Газета „Голос України”


24 грудня 2021 14

Руслан Стефанчук разом з Володимиром Зеленським і Оленою Зеленською взяв участь в урочистостях з нагоди Дня працівників дипломатичної служби України, які відбулися в с. Гута Івано-Франківської області.

Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук разом з Президентом України Володимиром Зеленським і першою леді Оленою Зеленською взяв участь в урочистостях з нагоди Дня працівників дипломатичної служби України, які відбулися в с. Гута Івано-Франківської області.

Голова парламенту України зауважив, що дипломатів порівнюють із солдатами, які перебувають на передовій міжнародних відносин і стримують дипломатичний натиск.

"Але мені здається, що більш українське порівняння для вас - із птахами, які летять з України й точно знають, де їхня рідна земля", - сказав Руслан Стефанчук.

Українських дипломатів також привітали зі святом керівник Офісу Президента Андрій Єрмак, Прем'єр-міністр Денис Шмигаль і міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

Прес-служба апарату Верховної Ради України.

Фото з сайту rada.gov.ua

Голос України


Наталія ПИСАНСЬКА

24 грудня 2021 9

Пандемія коронавірусу за два роки істотно змінила звичне святкування Різдва для німців.

Пандемія коронавірусу за два роки істотно змінила звичне святкування Різдва для німців: ярмарки та концерти заборонені, бажані подарунки для рідних і друзів теж не завжди вдається придбати. Але статистика свідчить, що, всупереч ковіду, багато чого залишилося й без змін.

У цьому переконують дані, що їх днями оприлюднило статистичне управління Німеччини, про найпопулярніші звичаї, яких жителі країни дотримуються на Різдво. Вони свідчать, що німці нині, як і до пандемії, не відмовляють собі в різдвяних ялинках, смачній рибці й традиційній випічці.

Також через скасування різдвяних ярмарків німці не розлюбили імбирні пряники і живі... данські ялинки. І навіть люблять їх більше, ніж досі. За статистикою, цього року імпорт ялинок із Данії до Німеччини становить 2 млн штук - майже 91% із приблизно 2,1 млн імпортних свіжих різдвяних деревець.

Але й вирощені вдома ялинки мають неабиякий попит. Власне, це й не ялинки, а ялиці, яких здебільшого постачають у продаж із землі Північний Рейн- Вестфалія. У ФРН їх вирощують на 16 тисячах гектарів, тож вистачає на всіх.

Так само й з імбирними пряниками. Німецькі виробники цієї різдвяної випічки повідомили, що реалізація пряників зросла: цього року їх виготовлено майже 87 тисяч тонн! Із них майже 20 тисяч тонн експортовано в Австрію, Велику Британію, Польщу та Францію. Решту німці спожили самі.

І, звичайно, яке ж німецьке Різдво без запеченого коропа! А на святковий стіл він потрапляє із водойм і басейнів-розплідників Саксонії та Баварії. За статистикою, майже три чверті з 4 тисяч 800 тонн "виловлених"цього року коропів прибули з цих двох земель: із Баварії - 37%, а з Саксонії - 35%.

Берлін.

Голос України


Галина КВІТКА

24 грудня 2021 12

Комітет з питань аграрної та земельної політики на своєму засіданні визначився із законопроектами, які потребують якнайшвидшого законодавчого врегулювання.

Заступник голови Комітету з питань аграрної та земельної політики Степан Чернявський, голова комітету Микола Сольський, заступник голови Павло Халімон (зліва направо).

Секретар комітету народний депутат Іван Чайківський нагадав, що парламент "щорічно на початку чергової сесії, яка починається першого вівторка лютого... затверджує План законопроектної роботи Верховної Ради... з урахуванням узагальнених апаратом Верховної Ради пропозицій комітетів".

До майбутнього Плану законопроектної роботи Верховної Ради на 2022 рік комітет пропонує внести 38 документів. Чотири з них уже прийнято у сесійній залі за основу, а саме:

- про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення права працівників державних сільськогосподарських підприємств, установ, організацій на одержання земельної частки (паю); - про організації водокористувачів та стимулювання гідротехнічної меліорації земель; - про внесення змін до законів України "Про охорону прав на сорти рослин"та "Про насіння і садивний матеріал"; - про матеріали і предмети, що контактують з харчовими продуктами.

На розгляд також чекають півтора десятка вже зареєстрованих законопроектів, серед них:

- про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації функцій центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері санітарного законодавства; - про державне регулювання генетично-інженерної діяльності та державний контроль за обігом генетично модифікованих організмів і генетично модифікованої продукції для забезпечення продовольчої безпеки; - про внесення змін до Закону України "Про пестициди і агрохімікати"щодо вдосконалення вимог до маркування пестицидів і агрохімікатів; - про бджільництво; - про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо ідентифікації та реєстрації тварин; - про захист рослин.

А розробка 19 необхідних для удосконалення правової бази проектів законів, очікується, буде завершена найближчим часом. Як зазначив Іван Чайківський, пропозиції подано "з урахуванням Програми діяльності та орієнтовного плану законопроектних робіт Кабінету Міністрів".

Також комітет на одному з найближчих засідань планує заслухати керівництво Держпродспоживслужби, щоб отримати всебічну інформацію:

- про стан будівництва та введення в експлуатацію прикордонних інспекційних постів; - про забезпечення органами Держпродспоживслужби контролю безпечності та якості харчових продуктів в процесі їх виробництва та реалізації; - про заходи щодо стабілізації цін на товари, що мають істотну соціальну значущість.

Підготувала Галина КВІТКА.

Фото Сергія КОВАЛЬЧУКА.

Голос України

UAmedia

ProEco - новостной мониторинг экологии Украины