Газета „Голос України”


28 травня 2024

Спікер Парламенту України висловив переконання, що цей приклад стане лише першим кроком в утвердженні нової традиції формування складу Конституційного Суду України

Коли завданням суб'єктів призначення буде пошук незалежних, доброчесних і професійних кандидатів, а не тих, хто зручний чи лояльний.

"Це і є спільний інтерес усіх нас. Це національний інтерес усього Українського народу. Особливо в умовах війни", - акцентував він.

Як зауважив водночас Руслан Стефанчук, саме на поточне скликання Парламенту випав найскладніший історичний виклик - забезпечувати представництво Українського народу у цих умовах, забезпечувати демократію в країні, на території якої щоденно ведуться масштабні бойові дії.

"Аби народ був вільним і сильним, аби він міг боротися й перемагати, ми мусимо оберігати нашу демократію. Цього можна досягти лише, поважаючи й захищаючи Конституцію, сприймаючи її не як пафосну декларацію, а як реальний дороговказ державної діяльності. Як акт установчої влади Українського народу, який утворив, виборов, а зараз захищає власну державу, щоби вона могла захищати права й свободи кожного українця", - наголосив Голова Верховної Ради України.

"І допоки останній загарбник не покине територію Української держави, головне, що мають робити всі органи державної влади, - це щоденно й невтомно допомагати нашій армії й нашому Українському народу, щоби пришвидшити перемогу", - зауважив Руслан Стефанчук.

Насамкінець він акцентував, що свою частину цієї роботи мусить системно, послідовно, а головне - справедливо - виконувати й Конституційний Суд України. Спікер Парламенту України побажав новому судді Конституційного Суду України Сергію Різнику натхнення у цій нелегкій та відповідальній роботі, а всьому Конституційному Суду України - великих успіхів у справі утвердження верховенства права та національної Конституції.

Прес-служба Апарату Верховної Ради України.

Фото rada.gov.ua.

Голос України


28 травня 2024

Спікер Парламенту Руслан Стефанчук провів розмову у форматі відеоконференції із Головою Палати депутатів Національного Конгресу Аргентинської Республіки Мартіном Менемом.

У фокусі уваги - Формула миру Президента України Володимира Зеленського.

Подякував за приєднання Аргентини до реалізації таких пунктів Формули миру, як відновлення територіальної цілісності України й радіаційна та ядерна безпека. Сподіваюся на активну участь країни в імплементації зазначених пунктів Формули.

Розраховую також, що Аргентина дієво приєднається до втілення Формули миру й візьме участь у Глобальному Саміті миру на найвищому рівні.

Принагідно подякував Аргентині за надання Україні суттєвої гуманітарної допомоги для подолання наслідків російської агресії.

Багато уваги приділили безпековій ситуації. Розповів про жорстокі злочини, до яких вдається рф на території України.
Також у фокусі уваги - міжпарламентська співпраця.

Обговорили важливість приєднання Аргентини до міжнародної коаліції зі сприяння поверненню українських дітей, депортованих чи примусово переміщених російською федерацією.

Сподіваюсь на схвалення Парламентом Аргентини внесеної групою депутатів декларації щодо приєднання до зазначеної міжнародної коаліції.

Підкреслив, що вважаю Аргентину особливим партнером у регіоні. Принагідно запросив колегу відвідати Україну з візитом.

Голос України


28 травня 2024

Рекомендують Парламенту прийняти в другому читанні та в цілому проект Закону України про внесення змін до Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні"щодо вдосконалення правового регулювання інституту старост та його діяльності в умовах воєнного

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендує Парламенту прийняти в другому читанні та в цілому проект Закону України про внесення змін до Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні"щодо вдосконалення правового регулювання інституту старост та його діяльності в умовах воєнного стану.

Законопроект з реєстр. No 9518 було підготовлено Комітетом до другого читання з урахуванням результатів обговорень, що відбулися в рамках серії регіональних заходів, присвячених тематиці розвитку інституту старост, які проводилися Комітетом впродовж 2023-2024 років.

Доопрацьований законопроект передбачає:

- закріплення принципу повсюдності старостинських округів у межах територіальних громад;

- забезпечення безперервності діяльності старост до затвердження новообраними місцевими радами нових старост;

- встановлення обов'язковості оприлюднення оголошення про початок громадського обговорення кандидатури старости та інформації про його результати;

- можливість утворення старостинських округів у складі одного або декількох населених пунктів, на території яких проживають не менш як 200 жителів, якщо показник густоти населення в цих громадах є вдвічі нижчим за показник середньої густоти населення в Україні;

- закріплення права старости на гарантований виступ на засіданнях органів самоорганізації населення, діяльність яких здійснюється в межах відповідного старостинського округу.

Також законопроектом пропонується встановити низку особливостей функціонування інституту старост у період дії правового режиму воєнного стану, зокрема:

- дозволити місцевим радам затверджувати старост на своїх відкритих пленарних засідан-нях без проведення громадських обговорень з подальшим оприлюдненням відеозапису таких засідань;

- передбачити, що кандидатура старости може бути внесена на розгляд місцевої ради не менш як половиною депутатів від загального складу відповідної ради, якщо рада не підтримала дві кандидатури старости, запропоновані головою територіальної громади;

- закріпити право голови громади одноосібно призначити старосту у випадку, якщо відповідною радою не підтримано три кандидатури старости поспіль, внесені на її розгляд, або якщо сесії ради не проводяться без поважних причин понад три місяці;

- запровадити можливість звітування старост перед жителями старостинських округів на відкритих зустрічах у режимі відеоконференції;

- врегулювати питання призначення головою громади тимчасово виконуючого обов'язки старости у разі тимчасової відсутності старости у зв'язку з проходженням військової служби за призовом під час мобілізації та в деяких інших випадках;

- протягом шести місяців з дня припинення або скасування воєнного стану встановити уніфікований підхід для всіх територіальних громад, незалежно від кількості населення, що кандидатура старости вважається погодженою з жителями відповідного старостинського округу, якщо її підтримали на громадському обговоренні не менш як 15 відсотків голосів жителів відповідного округу.

Розгляд законопроекту відбувся на засіданні Комітету 20 травня 2024 року.

Прес-служба Апарату Верховної Ради України.

Фото rada.gov.ua.

Голос України

UAmedia

ProEco - новостной мониторинг экологии Украины