Газета "Сільські вісті"


Ліна ПАСЬКО.

"Мій син, котрий мешкає зі мною, заборгував банку. Днями до мого будинку прибули державні виконавці та захотіли описати майно. Я попередила, що будинок та все майно у ньому належить мені, що підтверджується документами. Чи маю я відповідати за борги сина?" - цікавиться Ярослава П. із Кіровоградської області.

ЗГІДНО зі ст. 1054-ю ЦК України за кредитним договором банк або інша фінансова установа зобов'язується надати грошові кошти позичальникові в розмірі та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов'язується повернути кредит та сплатити проценти. Статтею 625-ю цього Кодексу передбачено, що боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов'язання і має відшкодувати кредитодавцеві завдані ним збитки.

У разі, якщо позичальник не в змозі вчасно і в повному обсязі виплатити борг, слід звернутися до фінансової установи з проханням про реструктуризацію, наприклад, змінити графік погашення кредиту, зменшити розміри платежу, списати частину боргу (зазвичай суму штрафних санкцій) тощо.

Відповідно до Закону України "Про виконавче провадження", звернення стягнення на майно боржника полягає в його арешті, вилученні та примусовій реалізації. За відсутності у боржника коштів та цінностей, достатніх для задоволення вимог стягувача, стягнення звертається на належне боржникові інше майно, крім того, на яке не може бути накладено стягнення. Боржник має право вказати ті види майна чи предмети, на які необхідно звернути стягнення в першу чергу. Остаточно черговість стягнення на кошти та інше майно боржника визначається державним виконавцем.

Коли сума, що підлягає стягненню за виконавчим провадженням, не перевищує десяти розмірів мінімальної заробітної плати, звернення стягнення на єдине житло боржника та земельну ділянку, на якій розташоване це житло, не здійснюється, а державний виконавець зобов'язаний вжити всіх заходів для виконання рішення за рахунок іншого майна боржника.

Накласти арешт на майно родичів боржника банк може лише у тому разі, якщо вони є майновими поручителями відповідно до кредитного договору. Якщо ж родичі не виступали поручителями, і не давали на це своєї згоди, ніхто не може заарештувати їхнє майно.

Оскільки ваш син не має права власності на об'єкт нерухомості (будинок) та прибудинкову територію, то дії державних виконавців суперечать закону.

Сільські Вісті


Склала

Світлана ЗОЗУЛЯ.

м. Луцьк.

По горизонталі. 7. Місто на Сумщині. 8. Володимир ... - князь, відомий своєю шапкою. 9. Так лагідно називав письменницю Марко Вовчок Тарас Шевченко. 10. У літературі - Чорна, а у нас - Верховна. 11. Український поет-шістдесятник, який мешкав на Донбасі. 13. Анексована Автономна Республіка України. 15. Один із авторів тексту сучасної Конституції України - Михайло Дмитрович ... . 16. Володимир... очолював Координаційну раду голів громадських рад України. 18. Когорта генералів.19. Український композитор, поет-перекладач. 20. Волинський поет - Петро ... . 22. Наш співвітчизник - боксер, срібний призер чемпіонату світу 2009 року. 26. Лесь ... - засновник театру "Березіль"у Харкові. 28. Ім'я двох президентів нашої держави. 29. Так називали єфрейтора Святкіна у фільмі "Ати-бати, йшли солдати"Леоніда Бикова. 30. Твір Тараса Шевченка, названий іменем біблійного пророка. 31. "Поема про ..." - останній фільм Олександра Довженка. 33. Місто в Молдавському князівстві (зараз - Румунія), в якому помер гетьман Пилип Орлик. 34. Бог добра у слов'янській міфології. 35. Селище, розташоване на північно-східній околиці Києва, де розташоване найбільше в країні місце поховання жертв масових політичних репресій.

По вертикалі. 1. Художній фільм відомого кінорежисера сучасності, лучанина Олеся Саніна. 2. "... або смерть" - гасло борців за незалежність. 3. Біднота в Україні за часів феодально-кріпосницького ладу. 4. Особа, яка у Війську Запорозькому очолювала військову і адміністративно-територіальну одиницю - сотню. 5. Робітник, який доїть і доглядає корів. 6. "Поховайте та вставайте, ... порвіте" (Т. Шевченко). 11. Синонім слова "прапор". 12. Повна незалежність держави. 13. Український патофізіолог-ендокринолог. 14. ... Патона - одна з окрас Києва, що простягається над Дніпром. 17. Місто на Вінниччині, де, судячи з назви, офіційно чаркують. 21. Фільм Володимира Денисенка, в якому зіграв молодий Іван Миколайчук. 22. Наш традиційний напій. 23. Незамінний продукт на кухні в української господині. 24. Хутір, де народився гетьман Богдан Хмельницький. 25. Cередньовічна українська назва міста Херсонес Таврійський. 27. Так іще називають Івана Франка - ... національно-культурного відродження України. 28. Складник назв деяких вітчизняних періодичних видань. 32. Один із родів літератури. 33. ... Головацький ("Руська трійця").

Відповіді на кросворд, надрукований 4.08.2017 р.

По горизонталі. 5. Соловейко. 8. Досада. 9. "Ніобея". 12. "Надія". 16. Ангел. 17. Сопілка. 18. Танок. 19. Ексод. 20. Сон. 21. Дар. 22. Дочка. 25. Іскра. 27. Лісовик. 28. Акорд. 29. Ерато. 34. Година. 35. Калина. 36. "Завітання".

По вертикалі. 1. Косач. 2. Козак. 3. Весна. 4. Актор. 6. Доміно. 7. Месник. 10. "Татарочка". 11. Демократи. 13. "Поворіт". 14. "Ніч". 15. Оксамит. 23. Карлос. 24. Дон. 26. Струна. 30. Митар. 31. Марія. 32. Екран. 33. Олена.

Сільські Вісті


Олексій ЯРОВИЙ.

На запорізьку Хортицю, до Скіфського стану, з усіх куточків України з'їхалися журналісти, аби отримати відзнаки, здобуті ними в професійному конкурсі своєї професійної спілки.

ПРЕДСТАВНИКИ мас-медіа зібралися за порогами не випадково, адже саме обласна організація НСЖУ була названа найкращою. Після церемонії нагородження відбулася захоплююча вистава "Козацького театру" - лицарі Хортиці демонстрували вправність у джигітівці, володінні шаблею, герці, виявляючи при цьому притаманний козацтву гумор. Свої пісні подарував присутнім і запорізький композитор-виконавець, переможець всеукраїнських та міжнародних конкурсів Анатолій Сердюк.

Утім, головною метою заходу Національної спілки журналістів було не свято на Хортиці, а акція із захисту працівників ЗМІ. На жаль, ухвалений у грудні 2015 року закон "Про реформування державних і комунальних друкованих ЗМІ"містить чимало суперечностей, тому в багатьох видань виникають проблеми на етапі перереєстрації. Зокрема, він жодним чином не захищає трудовий колектив. Співзасновник може прийняти рішення про зміну керівництва, щоб новий керманич звільнив весь колектив. Тоді звільнені журналісти на момент створення суб'єкта господарювання не вважатимуться членами трудового колективу.

Отож наступного дня журналісти з усієї України з'їхалися в невеликий райцентр Оріхів Запорізької області, щоб вимагати від місцевої влади припинити тиск на редакцію газети "Трудова Слава". Під час візиту колег її головний редактор Світлана Карпенко розповіла про тиск та перешкоджання в діяльності з боку влади. Зокрема, співзасновники стоять на заваді реформуванню місцевої комунальної газети. Було прийнято незаконне рішення про звільнення головного редактора, а на її місце намагаються призначити лояльну кандидатуру.

На зустрічі делегація НСЖУ оприлюднила звернення до голови районної ради з вимогою винести на розгляд сесії питання про дотримання закону щодо реформування комунальної преси та розглянути вимогу про вихід райради зі складу співзасновників видання і надати газеті можливість здійснювати перетворення.

Сільські Вісті

UAmedia

ProEco - новостной мониторинг экологии Украины