Газета "Сіверщина"

В Укрінформі пройшла прсе- конференція Рефата Чубарова - голови Меджлісу кримськотатарського народу, народного депутата України, Миколи Черепа - голова Ічнянського районного Товариства українсько-кримськотатарської дружби "Бірлік", члена Спілки краєзнавців України, голови чернігівської обласної організації Народного Руху України.

Приводом стало створення товариства дружби українців та кримських татар "Бірлік"і випуск сувенірної монети.

На сувенірній монеті, присвяченій заснуванню Ічнянського районного товариства українсько-кримськотатарської дружби "Бірлік"зображено стилізоване сполучення українського й кримськотатарського гербів - тризуба й тамги. Це історичні, а разом з тим і офіційні, символи двох народів, що мають у собі спільний елемент - наявність трьох зубців, хоча й розташованих та зображуваних по-різному. Опосередковано, це є свідченням спільності історичних доль українського й кримськотатарського народів.

Кримськотатарська тамга спочатку була родовим символом династії Гераїв, першим її почав використовувати засновник династії Хаджі-Герай І, відтоді тамга стала символом ханської влади. З часів першого Курултаю 1917, вона стала офіційним символом усього кримськотатарського народу як такого.

Історія українського тризуба сягає своїм корінням сивої давнини.
Використання його у якості герба достеменно підтверджене ще з княжих часів, адже його зображення присутнє на монетах тієї доби. Так само як і кримськотатарська тамга, тризуб став офіційним символом України та українського народу в часи Визвольних Змагань 1917 - 1921.

Окрім того, стилізоване поєднання українського тризуба й кримськотатарської тамги на сувенірній монеті є нагадуванням про важливу історичну подію, яка сталася на теренах Ічнянщини влітку 1659 - про об'єднання українського війська гетьмана Івана Виговського та кримського хана Мухаммеда Герая ІV Софу в селі Крупичполе. Це відбулося напередодні переможної Конотопської битви.

Сіверщина

Після відвідання Вінниці, яка успішно розвивається, міський голова Чернігова Владислав Атрошенко на своїй сторінці в мережі Фейсбук розмістив пропозицію про ліквідацію районних рад у місті.

"Чим менше ми бюджетних ресурсів витратимо на утримання влади - тим більше їх буде на розвиток", - пише Владислав Атрошенко.

"Попри коментарі, які, я бачив про районні ради в місті, стверджую: вони місту не потрібні. Це рудимент усіх функцій, - переокнаний міський голова. - Як центру керування достатньо одної міської ради. Усі ці функції забезпечуються в повній мірі з одного центру. Натомість утримання їх апарату, утримання будівель, опалення, машин, витрати на бензин і так далі - це додаткове навантаження на бюджет при всіх інших рівних. І над цим я би теж просив замислитися і підійти до цього відповідально. Тому що ми "з'їдаємо"наше майбутнє. Яке й так складне через скорочення населення, трудову міграцію і тому подібне".

Він наголошує: "Тому переконливо прошу всіх: якщо ми можемо як влада обходитися місту дешевше, то потрібно це зробити. А тоді ми ці ресурси спрямуємо і на зовнішній вигляд міста, і на його розвиток. І тоді місто матиме більший потенціал".

Нагадаємо, що ініціативу ліквідації районних рад у Чернігові ще висував Народний Рух на початку 1990-х років. За цей час сотні чиновників отримували в Новозаводській та Деснянській районних радах і їх численних підрозділах мільйони гривень зарплат та пенсій. А ефективність цих структур нульова.

Сіверщина

Мати лідера "Радикальної партії"Олега Ляшка скуповувала і продавала розкішну нерухомість. Про це йдеться у сюжеті Надії Бурдей в телепрограмі "Наші гроші з Денисом Бігусом".

Мати політика Любов Ляшко придбала 13 земельних ділянок під Києвом, купила три квартири в самому серці столиці і трикімнатну квартиру подалі від центру.

Ляшко переконує, що не допомагав матері з покупкою нерухомості. Хоча до виходу на пенсію його мати жила у квартирі на 47 кв у селищі Варва Чернігівської області і працювала оператором котельні. А коли стала пенсіонеркою - придбала купу вищезгаданої нерухомості.

У 2008 році держава передала земельні ділянки матері Ляшка, низці інших його родичів й навіть однопартійцям. Окремим розпорядженням Вишгородської адміністрації було виділено по 2 га землі у Вишгородському районі (с. Нижча Дубечня): Олегу Ляшко, Любові Ляшко (матір нардепа), Лоліті Федотовій (сестрі цивільної дружини нардепа), Яніні Бєлогуровій (зведеній сестрі Ляшка), Олександру Бєлогурову (чоловіку зведеної сестри) та двом однопартійцям-радикалам: Сергію Кириченко та Олексію Ленському.

На момент передачі радикалам земля мала сільськогосподарське призначення. Однак ані нардеп, ані його родина і не планували випасати там худобу. Ділянки поділили на дрібніші й вже частково продали під забудову. Зокрема, сам лідер Радикальної партії вже давно позбувся цієї нерухомості, натомість його матір іще володіє у Нижчій Дубечні сімома наділами.

Землею у Вишгородському районі Любов Ляшко не обмежилась. У тому ж 2008 році вона придбала ще чотири ділянки у Броварському районі столиці, на березі Десни у с. Пухівка, а за кілька років докупила тут же ще дві ділянки. Тож нині у Пухівці матері нардепа належить шість земельних ділянок, загальною площею 3/4 гектара.

Далі, у 2012 році вона придбала три квартири, по 100 кв м. кожна, у центрі Києва, в елітній новобудові на Щорса 36В.

За оцінкою ріелторів, на момент зведення будинку, вартість одного квадратного метру сягала трьох тисяч доларів. Тобто, за триста квадратних метрів матір нардепа мала б викласти близько мільйона доларів. Вже за рік жінка продала усі три квартири. Одну з них - за копійчаною ціною у 120 тисяч гривень - куму й першому заступнику Ляшка - Юрію Сухіну.

Нині у власності матері Ляшка залишилось лише одне машиномісце в на Печерську. Натомість у 2016 році вона придбала трикімнатну квартиру, ринкова вартість якої складає понад 1,5 млн грн.
Нагадаємо, що Олег Ляшко офіційно не має бізнесу і ніколи ним не займався. Всі доходи отримані від політичної діяльності.

Опубліковано в газеті "Сіверщина". Передплата триває! По всій Україні!

Сіверщина

UAmedia

ProEco - новостной мониторинг экологии Украины