Газета „Голос України”


Сергій СУЛИМА

20 січня 2021 815

Новий міський голова Чернівців Роман Клічук виступив з ініціативою зробити регулярний пасажирський авіарейс до Сучави.

Аеропорт у Сучаві, за 100 кілометрів від Чернівців, фактично є і чернівецьким летовищем. З нього у всі країни Європи розлітаються буковинці, яких довозять туди маршрутки.

Свого часу через неповороткість нашої влади Чернівці втратили пріоритетне становище і не отримали головний аеропорт у регіоні. А в Сучаві швидко збудували летовище зі смугою, придатною для прийому великих літаків.

Тепер буковинці дістаються до румунського міста, щоб полетіти у Німеччину, Італію чи Іспанію, але затримки на кордоні створюють ризики запізнення на рейс.

Розуміючи це, новий міський голова Чернівців Роман Клічук виступив з ініціативою зробити регулярний пасажирський авіарейс до Сучави. Нині міська влада активно працює і над тим, щоб запустити повноформатну роботу аеропорту.

Чернівецька область.

Голос України


Оксана ЛУК'ЯНЕНКО

20 січня 2021 3

У Житомирі відбувся традиційний, уже шостий, фестиваль колядок та щедрівок "Янголи віншують".

Його започаткувала керівник зразкового фольклорного гурту "Джерельце"Ангеліна Нестерова для продовження і збереження українських традицій та обрядів. Цього року у зв'язку з посиленими карантинними обмеженнями організатори вирішили провести захід в онлайн-режимі.

За підтримки управління у справах сім'ї, молоді та спорту міської ради у рамках фестивалю у Місцевому навколокультурному просторі записали автентичні святкові пісні у виконанні дванадцяти фольклорних ансамблів і дитячих творчих колективів міста. Незабаром усі охочі зможуть переглянути цей різдвяний концерт на YouTube.

Символом цьогорічного фестивалю "Янголи віншують"стало дерево життя з ангеликом, дбайливо виготовлене майстром народної творчості Олексієм Пшеничнюком. Такі сувеніри вручили керівникам усіх художніх колективів, що взяли участь у фестивалі.

Голос України


Владислав ЛЕОШКО

20 січня 2021 2

На одному з полігонів Донеччини відбулися заняття з навідниками та водіями бойових броньованих автомобілів "Козак-2".

На знімку: під час занять із навідниками та водіями бойових броньованих автомобілів "Козак-2".

Як поінформували в прес-центрі штабу Об'єднаних сил, перший день занять переважно було присвячено водіям, котрі здійснили комбінований марш. Другого дня увагу було зосереджено на підготовці навідників, й, зокрема, проведенні навчальних стрільб. Перша вправа - стрільба по мішенях з місця, друга - стрільба по цілях у русі. На завершення навчання - нічний марш, після проходження якого програму допідготовки особового складу було повністю виконано.

Керівник навчань, офіцер морської піхоти на псевдо "Штурвал"наголосив, що за результатами залікових вправ, які оцінювали незалежні інструктори, усі екіпажі отримали оцінку "відмінно". До того ж позитивні відгуки отримав і сам "Козак-2".

"Порівняно з попередніми модифікаціями можу сказати, що бойова машина "Козак-2"має низку переваг, - говорить "Штурвал". - Відчутно покращилися керованість автомобіля, його прохідність бездоріжжям, а також ергономіка салону. Крім того, значно комфортнішим стало десантне відділення. Наявність на озброєнні такого автомобіля розширює наші бойові можливості, адже на попередній моделі було встановлено стандартний кулемет Калашникова калібру 7,62 мм, а наразі ми отримали 12,7-міліметровий великокаліберний кулемет НСВТ".

Донецька область.

Фото прес-центру штабу Об'єднаних сил.

Голос України

UAmedia

ProEco - новостной мониторинг экологии Украины