально розвинена, тим менше умов для її прояву.

Сільські Вісті

UAmedia

ProEco - новостной мониторинг экологии Украины