Газета "Дело"


Фото: НБУ

Національний банк України застосував до страхової компанії "Київська Русь"захід впливу у вигляді тимчасового зупинення ліцензій на провадження діяльності з надання фінансових послуг у сфері страхування.

Як ідеться в повідомленні регулятора, таке рішення його комітет з питань нагляду та регулювання діяльності ринків небанківських фінансових послуг ухвалив 8 травня. Воно набирає чинності з 9 травня.

В якості причини вказано те, що компанія не подала до НБУ звітність за перше півріччя 2022 року та за 2022 рік, актуарний звіт за 2022 рік, звіт про корпоративне управління та інформацію щодо ключових ризиків та результати проведеного стрес-тестування за 2022 рік.

"Київська Русь"не надала інформацію та не подала документи навіть на вимогу Нацбанку. Страховику встановили строк для усунення порушень до 8 червня.

Згідно показників звітності страховика за дев'ять місяців 2022 року, розмір страхових платежів становив 85,4 мільйона гривень, з чого 76,9 мільйона гривень склали платежі від перестрахувальників. Виплати ж протягом вищезазначеного періоду компанія взагалі не здійснювала.

Окрім цього, НБУ повідомив про анулювання всіх ліцензій Бережанському кредитному союзу "Взаємодопомога"через неусунення порушень ліцензійних умов. Ще 26 грудня 2022 року за результатами позапланової інспекції НБУ зупинив йому всі ліцензії через порушення законодавства про регулювання фінансових послуг та захист прав споживачів.

До цього, 19 серпня 2022 року, НБУ застосував до спілки захід впливу за невиконання попереднього рішення регулятора, прийнятого за недотримання нею вимоги щодо обмеження частки непродуктивних активів.

В свою чергу, Нацбанк відновив відібрану 4 січня ліцензію на залучення фінансових активів із зобов'язанням щодо наступного їх повернення кредитній спілці "Кредит-Фос", що вчасно усунула свої порушення законодавства щодо регулювання фінпослуг та захист споживачів.

Нагадаємо також, що з 28 квітня НБУ анулював компанії "Просто-Страхування"ліцензії на надання фінпослуг (крім професійної діяльності на ринку цінних паперів). Раніше в квітні регулятор анулював ліцензії СК "Рік-Автогарант". Крім того, було анульовано всі ліцензії СК "Теком"та 10 ліцензій Одеській регіональній страховій компанії. У лютому ж Нацбанк анулював ліцензії на надання фінпослуг (крім профдіяльності на ринку цінних паперів) СК "Омега", яка вирішила це рішення оскаржити.

Дело.ua


Міністр аграрної політики України Микола Сольський. Фото: Мінагрополітики

Заборона Єврокомісії на ввезення кількох видів української агропродукції в п'ять країн торкнеться 20% від експорту зернових, які йшли в Європейський Союз наземним шляхом. Про це заявив міністр аграрної політики України Микола Сольський в ефірі телемарафону.

"Заборонено експорт в п'ять країн, які є прикордонні з Україною, і Болгарія, яка недалеко від кордону. Це приблизно десь 20% від експорту зернових, які йшли в ЄС наземним шляхом. Заборона діє до 5 червня. Разом із тим ми чуємо від цих країн, що вони хочуть продовження. Разом із тим ми проводимо певну роботу, щоб мінімізувати цю ситуацію. Тому що, очевидно, нам таке рішення не подобається і ми його стараємося змінити", - висловився урядовець.

Як зауважив Сольський, у Мінагрополітики розуміють, що це країни-партнери України. Тому відбуваються багато непублічних розмов - міністр сподівається, що вони дадуть результат.

"Коли - прогнозувати наразі важко", - додав він.

Нагадаємо, кілька країн ЄС спершу самостійно вирішили призупинити імпорт певних українських продовольчих товарів. Це відбулося після того, як фермери в низці країн Європейського Союзу протестували через безмитний імпорт українського зерна, який призвів до зниження їхніх доходів.

Пізніше ввезення низки товарів до Болгарії, Угорщини, Польщі, Румунії та Словаччини було заборонено на рівні Єврокомісії. Під обмеження потрапили пшениця, кукурудза, ріпака та насіння соняшника українського походження. Транзит продовольства через ці країни зберігся.

Дело.ua


Фото: Вінницька обласна прокуратура

Суд визнав винним у державній зраді мешканця Жмеринки Вінницької області, що збирав та передавав інформацію про українську армію та об'єкти інфраструктури. Про це повідомляють в Службі безпеки України та Вінницькій обласній прокуратурі. За частиною 2 статті 111 Кримінального кодекса чоловікові присудили 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Зазначається, що обвинувачений минулого року умисно і добровільно погодився виконувати завдання спецслужб Росії зі збирання та передачі їм інформації щодо дислокації, чисельності, озброєння, маршрутів пересування сил та засобів Збройних сил України, а також відомостей про об'єкти критичної та цивільної інфраструктури Жмеринки.

Зокрема, обвинувачений надав ворогові відомості про місця розташування органів влади, закладів охорони здоров'я, об'єктів зв'язку, енергетики та залізничного сполучення. Жмеринка, нагадаємо, є важливим залізничним вузлом.

Слідством доведено листування чоловіка з так званим "куратором", ідентифікованим як співробітник Головного розвідувального управління Генштабу ЗС РФ, та надсилання останньому за грошову винагороду запитуваної інформації з геомітками, фото- і відеофайлами.

Як кажуть в СБУ, за наведенням підсудного окупанти планували здійснити серію прицільних ракетних ударів по регіону. Однак спецслужба викрила й затримала його під час спецоперації на території області у листопаді 2022 року.

Зазначається, що це колишній радянський військовий, який на початку 1990-х років звільнився з армії та якого ще тоді завербувала російська воєнна розвідка, "перевівши в режим очікування".

"На початку повномасштабного вторгнення на нього дистанційно вийшов кадровий співробітник ГРУ та поставив завдання щодо проведення розвідувально-підривної діяльності проти України. У подальшому "розконсервований"агент підтримував зв'язок зі своїм "куратором"через анонімний Telegram-канал", - йдеться в повідомленні.

Фото: СБУ

Фото: СБУ

Фото: Вінницька обласна прокуратура

Нагадаємо також, що днями такий самий вирок отримав мешканець Одеси, який теж збирав інформацію про розміщення підрозділів Сил оборони та об'єктів критичної інфраструктури на території свого регіону.

Дело.ua

UAmedia

ProEco - новостной мониторинг экологии Украины