Газета „Голос України”


18 квітня 2022 10

У неділю в Токіо можна було побачити на вулиці цілий "дитячий садок"у футболках з українською символікою.

Такими враженнями поділився у Фейсбуці посол України в Японії Сергій Корсунський. Також він розповів, що в цій країні неабияк зріс інтерес до української культури та традицій. "У міжнародній школі, неподалік від Посольства, стоїть черга, щоб потрапити всередину, де проходить майстер- клас з малювання писанок, а в сусідньому комбіні продають український мед", - йдеться у дописі.

Фото зі сторінки Сергія КОРСУНСЬКОГО у Фейсбуці.

Голос України


Надія ГЕРБОВКА

18 квітня 2022 6

Лікарня впоралась, прийняли усіх травмованих, затримок не було.

На знімку: львівські медики надають допомогу пораненим.

Під час ранкового обстрілу 11 людей отримали поранення. Серед них трирічний Артем. Разом з мамою він приїхав з Харкова, щоб врятуватись від війни. Але російська ракета знайшла їх у Львові. Дитині надали всю необхідну допомогу. Загрози життю немає. Про це повідомив на своїй сторінці у Фейсбуці міський голова Львова Андрій Садовий.

Ще троє постраждалих - у важкому стані в реанімації. Наші лікарі роблять все можливе, щоб їх врятувати.

"Внаслідок сьогоднішнього ракетного удару по Львову, до нас була доставлена певна кількість хворих. Деякі з них надійшли, на жаль, у важкому стані. Декілька з них одразу скерували на серйозні операції. Лікарня впоралась, ми прийняли хворих. Затримок не було. Пацієнти поступали із множинними травмами, починаючи від травм п'яток, закінчуючи травмами голови. Дуже багато хворих надійшло цього разу, власне, де було ураження голови та головного мозку. Середній вік пацієнтів - 35-45 років", - розповів Андрій Токарський, лікар-нейрохірург.

"Унаслідок ракетного обстрілу 7 людей загинуло. Це перші смерті мирних мешканців на території нашого міста. Наймолодшому загиблому 30 років. Світла пам'ять.

Ми сумуємо за загиблими, але повинні мати максимальну пильність. Ворог починає звіріти. Удари по цивільних об'єктах можуть збільшуватись. Сьогодні в Україні немає безпечних міст. Тому ще раз наголошую, прошу всіх мешканців - коли ви чуєте сирену, будь ласка, йдіть в укриття!" - наголосив міський голова Львова.

Львів.

Фото Львівської міської ради.

Голос України


Анна ГАРАЩУК

18 квітня 2022 10

Війна поламала долі мільйонам маленьких українців, про яких подбати потрібно вже зараз.

Внаслідок військової агресії росії діти разом з батьками переїжджають у більш безпечні регіони. Є діти, які стали сиротами або виїхали за кордон. Є зниклі безвісти або діти, яких насильно вивезли на територію країни- агресора та не знають нічого про своїх батьків. Є діти, які загубилися під час евакуації. Нині кожен другий біженець - це дитина.

"Російська війна поламала долі мільйонів українських дітей, і навіть після її завершення потрібно буде вирішувати багато питань, що стосуються захисту прав дітей. Тому у Верховній Раді вже приймаємо необхідні закони, щоб врегулювати правову основу для захисту українських дітей", - зазначає народна депутатка Ірина Борзова.

Народний депутат України, голова підкомітету з питань державної молодіжної політики Ірина Борзова розповіла про ухвалені 14 квітня Верховною Радою законодавчі ініціативи для захисту прав дітей.

Законопроектом No 7231 передбачено розширити підстави встановлення статусу постраждалої внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів дитини, в тому числі, якщо вона осиротіла чи була розлучена із сім'єю, позбавлена даху, була змушена покинути своє місце проживання. Також впровадити заходи з реінтеграції та відновлення прав дитини: надання пільг, переваг та соціальних гарантій, які необхідні для забезпечення гідних умов життя. Законопроектом також передбачено створити Єдиний державний реєстр дітей, які потребують реінтеграції та поновлення своїх прав, із внесенням до нього постраждалих у зв'язку з внутрішнім переміщенням дітей.

Законом No 7200 встановлено, що під час дії воєнного стану представниками евакуйованих до цілодобових закладів дітей до їх повернення в Україну або до моменту возз'єднання із сім'ями є керівники або уповноважені працівники цих закладів або особи, призначені органом опіки та піклування за місцем розташування закладу. Проте ці особи не матимуть повноважень щодо житлових, майнових прав, згоди на усиновлення та зміну громадянства дитини.

Законопроектом, який прийняли за основу (No7087), передбачено розмежувати повноваження центральних та місцевих органів влади, органів місцевого самоврядування та територіальних громад у сфері охорони дитинства та захисту прав дитини у зв'язку з утворенням Державної служби України у справах дітей.

Законом No 6354 продовжили строк трансформації освітньої мережі та санаторних шкіл з 1 липня 2022-го до 1 липня 2025 року. Це дозволить зберегти фахівців та матеріальну базу. Рішення про трансформацію приймають засновники шкіл. МОЗ працює над створенням мережі реабілітаційних центрів, які надаватимуть дітям необхідні медичні послуги поруч з домом.

Законом No 7272 звільнили від призову на військову службу під час мобілізації учнів і викладачів закладів професійної (професійно-технічної) освіти. Під час мобілізації призову на військову службу не підлягають: здобувачі професійної, фахової передвищої та вищої освіти, асистенти- стажисти, аспіранти та докторанти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти. Також не підлягають мобілізації наукові та науково- педагогічні працівники закладів вищої та фахової передвищої освіти, наукових установ, які мають вчене звання або науковий ступінь, і педагогічні працівники закладів професійної освіти, закладів загальної середньої освіти, за умови, що вони працюють за основним місцем роботи не менш як на 0,75 ставки.

"Прийняття цих законів є надважливим в умовах російської агресії", - прокоментувала Ірина Борзова.

Голос України

UAmedia

ProEco - новостной мониторинг экологии Украины