Газета "Аптека"


10 Липня 2023 3:34

Samsung Biologics і Pfizer оголосили про розширення стратегічного партнерства 8 липня 2023 р. Південнокорейська біотехнологічна компанія вироблятиме біосиміляри (зокрема, ймовірно, біосиміляр адалімумабу) для американського фармацевтичного гіганта в рамках послуг з контрактного виробництва.

Співпрацювати компанії почали на початку поточного року. Початкова угода про контрактне виробництво оцінювалася у 193 млн дол. США. В червні вони уклали ще одну угоду, розширивши стратегічне партнерство. Разом 2 угоди оцінюються у 897 млн дол. Умови стосуються виробництва портфелю біосимілярів для застосування в імунології, онкології та лікуванні запальних процесів. Контракт діятиме до 2029 р.

Виробництво здійснюватиметься на новому заводі в Інчхоні (його будівництво завершилося минулого місяця й коштувало 1,46 млрд дол.).

За матеріалами www.samsungbiologics.com, www.fiercepharma.com

Аптека.ua


10 Липня 2023 1:40

Служба безпеки України (СБУ) викрила одне із фармацевтичних підприємств у Житомирській обл. на співпраці з росією. Про це повідомили в пресслужбі відомства.

"Після повномасштабного вторгнення зловмисники налагодили "приховану"схему постачання українських лікарських засобів до військових шпиталів рф. Серед основних товарів нелегального експорту були знеболювальні засоби, які ворог використовував на тимчасово окупованій території України для лікування поранених загарбників", - повідомили в пресслужбі.

До лютого 2022 р. компанія експортувала свою продукцію до росії. Бізнес- партнером української фірми в рф була установа, яка виконує державні замовлення російського Міністерства оборони.

Після початку повномасштабного вторгнення і запровадження відповідних санкцій проти кремля менеджмент українського підприємства розробив механізм обходу введених обмежень. Для цього організатор оборудки разом зі своїми російськими спільниками задіяв низку підконтрольних комерційних структур на Близькому Сході та в ЄС.

"Спочатку ділки направляли українські медикаменти на адреси цих зарубіжних фірм, а потім змінювали товарно-транспортні накладні і переправляли продукцію фактичним замовникам з рф", - додали в СБУ.

Співробітники відомства задокументували спробу незаконного переправлення до росії майже 300 кг лікарських засобів.

Під час обшуків в офісах та виробничих приміщеннях української фармкомпанії виявлено: комп'ютери із доказами незаконної діяльності; контракт з фактичним російським покупцем препаратів; російські сертифікати відповідності на ліки.

Наразі директору українського підприємства повідомлено про підозру за ч. 1 ст. 1112 Кримінального кодексу України (пособництво державі-агресору). Вирішується питання про обрання запобіжного заходу - тримання під вартою.

Триває слідство для встановлення всіх обставин злочину. Зловмиснику загрожує до 12 років позбавлення волі.

За матеріалами ssu.gov.ua

Аптека.ua


10 Липня 2023 3:00

Дослідники з Федерального університету Жуїс-де-Фора (Federal University of Juiz de Fora) у Бразилії створили збагачений тромбоцитами фібрин (PRF) - концентрат, отриманий шляхом центрифугування крові пацієнта, який можна вважати аутологічним лікувальним біоматеріалом, що містить лейкоцити, тромбоцити та широкий спектр найважливіших білків у щільній матриці.

У проспективному пілотному дослідженні автори використали PRF у 3 пацієнтів з цукровим діабетом ІІ типу. Їх середній вік становив 54 (51-57) роки, і у них виявлено хронічні виразки на нижніх кінцівках, пов'язані зі складним і важко контрольованим цукровим діабетом.

Між двома та чотирма сеансами було застосовано 7 мембран PRF. Загалом використано 11 рідкофазних інфільтрацій між трьома та чотирма сеансами.

До початку дослідження існуючі матриці PRF (1-го та 2-го покоління) не були життєздатними для лікування більш великих уражень, незважаючи на їх дію на формування мембран із хорошою якістю клітин. Однак продукт, розроблений командою оральної та щелепно-лицьової хірургії Університету, може створити тривимірну мембрану різного розміру, яка адаптується до потреб кожного пацієнта.

Після першого сеансу дослідники відмічали середнє зменшення площі ураження на 36,6%. Після 2-го та 3-го тижня середнє зниження становило 22 та 39% відповідно. Усі пацієнти досягли повного загоєння ураження в середньому протягом 9 тиж.

Окрім ефективності, позитивним моментом втручання є його вартість. Загальна вартість пілотного дослідження становила 200-800 дол. США залежно від кількості необхідних сеансів. Дослідники зазначають, що ці цифри нижчі, ніж інші матриці для регенерації тканин. Вони також підкреслили, що цей фактор може сприяти майбутньому впровадженню цієї стратегії в систему охорони здоров'я Бразилії.

Учені продовжують проводити дослідження матриць. За їхніми словами, у них уже описано 30 випадків використання матриць, а також вони одночасно розробляють рандомізоване дослідження, яке порівнює PRF 3-го покоління зі стандартними методами лікування.

За матеріалами journals.plos.org

Аптека.ua

UAmedia

ProEco - новостной мониторинг экологии Украины