Газета "Сільські вісті"


На запитання "Сільських вістей"відповідає спеціаліст Пенсійного фонду України Н. М. ЮРЧИШИНА.

"Мені 54 роки. Чи матиму я право на грошову допомогу в розмірі 10 мінімальних пенсій у разі виходу на пенсію? Мій стаж - 32 роки. Працювала вчителем, нині не працюю".

Христина СЕМИНОЖЕНКО.

с. Королівка

Коломийського району

Івано-Франківської області.

ПОЧИНАЮЧИ з жовтня 2011 року Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування"передбачено виплату грошової допомоги, яка не підлягає оподаткуванню, у розмірі 10 місячних пенсій особи станом на день її призначення.

Грошову допомогу надають за таких умов:

- якщо пенсія за віком, відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", призначається після 1 жовтня 2011 року;

- якщо на день досягнення пенсійного віку, передбаченого статтею 26-ю зазначеного Закону, особа працювала в закладах і установах державної або комунальної форми власності на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до пунктів "є"і "ж"статті 55-ї Закону України "Про пенсійне забезпечення";

- якщо страховий стаж на зазначених посадах становить 35 років для чоловіків і 30 - для жінок;

- якщо до цього особа не отримувала будь-якої пенсії.

Порядок обчислення страхового стажу, що дає право на призначення грошової допомоги та її виплати, затверджено постановою Кабінету міністрів України N1191 від 23.11.2011. Згідно з Порядком, до страхового стажу, що визначає право на виплату грошової допомоги, зараховуються періоди роботи в закладах і установах державної та комунальної форм власності на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до пунктів "є"і "ж"статті 55-ї Закону України "Про пенсійне забезпечення", що передбачені, зокрема, Переліком закладів і установ освіти, охорони здоров'я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років, затвердженим постановою Кабінету міністрів України N909 "Про перелік закладів і установ освіти, охорони здоров'я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років"від 04.11.1993.

Розмір грошової допомоги визначається з місячного розміру пенсії, обчисленого згідно зі статтями 27 і 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", станом на день її призначення.

Отже, якщо на час досягнення пенсійного віку (60 років) ви працюватимете в закладі чи установі державної або комунальної форм власності на посаді, робота на якій дає право на призначення пенсії за вислугу років, за наявності не менш як 30 років страхового стажу на зазначених посадах, і за умови, що до цього не отримували будь-якої пенсії, вам буде призначено грошову допомогу в розмірі 10 пенсій.

"Кому підвищено пенсії з 1 січня 2019 року?"

Оксана СИРОВАТКА.

с. Агафіївка

Любашівського району

Одеської області.

ІЗ 1 січня 2019-го проведено перерахунок пенсій для осіб, які досягли віку 65 років, не працюють, мають страховий стаж: чоловіки - 35, жінки - 30 років. Для цієї категорії осіб мінімальна пенсія не може бути нижча за 40% мінімальної заробітної плати, визначеної законом про Державний бюджет України на 2019 рік (4173 грн); 4173 грн х 40% = 1669,20 грн.

Мінімальний розмір пенсій для інших пенсіонерів -1497 грн (прожитковий мінімум для осіб, що втратили працездатність, установлений починаючи з 1 грудня 2018 року).

Сільські Вісті


Інформація рекомендаційного характеру. Щоб отримати гарний і високоякісний урожай, час проведення посівних робіт передовсім має визначатися погодними умовами, вологістю ґрунту і оптимальними термінами для посіву (саджання) певної культури у вашому регіоні. Лише після врахування цих умов можна звернутися за порадою до календаря.

Знак "-"означає, що у відповідному місяці 2019 року найкращих днів немає: сіяти, садити чи пересаджувати можна в будь-який, крім несприятливих, але врожайність при цьому буде не найвища.

Сільські Вісті


Микола МОТОРНИЙ.

27-річний тернополянин Дмитро Підручний виборов першу за історію України золоту медаль чемпіонату світу з біатлону. На турнірі у шведському Естерсунді українець здобув "золото"в гонці переслідування. Досі наші біатлоністи мали в своєму активі по "бронзі"в одиночних змаганнях і в естафеті.

НАПЕРЕДОДНІ Дмитро у спринтерській гонці фінішував четвертим, програвши в боротьбі за третє місце 0,3 секунди. Тому в гонці переслідування на дистанції 12,5 кілометра вирушив четвертим із 17-секундним відставанням від чемпіона, норвежця Йоганнеса Бьо.

Після першої стрільби Підручний ускладнив собі життя двома промахами. На друге коло він вийшов сьомим із 74 секундами відставання від Бьо. Але потім Дмитро почав наступати на п'яти лідеру. Після чисто проведеної стрільби лежачи українець поступався норвежцю хвилиною і трьома секундами. Під час третьої стрільби він жодного разу не схибив. На передостаннє коло наш біатлоніст вирушив з 50 секундами відставання від Йоганнеса Бьо в компанії французів Антонена Ґіґонни і Кентена Фійона-Майє, а також росіянина Євгена Ґаранічева. Заключна стрільба перевернула ситуацію з ніг на голову. Норвежець допустився трьох промахів і поки бігав штрафні кола, Підручний відстрілявся чисто. Інші суперники теж мали промахи, а отже, на фінальне коло Дмитро пішов із 15 секундами переваги, яку йому вдалося втримати.

У гонці на 12,5 кілометра українець зробив всього два промахи на першій стрільбі та подолав дистанцію за 31 хвилину та 54 секунди. На фініші Йоганнес Бьо відстав на 8,3 секунди. Бронза - у Фійона-Майє з відставанням 17 секунд.

Відразу після гонки новоспечений чемпіон світу, капітан збірної України Дмитро Підручний, зізнався: "Поки що без емоцій. Не віриться, що це нарешті сталося. Важко щось сказати. Гонка немов у тумані. Я знав, що сьогодні складні погодні умови і все вирішуватиметься під час стрільби стоячи. Відстрілявшись чисто, зрозумів, що треба боротися за призове місце. Мабуть, поталанило, що суперники багато помилялися, це зіграло мені на руку".

Дмитро каже, що сумнівався, чи вдасться втриматися на першому місці в боротьбі з Йоханнесом Бьо на фінішному колі гонки переслідування. "Але наші тренери з усією командою вибігли до траси - підтримували і гнали мене до фінішу. Це дуже допомогло. Зібрав усі сили в кулак і дотерпів", - розповів спортсмен.

Щодо подальших планів на нинішній чемпіонат світу, який завершиться 17 березня, Дмитро не впевнений, що стартуватиме в індивідуальній гонці. На це є багато поважних причин. Планує краще зосередитися на одиночному міксті і на мас-старті.

Нагадаємо, Дмитро Підручний - ровесник незалежності, народився 5 листопада 1991 року на Тернопільщині. Кар'єру біатлоніста розпочав з 2005-го, а в 2012-му потрапив до складу збірної України. Виступав на зимових Олімпійських іграх 2014-го та 2018 років.

Сільські Вісті

UAmedia

ProEco - новостной мониторинг экологии Украины