Газета „Голос України”


Старший солдат 51-ї окремої механізованої бригади Олег Ващишин із Дубровицького району Рівненщини загинув під Іловайськом наприкінці серпня минулого року. Його тіло поховали у Запоріжжі. Нещодавно за результатами ДНК-екперстизи визначили особу Олега Ващишина. Сьогодні за тілом Героя поїде мама загиблого разом з волонтерами.

Витрати на транспортування та перепоховання полеглого земляка покриває Дубровицька РДА.

Відповідно до розпорядження голови РДА 8, 9 жовтня у районі оголошено днями жалоби.

Олег Ващищин народився у 1991 році в селі Селець Дубровицького району. В квітні 2014 року його призвали на службу. Після проходження навчання на полігоні старший солдат вирушив у зону АТО у складі 51-ї окремої механізованої бригади. Загинув Олег Ващишин у Іловайському котлі. У нього залишилися батьки та молодший брат.

Керівництво Рівненської облдержадміністрації висловлює співчуття родині загиблого.

Про це повідомляє прес-служба Рівненської ОДА.

Голос України

Голос України


Голова Верховної Ради України Володимир Гройсман вважає одним із "фундаментальних завдань"законодавче забезпечення змін у системі освіти.

Фото Анастасії Сироткіної

Про це він заявив під час засідання Національної ради реформ, передає прес- служба Верховної Ради України.

Керівник парламенту назвав "ключовою проблемою"нашої країни "інституційну слабкість", зазначивши, що це призводить до неспроможності адекватно реагувати на виклики, зокрема в освітянській сфері. За його словами, ситуація, що склалася в системі дошкільної, шкільної, професійно-технічної та вищої освіти, не сприяє формуванню належної професійної підготовки молодих людей.

У цьому контексті Володимир Гройсман запропонував у листопаді провести в парламенті "день освіти" - розглянути пакет законодавчих актів, які передбачають нагальні зміни в освітянській сфері. "Ми зможемо сформувати єдину систему, єдиний освітній простір і вирішити ті завдання, які є", - сказав він.

Президент Петро Порошенко підкреслив, що якісна освіта має бути доступна для всіх українців, хоч би де вони проживали: в гірському селі чи великому місті. А початкова школа повинна бути всюди, навіть у найменших населених пунктах. Окрім забезпечення обороноздатності держави, освіта є першим нашим пріоритетом.

Глава держава наголосив на важливості відновлення престижу вчительської праці. "У центрі нового закону "Про освіту"має бути Його Величність Вчитель", - підкреслив глава держави, повідомляє його прес-служба.

За словами Петра Порошенка, попри брак коштів, загалом стан справ в освіті кращий, ніж у багатьох інших сферах. У міжнародному рейтингу найкращих університетів світу World University Rankings серед ТОП-500 фігурують два українські виші. Президент відзначив, що реформа освіти є одним із головних напрямів "Стратегії реформ-2020".

На часі, зазначив Петро Порошенко, побудова нових, партнерських відносин між університетами та науковими установами. На сьогоднішній день це вкрай важливо для активізації інноваційних процесів та розв'язання важливих суспільних проблем.

Президент назвав хорошим прикладом створення на базі Національного технічного університету "Київський політехнічний інститут"та державного підприємства "Науково-дослідний інститут "Оріон"навчально-науково- технічного комплексу. Це дасть можливість запустити у виробництво низку високотехнологічних, інноваційних проектів, зокрема оборонного спрямування.

Глава держави закликав приділити увагу проекту закону України "Про професійну освіту". Окремо Президент виділив проект розвитку викладання англійської мови. "Представники англомовних країн готові надати нам практичну, теоретичну, фінансову, інші форми допомоги для негайних кардинальних змін у ставленні учнів і вчителів до англійської мови", - сказав Петро Порошенко.

Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк заявив, що зовнішнє незалежне оцінювання було, є і буде. Іншої системи вступу до вищих навчальних закладів за цього складу Кабінету Міністрів не буде. "Закон про вищу освіту є прогресивним і "великим досягненням", - підкреслив він. А реформування середньої освіти Арсеній Яценюк назвав складнішим питанням, ніж здійснення змін у вищій школі.

Глава уряду наголосив на необхідності впровадити виборність директорів шкіл по всій країні та передбачити ширшу фінансову автономію середніх загальноосвітніх закладів. "Реформування середньої освіти потребує політичної волі", - підкреслив Арсеній Яценюк, інформує прес-служба Кабінету Міністрів.

Голос України

Голос України


У Миколаєві вантажівка "Мерседес", змінюючи смугу руху, протаранила автобус "Рута", від чого той перекинувся.

Свідки зазначають, що маршрутка була повна пасажирів. В результаті двоє з них загинуло, не менше 10 отримали травми. Як повідомляє прес-служба Миколаївського відділу ЦБДР, водій вантажівки, який зник з місця пригоди, вже затриманий.

Голос України

Голос України

UAmedia

ProEco - новостной мониторинг экологии Украины