Газета "Сіверщина"

Схоже, поляки придумали, як вибити Ізраїль з кола противників їх дурнуватих пісівських законів: прем'єр ляський виступив уже і проти нашого гетьмана Богдана Хмельницького. Враховуючи, що євреї вважають батька Хмеля антисемітом - он і у Чернігові офіцір ізраїльської армії Станіслав Глушак проти нього виступав - думають, що це зарахується...

Після заяви польського прем'єра (не хочу його і прізвище запам'ятовувати) про Богдана Хмельницького нарівні з Гітлером чекаю заяв про розстріл українськими поліцаями польських офіцерів у Катині і збиття українським снайпером літака з польською елітою під Смоленськом. Зрештою, не здивуюся, що за Андрусівським договором таки Україна розчленувала Польщу на три частини...

Маразм не приходить в однині. Он же заявив якийсь їх депутат, що Польща воює з Росією - а ми, українці, й не знали, що то героїчне Войсько Польське стримує на Донбасі рашизм...

Василь ЧЕПУРНИЙ

На фото: начальник Польської держави Пілсудський з доктором Йозефом Геббельсом

Сіверщина

Другий щорічний чернігівський Fest-Ярмарок "SALO"зібрав минулої суботи понад сім тисяч відвідувачів та більше 90 учасників.

"Негода не завадила нам зробити справжнє свято для чернігівців та гостей міста", - сказав представник організаторів, директор Товариства "Творчий кластер "Ремзавод"Олександр Бондарев.

А фестивально- ярмаркове дійство розпочав молитвою священик Катерининської церкви УПЦ КП отець Євген Орда - учасники зібрання зібрали добровільні внески, адже о.Євген практично щотижня їздить на фронт з волонтерським вантажем. Кулішем пригощали всіх бажаючих козаки з Першої чернігівської сотні.

До свята долучилися рівненське фермерське підприємство "Калина", державне підприємство "Чайка", "Малинівські ковбаси", Торговий дім "Чернігівський", торгова марка "Наша Ряба"та ще чимало учасників із Чернігівської та інших областей України", - повідомила представниця Центру Громадських Ініціатив Олена Тараненко.

Виставку виробів із сала створили студенти Центру професійно-технічної освіти під керівництвом директора Наталії Потехіної. Тут можна було також спробувати ковбасні вироби українського виробництва, шашлики та гарячі напої, переглянули виступи художніх колективів, взяти участь у цікавих і веселих конкурсах. Представники Громадської організації "Алея Майстрів"до свята виготовили навіть мило у формі сала.

Василь ЧЕПУРНИЙ, "Голос України"м. Чернігів.
Фото Олександра БОНДАРЕВА

Сіверщина

Чернігів - це парадоксальне для економістів місто. Кілька років тому один з експертів мені казав: "це суперечить усім законам, у місті немає нічого, тільки одна половина продає іншій якісь речі на базарі".

Інша половина - це, вочевидь, бюджетники, які і забезпечують приток хоч якихось грошей у регіон у вигляді зарплатні. Але й вони відносно невеликі: у мене в "Зоні проїдання", статті 2014 року, область виглядала як "трохи дотаційна", не до порівняння з промисловим сходом.

Ну і, звичайно, якийсь приток коштів давали заробітчани, хоча в Чернігові це далеко не так масово, як на Заході України. донедавна всі їздили до Москви.

А на цих вихідних проїхався маршрутками рідного міста - там море оголошень про роботу. і всі вони двох типів. на першому - потрібні, скажімо, зварювальники, зарплати 6-7 тисяч гривень. На другому - ті самі зварвальники, але від 32 тисяч гривень.

Мені пояснили, що друге оголошення - це до Польщі. Тобто, що виходить? Недосвідчені на західному напрямку чернігівські заробітчани не мають прямих взаємин з роботодавцями, а працюють через посередника, який платить їм у гривнях. Або ще взагалі перл: "робота на пошті, від 15 тисяч, без візи, 100% легально!"

Артем ЗАХАРЧЕНКО

Сіверщина

UAmedia

ProEco - новостной мониторинг экологии Украины