Газета "Сільські вісті"


Олександр ВИНОГРАДІВСЬКИЙ.

Одеська область.

Припинено діяльність злочинної групи, яка займалася трудовою експлуатацією людей на сільськогосподарських роботах. За повідомленням Національної поліції, затримано 13 осіб, які вербували для цього жителів 22 областей України. У них вилучили зброю, автомобілі та мільйон гривень готівкою.

ЗА СЛОВАМИ керівника Національної поліції Сергія Князєва, організувало злочинний бізнес подружжя власників сільгосппідприємства в Одеській області. Встановлено, що на цьому об'єкті протягом кількох років безкоштовно трудилося близько сотні чоловік.

Усні угоди про працевлаштування укладалися здебільшого на залізничних вокзалах. Спільники "рабовласників"підшукували там соціально не захищених людей, обіцяли їм роботу зі стабільною зарплатнею в розмірі 450-500 гривень на день та забезпечення житлом і харчуванням. За кожного доставленого "раба"вербувальник отримував 500 гривень.

Але по прибутті на місце роботи з людьми відбувалося зовсім не те, що обіцялось. "У робітників відбирали документи і телефони та змушували працювати у полі по 13 годин на добу. Про оплату не йшлося. Якщо хтось про неї запитував, його били", - повідомив керівник Нацполіції. До речі, двох потерпілих довелося доставити до лікарні Одеси, інші проходять медогляд.

Відкрито кримінальне провадження за статтею 149-ю Кримінального кодексу України - торгівля людьми або інша незаконна угода щодо передачі людини.

Сільські Вісті


Склав Ігор КУТНИЙ.

Івано-Франківська область.

По горизонталі. 7. Багатий чоловік, котрий купив Йосифа, проданого братами. 9. Острів в Егейському морі. 11. Риба. 12. Вузька загороджувальна стінка, що захищає портову акваторію від хвиль. 13. Гусарський мундир, розшитий галунами. 16. Судноплавство між портами однієї держави. 18. Оптичний квантовий генератор. 19. Слово-перевертень. 20. Популярна українська співачка. 21. Апарат для визначення місцезнаходження об'єкта. 22. Прибудова зі східцями біля входу в будинок. 24. Спів. 25. Оповідний художньо- публіцистичний твір. 27. Місце в річці або морі, де протилежні течії утворюють круговий рух води. 29. Французький фізик. 33. Українське чоловіче ім'я. 35. Очеретяна паличка, яку в давнину народи Сходу використовували для письма. 39. Короткий виклад наукової праці, статті тощо. 40. Математичний знак. 41. Професійний наїзник. 42. Комаха, яка утворює характерне сюрчання. 43. Повітряна траса. 45. Льотчик, учасник порятунку челюскінців. 47. Невелика ділянка суходолу, що різко видається в море. 48. Частина складних слів, відповідає поняттям "камінь", "мінерал". 49. Рід вічнозелених рослин родини чайних. 50. Найвища гірська система на землі.

По вертикалі. 1. Місто у Львівській області. 2. Фахівець-собаківник. 3. Український вчений, ініціатор заснування Харківського університету. 4. Встановлена державою обов'язкова данина з окремих осіб та підприємств. 5. Сатиричний журнал січових стрільців. 6. Озеро в Угорщині. 8. Чеський письменник, актор, режисер, один із засновників національного театру. 10. Частина обличчя. 14. Місце, яке мусульмани пошановують як святе. 15. Римський імператор. 16. Назва двох видів суцвіть. 17. Предмет посуду. 23. Баштанна культура. 24. Рішення суду. 26. Народний хороводний танець у Шотландії та Ірландії. 28. Земельна ділянка. 29. Судно. 30. Те саме, що й нація. 31. Точка небесної сфери, протилежна зеніту. 32. Пристрасний любитель музики. 33. Постановник вистави, фільму, концертної програми тощо. 34. Він на кухні господар. 36. Жироподібна речовина, яку добувають з овечої вовни і яку в медицині і косметиці використовують для виготовлення мазей. 37. Пісня у виконанні О. Білозір. 38. Військове звання. 44. Столиця Італії. 46. Найдовша у світі ріка.

Відповіді на кросворд, надрукований 9 листопада

По горизонталі. 5. Псалом. 8. Юніор. 10. Бандероль. 11. Гучномовець. 12. Оса. 13. Бретелька. 14. Кларнет. 16. Бокс. 18. Ревізія. 21. Ешелон. 22. Україна. 23. Іподром. 25. Відбір. 30. Клептоман. 31. Маразм. 32. Арик. 33. Вільсон. 34. Редан. 35. Анекдот.

По вертикалі. 1. Татуїровка. 2. Єдина. 3. Примирення. 4. Елеватор. 6. Левада. 7. Мастика. 8. Юзівка. 9. Овес. 12. Однолюб. 15. Тенор. 17. Скальпель. 19. Еспандер. 20. Зарплата. 24. Мазай. 25. Ватман. 26. Дамаск. 27. Індиго. 28. Актив. 29. Амвон.

Сільські Вісті


Лариса ПИЛИПЕНКО.

УЖЕ БАГАТО років жителі Рівного добиваються будівництва об'їзної дороги, яка звільнила б місто від транзитних автомобілів, що прямують із Житомира та Києва у напрямку Луцька та КПП "Устилуг"на кордоні з Польщею. Цей машинопотік дуже інтенсивний. І ось днями заступник начальника обласного управління Служби автомобільних доріг Михайло Федорук повідомив, що у проекті держбюджету на наступний рік закладено стартову суму - 200 мільйонів гривень - на будівництво автошляху навколо Рівного. Загалом же нова дорога обійдеться приблизно у півмільярда гривень. Зараз розробляється проектно-кошторисна документація, яка буде готова на початку наступного року. Повністю збудувати нову автотрасу завдовжки 14 кілометрів планується до кінця 2020-го. Втім, за словами дорожників, через те, що остаточно не узгоджені питання відведення землі під будівництво автотраси, це може відтермінуватися.

Врятувати Iкву

НАУКОВЦІ з Національного університету водного господарства та природокористування дослідили ділянку річки Ікви поблизу міста Дубно. За їхніми оцінками, водойма дуже забруднена і виснажена насамперед через незадовільну роботу очисних споруд місцевих підприємств. Зокрема, молокозавод скидає в Ікву майже не відфільтровані відходи виробництва, річка просто не встигає самоочиститись. Нарікають дослідники і на розораність земель та вирубку лісу.

Розуміючи, що будівництво нових очисних споруд у Дубні потребує значних капіталовкладень, науковці порекомендували місцевій владі кілька першочергових не надто дорогих заходів задля збереження річки. Перш за все - висадити за 25 м від води вербу плакучу, створивши так звану "буферну зону", яка сприятиме очищенню річки. На всіх підприємствах необхідно облаштувати місця для збору твердих відходів. Млинівській та Дубенській райдержадміністраціям рекомендовано створити "басейнову раду", яка опікуватиметься збереженням Ікви.

Здобудуть нову професію, творчу

БЕЗРОБІТНІ жителі Гощанського і Корецького району мають змогу навчитися майструвати вироби з лози. У Гощанському навчальному відділенні Рівненського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості курс лозоплетіння триває 8 місяців. Досвідчений майстер Валентина Голуб допомагає опановувати слухачам, серед яких, до речі, є й ветерани АТО, виготовлення невеликих виробів - ваз, плафонів, під-ставок для вазонів, кошиків, підносів, об'ємних міцних та красивих табуретів, крісел-гойдалок, столів, стільців. Після навчання випускники набувають 4-й кваліфікаційний розряд професії "виробник художніх виробів з лози".

"Попит на екологічно чисті вишукані натуральні вироби з роками лише зростає, - стверджує пані Валентина. - Люди знають, що зроблені добротно і професійно плетені речі служитимуть довго. Тож якщо наші випускники докладуть певних зусиль, вони зможуть прогодувати і себе, і свої родини".

Аби нарешті покращало

ОБЛАСТЬ - серед лідерів з облаштування сільських амбулаторій, загалом тут їх має бути 34. На розвиток системи охорони здоров'я у сільській місцевості регіону затверджена державна субвенція 233 млн грн, із яких понад 200 млн піде на будівництво медичних пунктів, решта - на придбання автомобілів та обладнання.

Днями нова амбулаторія відкрилася в селі Заболоття, що у Володимирецькому районі. Тут зі старого приміщення, якому понад 30 років, зробили світлий та сучасний центр первинної медичної допомоги. Прийматиме пацієнтів сімейний лікар Людмила Карповець. За її словами, залишилося ще докупити деякі меблі та обладнання.

У Березнівському районі триває будівництво одразу трьох сільських амбулаторій. До речі, в усіх проектах обов'язково передбачені зведення житла для лікарів, закупівля автотранспорту та сучасного медичного діагностичного обладнання.

Ховаються у клунях та за кордоном

ЗІ СКРИПОМ іде призовна кампанія в області. За словами заступника обласного військового комісара ОВК підполковника Андрія Купчака, близько 17 тисяч призовників ухиляються від проходження служби. А серед тих, хто все ж прибув до військкоматів на медичний огляд, лише 5% годяться для служби в армії.

Чимало хлопців на час призовної кампанії виїхало за кордон, а є й такі, кого переховують рідні. На жаль, нарікають у військкоматах, не скрізь органи місцевого самоврядування допомагають військовим. Хоча, згідно із законодавством, призов на військову службу здійснюється органами державної влади у взаємодії з військовими комісаріатами.

За час нинішнього осіннього призову правоохоронці відкрили двадцять кримінальних проваджень на юнаків, що ухиляються від проходження строкової служби. Найбільше таких - у Сарненському районі. Призов триватиме до грудня, область має відправити до війська ще понад 200 осіб.

Рівень культури украй низький

БАЗАЛЬТОВІ стовпи - унікальна природна пам'ятка, яка вражає своєю монументальністю і водночас вишуканістю геометричних форм. До них у Костопільський район приїздять тисячі туристів. Дуже гірко, що більшість із них не знає, що таке культура, тож залишає після себе купи сміття. Днями гурт небайдужих краян зібрався, аби прибрати місцевість довкола Базальтових стовпів. Після цієї акції одна з її організаторів Наталія Себа написала на своїй сторінці у соціальній мережі: "Тепер хочу звернутися до всіх, хто там смітив і насмілиться смітити ще. Дай Бог, щоб ви більше цього не робили! Якщо хочете очистити свою совість, витратьте пару тисяч гривень (бо саме стільки в нас пішло на пальне для машин і сміттєві мішки) і купіть діткам у притулки, інтернати, реабілітаційні центри цукерок або щось інше потрібне. Завезіть і таким чином почистите свою карму".

Сільські Вісті

UAmedia

ProEco - новостной мониторинг экологии Украины