Вечірня газета


Свято "Кропивницький в орнаментах вишиванки"розпочалося 16 травня у Всесвітній день вишиванки на площі перед міською радою Кропивницького.

Свято запрошує кожного українця до абсолютно простого вчинку - одягнути вишиванку і в ній піти на роботу чи на навчання. Така дія має глибокий контекст, адже йдеться про вираження своєї національної та громадянської позиції, культурну освіченість та духовну свідомість. Як показує досвід, люди в День вишиванки завжди піднесені та усміхнені, адже в традиційному українському одязі закодовано багато символів сили, добробуту, краси та оберегів. Шануймо свій народ, свої традиції і свою державу!

Вечірня газета


Доволі знакова подія відбулась у музичному житті Кропивницького: два хорових колективи музичної школи N2 імені Ю. Мейтуса перемогли на престижних мистецьких фестивалях у Франції та Польщі. Ансамбль старших учнів "Согласіє"святкував своє сходження на першу сходинку п'єдесталу пошани в творчому конкурсі "Зірки Парижа", а хор учнів молодших класів "Веселка"полонив серця глядачів і журі фестивалю "Samozvity"у Перемишлі.

Поділилися радістю перемоги з усіма кропивничанами та розповіли про секрети успіху на прес-конференції начальник управління культури та туризму міської ради Анна Назарець, заступник директора музичної школи N2 Олена Приданчук, керівники ансамблів Наталія Корсунова-Трибіненко і Софія Антонова, а також юні хористи.

- Виступ "Согласія"на сцені столиці Франції був надзвичайно успішним, - відзначила Анна Назарець. - Наших вихованців приймали тепло, зустрічали щирими оваціями, а члени журі з інших країн постійно ставили запитання: "Де ви берете таких талановитих дітей? Як вам вдається їх так підготувати?"Про успіх можна було б лише мріяти, якби не активна підтримка мистецьких закладів з боку міського голови і депутатів міськради. Вперше впродовж трьох років з міського бюджету ми мали можливість профінансувати участь наших талановитих дітей у міжнародних конкурсах. Минулого року ми виділили 250 тисяч гривень на поїздку до Польщі, де "Согласіє"вирізнялося високою майстерністю і надзвичайною складністю репертуару. Колектив запросили взяти участь у фестивалі "Зірки Парижа", і ми забезпечили таку можливість, профінансувавши цьогоріч їхню поїздку з бюджету на 400 тисяч гривень. Крім того, впродовж трьох років міська рада сплачувала за участь талановитих дітей у знакових мистецьких фестивалях у Києві по 100 тисяч гривень. Це суттєва підтримка, яка сприяла всебічному розвитку дитячих талантів, і я надзвичайно вдячна як міському голові, так і депутатам міської ради за розуміння необхідності і важливості участі наших співаків і музикантів у конкурсах найвищого рівня.

Вражаючим і неперевершеним був виступ хору "Согласіє", його солістів - скрипаля Олександра Кушнарьова, піаніста Олексія Бондаря, вокалісток Вероніки Габелко, Дарії Голубовської, Юлії Кривенко, вокального дуету "Віва"і камерного тріо "Віола"за оцінками високопрофесійного журі, представників міжнародної музичної спільноти. В активі цих колективів - п'ять перших, три других та одне третє місця, здобуті у надзвичайно складній боротьбі, адже суперниками були у тому числі вже професійні митці. А тріо "Віола"отримали ще і спеціальний приз журі. Гра скрипалів - вихованців музичної школи N2 настільки вразила членів журі, що від них дітям надійшла пропозиція продовжити навчання і опановувати секрети музичної освіти за кордоном.

- Конкурс у Парижі тривав із 6 по 9 травня, - поділилася своїми враженнями керівник хору "Согласіє"Наталія Корсунова-Трибіненко. - Ми виступали на сцені одного із театрів Парижа. Несподіванкою виявилося, що жереб звів нас на одному майданчику з хором музичного коледжу з Миколаєва, учасниками якого були не лише студенти, а й викладачі. Це спочатку трохи схвилювало дітей, але вони змогли зібратися, продемонструвати свої найкращі якості і, врешті-решт, вибороти на фестивалі перше місце.

Безумовно, участь у таких міжнародних фестивалях, як "Зірки Парижа"дозволяє творчим колективам та індивідуальним виконавцям продемонструвати власний мистецький потенціал. Фестивальна ж атмосфера на сцені і за її лаштунками сприяє зміцненню дружніх зв'язків. А взаємне спілкування з професійними майстрами і кваліфікованими вокалістами, хористами, диригентами, композиторами, музикантами, хореографами допомагає яскравіше розкрити таланти і вміння.

- Ми у захваті від столиці Франції, пам'яток, архітектури, творчої атмосфери, яка панувала на конкурсі, - говорить учасниця хору, солістка Вероніка Габелко. - Приємно, що учасники стали досвідченішими порівняно з минулими роками, дорослішими, і тепер ми маємо можливість гідно презентувати рідне місто і свою країну на творчих змаганнях такого високого рівня. Можна сказати, що фестивалі загартовують нас і роблять цілеспрямованішими.

Найбільші ж емоції вирували серед найменших вихованців музичної школи імені Ю. Мейтуса - учасників хору молодших класів "Веселка", які пробували свої сили у ІІІ Міжнародному мистецькому конкурсі "Samozvity"у Перемишлі. Для дітей все було вперше - далека поїздка, творча конкуренція, нові враження, адже фестиваль був багатожанровим і в ньому брали участь як юні артисти, так і визнані майстри сцени, які вже мають заслужений авторитет у світі музики.

- Коли я побачила, якою у нас буде конкуренція, то трошки навіть зніяковіла, адже "Веселка" - це хор молодших класів, - ділилася враженнями керівник хору Софія Антонова. - Тут діткам від восьми до одинадцяти років. Для них усе вперше. Але, виявляється, наші діти можуть бути зібраними і наполегливими, коли це необхідно. З усією своєю дитячою сміливістю дали справжній бій дорослим конкурсантам. Вони співали так, що їхній виступ не міг пройти повз увагу журі. Як результат, саме наш хор відібрали для виступу у гала-концерті переможців. Можете уявити, яку радість викликала серед дітей ця звістка.

Перемогу хористів значно підсилили й успішні виступи найменших солістів- інструментальників. Першими стали Олексій Кравченко, Софія Боднарчук, Олександра Шваюк, Марія Тараненко та Владислав Бойко. Срібними лауреатами поважне журі назвало Максима Полтавчука, Єгора Кравченка, Дашу Листюк, а третє місце в активі Ірини Трегубенко. Більш ніж переконлива перемога "Веселки"!

А в її основу закладені висока складність музичних творів англійською мовою та латиною і найкращі якості улюбленого керівника хору, переконані його учасниці Софія Боднарчук і Світлана Якуніна.

Керівники і "Согласія", і "Веселки"мають амбітні плани на найближче майбутнє. Старші хористи мають намір підкорити Відень. Так само чимало творчих планів у молодших.

Міський голова Андрій Райкович запевнив: творчих дітей міська влада підтримуватиме і надалі.

- Результати виступів на міжнародних фестивалях - це справжня велика перемога кропивницької школи музики! Ще раз переконуюсь, що в нашому місті ростуть найкращі, найталановитіші діти! Пишаємось ними! - наголошує міський голова - Цьогорічний бюджет міста напружений, але ми робитимемо все можливе, щоб наше місто звучало на європейських творчих форумах!

Ольга ПЕТРЕНКО

Вечірня газета


У вівторок секретар міської ради Кропивницького Андрій Табалов зустрівся з мешканцями мікрорайону Жадова. Темою для обговорення стала подальша доля котловану біля 1-го і 2-го корпусів будинку N 28. На зустріч зібралися декілька десятків активних місцевих жителів, яким не байдужа ситуація у рідному мікрорайоні.

Насамперед, Андрій Табалов зазначив, що вже не перший рік мешканці Жадова скаржаться на перетворення виритих на їхній території котлованів і зведених недобудов на смітники та чагарники. Тому як депутат округу секретар міської ради ініціював пошук шляхів вирішення такої проблеми, і перший крок у цьому напрямку зроблено - свайне поле, яке за багато років стало сміттєзвалищем та прихистком для безпритульних, засипано. Зараз на його місці планується облаштування скверу.

Також частково вирішена проблема із захаращенням котловану біля будинку N 30: відбулася зустріч із орендарем земельної ділянки, який замінив і переніс паркан від житлового будинку на визначену нормами будівництва відстань, а також прибрав накопичене сміття. Зараз дійшла черга і до котловану, навпроти якого уже височіє новозбудована багатоповерхівка. Таку ж новобудову міська влада планує звести і на цьому місці.

- Я вже почав працювати у цьому напрямку, і з міського бюджету виділено 150 тис. грн для виготовлення експертизи котловану, - повідомив Андрій Табалов. - У нас є велика черга містян, які десятками років чекають власної квартири, тому я пропоную розглянути питання будівництва на його місці саме житлової багатоповерхівки.

Учасники зустрічі бурхливо відреагували на пропозицію секретаря міської ради, адже не всі мешканці мікрорайону бачать на місці котловану ще один багатоквартирний будинок. Одні пропонували збудувати дитячий садок, інші - храм, басейн, спортивний комплекс, облаштувати сквер.

Вислухавши громадян, Андрій Табалов запропонував надати всі пропозиції у письмовому вигляді до своєї громадської приймальні. Очільник депутатського корпусу запевнив присутніх, що кожну ініціативу уважно розглянуть.

Підсумовуючи результати розмови, Андрій Табалов зазначив, що зустріч пройшла надзвичайно емоційно, а велика кількість пропозицій від мешканців свідчить про їхню небайдужість до долі свого мікрорайону.

- Зустріч була дуже жвавою, людей було багато і пропозицій так само. Вирішили, що управління капітального будівництва зробить експертизу котловану, з'ясує, хто є власником ділянки та свай. Оскільки котлован дуже старий, виритий ще у 90-х роках минулого століття, то документи на нього ще треба пошукати, - зазначив Андрій Табалов. - Також треба з'ясувати, чи можна на вже зробленому продовжити будівництво, чи сваї доведеться демонтувати.

Секретар міської ради також додав, що вже є доручення міського голови головному архітектору міста щодо розробки міні-генплану мікрорайону Жадова, оскільки ця територія насичена будівлями, які щільно розташовані. Тут проживає майже 14 тисяч кропивничан, тому дуже важливо продумати, як розумно здійснити благоустрій цієї території.

Андрій Табалов подякував присутнім на зустрічі за активну позицію та запропонував зібратись для повторного обговорення після проведення експертизи котловану.

Вечірня газета

UAmedia

ProEco - новостной мониторинг экологии Украины