Газета "Сіверщина"

Взагалі-то, Москву треба позбавити патріаршого достоїнства, ліквідувати сампроголошену автокефалію та повернути її в лоно Константинопольського патріархату.

Ясно, що ґундяївські єретики будуть чинити опір. Але вже зараз можна обрати толкового грека на московського митрополита в екзилі й дати йому офіс на правому березі Стамбула.

Заодно треба визначити канонічний статус православних церков Ідель-Уралу. А на територіях від Карелії до Західного Сибіру відновити древню Пермську Церкву св. Стефана - просвітителя комі.

Тим більше, після ліквідації Московщини 1612 року, території Зирянською Краю автоматично звільнилися від незаконної залежності від Москви і 1620 року там відновлено не лише автономію Константинопольського патріархату де- факто, але й навіть Рим вислав у Комі країну свого нунція.

Досить канонічних безладів на північ від Києва! Пора до роботи. Та й Рим не спить...

Ростислав МАРТИНЮК

Сіверщина

Синод МП повторює політику Кремля - самоізоляція у відповідь на законні рішення міжнародної спільноти.

Патріарх Кирил з 1991 р. особисто є архітектором розділення Української Церкви. Тому йому важко визнати провину за 27 років хибної діяльності, яка затягла всю Повноту Православ'я у конфлікт. Але після нього ситуація рано чи пізно буде вилікувана і РПЦ повернеться у спілкування.

Тепер перед всіма, належними до МП в Україні, постає питання: йти разом з РПЦ у розділення чи залишатися в єдності зі Вселенським Православ'ям - через Помісну Українську Церкву?

Архієпископ ЄВСТРАТІЙ (ЗОРЯ)

Сіверщина

ПЕРЕМОГА - у цьому населеному пункті, що на Ніжинщині відбулося святкове богослужіння Владики Євстратія Зорі (архієпископ Чернігівський і Ніжинський, керівник Інформаційного відділу Київської патріархії, секретар Священного Синоду УПЦ КП ). Дуже символічно було, у переддень великого християнського свята - ПОКРОВИ ПРЕСВЯТОЇ БОГОРОДИЦІ, спільно помолитися за остаточну перемогу УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ !!! Помолитися за Перемогу у селі Перемога !

ПЕРЕМОГУ, що сьгодні так потрібна укранському народу, церкві та нашій вірі. Отримати можливость звільнитися від задавненої, багатостолітньої брехні, принижень, надуманих анафем й вдихнувши на повні груди свіже повітря, нарешті почути - СЛОВА ПРАВДИ... Правди про нашу історію, героїв, звершення. Про долю Української Православної Церкви, її творців, сподвижників та меценатів.

Тож,безперечно маємо цю першу іскрину ІСТИНИ, що окрилятиме нас на подольшу натхненну роботу, служіння й визволення з "імперських амбіцій"УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВДИ.
З нами БОГ, а там де БОГ - там завжди торжествує ПРАВДА!!!

Олег БУЗУН

Сіверщина

UAmedia

ProEco - новостной мониторинг экологии Украины