Газета „Голос України”


7 грудня 2022

Краматорськ потерпає від ворожих ракетних ударів: напередодні ворог випустив по місту чотири ракети.

Унаслідок ворожої атаки зазнали пошкоджень 39 приватних будинків, заклад освіти та промзона. Кількома днями раніше удари російських терористів призвели до пошкоджень у районі промзони.

За цих умов Краматорська міська військова адміністрація докладає зусиль для збереження життєдіяльності місцевої інфраструктури та забезпечення жителів продуктами та речами першої потреби.

Міський гуманітарний штаб спільно з обласною та районною владою й за підтримки численних міжнародних та державних фондів, громадських організацій та волонтерів дбають про регулярне надання мешканцям міста наборів гуманітарної допомоги.

У різних районах Краматорська діють "Пункти Незламності", в кожному з яких є вода, світло, створені умови, щоб можна було відпочити, випити гарячого чаю, зарядити гаджети та погрітися.

Владислав ЛЕОШКО.

На знімках: під час надання гуманітарної допомоги жителям Краматорська.

Фото Краматорської міської військової адміністрації.

Голос України


7 грудня 2022

Пам'ятник Суворову прибрали з центральної площі у місті Тульчині на Вінниччині - рішення одностайно ухвалили депутати міськради.

Народний депутат України Лариса Білозір так написала про початок демонтажу постаті російського полководця:

- Історичний момент! Чекаємо на кран. У Тульчині демонтують пам'ятник Суворову, - йдеться на Фейсбук-сторінці пані Білозір. - Декілька людей з московської церкви протестують. Переживуть "трагедію". В Україні не місце імперським полководцям, які були організаторами придушень національно- визвольних повстань та депортацій, що мали ознаки геноциду. Якщо цього діяча шанувала радянська влада та використовувала образ Суворова для своєї слави, для підкреслення власної імперської величі, то таким пам'ятникам тут не місце.

Авторка допису запропонувала не зберігати пам'ятник в історичному сховищі, а переплавити і виготовити з матеріалу пам'ятник Тарасу Шевченку.

Міський голова Тульчина Валерій Весняний повідомив, що рішення про демонтаж ухвалювали з дотриманням усіх встановлених процедур. Пропозицію обговорювали з громадськими організаціями міста, потім розглядали на засіданні постійної комісії міськради. На сесії депутати одностайно ухвалили рішення: усіх 26 присутніх підтримали пропозицію про демонтаж пам'ятника.

Рішення виконали 6 грудня.

За словами керівника міста, пам'ятник перенесли на територію комунального підприємства, надалі планують здати на металобрухт, а виручені кошти передадуть на потреби ЗСУ.

Пам'ятник російському полководцю встановили у 1954 році.

Віктор СКРИПНИК.

Фото з відкритих джерел.

Голос України


7 грудня 2022

Українські військові, які надають відсіч російським загарбникам, нагороджені обласними відзнаками Луганщини.

Іменним годинником від Луганської облвійськадміністрації відзначено заступника начальника Луганського обласного ліцею з посиленою військово- фізичною підготовкою "Кадетський корпус імені героїв Молодої гвардії"Юрія Лугового.

Велику групу військовослужбовців, які виявили мужність, відвагу, самовідданість у захисті державного суверенітету і територіальної цілісності України, розпорядженням очільника області Сергія Гайдая нагороджено знаком пошани "Захиснику Луганщини".

Серед 20 українських військових, яким вручено почесний знак Луганської області, - заступник командувача із логістичного забезпечення ОСУВ "Хортиця", бригадний генерал Володимир Карпенко.

Офіцера військової частини А7039, молодшого лейтенанта Андрія Жидкова знаком пошани "Захиснику Луганщини"відзначено посмертно.

Звитяга багатьох воїнів-захисників вшанована й Почесними грамотами та Листами подяки Луганської облвійськадміністрації.

Іван ТЕРЕЩЕНКО.

Фото Луганської ОВА.

Голос України

UAmedia

ProEco - новостной мониторинг экологии Украины