Журнал "Фокус"


"Президент Зеленський є частиною ворожої суспільству сили, хоче він того, чи ні (а він не хоче). Тому на низькоемпатичний стиль спілкування з власним народом мандата у нього немає навіть у воєнний час. І у жодного з тих, хто владує". Думка.

Світлана Чуніхіна

Політичний психолог

24 травня 2022 в 07:03

Зеленський вважає, що історія з плагіатом міністра освіти та науки Сергія Шкарлета - це дрібниця

Ми . Ми з України

З першого дня війни Фокус ні на хвилину не припиняв роботу. Наша команда вважає своїм обов'язком інформувати читача про те, що відбувається, збирати й аналізувати факти, протистояти ворожій пропаганді. Сьогодні Фокус потребує вашої підтримки, щоб продовжувати свою місію. Дякуємо за те, що ви з нами. Підтримати

Прочитала добірку досліджень, які показують, що політики, які вміють емпатично відгукуватися на потреби своїх співвітчизників, цінуються вище та мають більше шансів на обрання, ніж їхні емоційно глухі суперники.

Є низка нюансів на кшталт партійних уподобань та особистих особливостей виборців, проте вони не гасять основну тенденцію: емпатичних люблять. Але це у мирний час. А перед смертельними загрозами виборці, навпаки, починають цінувати більш жорстких лідерів, яким не до сентиментів.

І ось беремо кейс Зеленського-Шкарлета. Тирада Зеленського про поранену дитину, біда якої обнуляє проблему плагіату - це зразок низькоемпатичної реакції на живий запит виборця. Зеленський прямим текстом сказав студенту: твої побоювання мізерні, ти взагалі питаєш не про те, а треба - ось про це.

В умовах війни і пов'язаних з нею екзистенційних загроз лідер, здатний геть- чисто відключати емпатію задля досягнення більш значущих цілей колективного виживання, повинен зустріти масове схвалення і захоплення. До таких очікувань принаймні нас підштовхують численні дослідження на тему. Але Зеленський натрапив на масовий хейт. Парадокс? Я сказала б: український парадокс.

Справа в тому, що для українських громадян власна влада традиційно є ворожою силою та джерелом загроз, зокрема екзистенційних.

Це почуття трохи притупилося через жахливі діяння країни-агресора, але тепер повертається до норми. І президент Зеленський є частиною цієї ворожої суспільству сили - хоче він того чи ні (а він не хоче). Тому на низькоемпатичний стиль спілкування з власним народом мандата він не має навіть у воєнний час. І у жодного з тих, хто владує.

Ось це і є парадокс влади по-українськи.

Джерело. Важливо

На вихід. За яких обставин можна випускати чоловіків за кордон

Фокус


"Президент Зеленский является частью враждебной обществу силы, хочет он того, или нет (а он не хочет). Поэтому на низкоэмпатичный стиль общения с собственным народом мандата у него нет даже в военное время. И ни у кого из власть предержащих". Мнение.

Светлана Чунихина

Политический психолог

24 мая 2022 в 07:03

Зеленский считает, что история с плагиатом министра образования и науки Сергея Шкарлета - это мелочь

Мы . Мы из Украины

С первого дня войны Фокус ни на минуту не прекращал работу. Наша команда считает своим долгом информировать читателя о происходящем, собирать и анализировать факты, противостоять вражеской пропаганде. Сегодня Фокус нуждается в вашей поддержке, чтобы продолжать свою миссию. Спасибо за то, что вы с нами. Поддержать

Прочитала подборку исследований, которые показывают, что политики, умеющие эмпатично откликаться на нужды своих согдраждан, ценятся выше и имеют больше шансов на избрание, чем их эмоционально глухие соперники.

Есть ряд нюансов вроде партийных предпочтений и личных особенностей избирателей, однако они не гасят основную тенденцию: эмпатичных любят. Но это в мирное время. А перед лицом смертельных угроз избиратели, наоборот, начинают ценить более жестких лидеров, которым не до сантиментов.

И вот берем кейс Зеленского-Шкарлета. Тирада Зеленского про покалеченного ребенка, беда которого обнуляет проблему плагиата - это образец низкоэмпатичной реакции на живой запрос избирателя. Зеленский прямым текстом сказал студенту: твои опасения ничтожны, ты вообще спрашиваешь не о том, а надо - вот об этом.

В условиях войны и связанных с нею экзистенциальных угроз лидер, способный напрочь отключать эмпатию ради достижения более значимых целей коллективного выживания, должен бы встретить массовое одобрение и восторг. К таким ожиданиям, по крайней мере, нас подталкивают многочисленные исследования по теме. Но Зеленский встретил массовый хейт. Парадокс? Я бы сказала: украинский парадокс.

Дело в том, что для украинских граждан собственная власть традиционно является враждебной силой и источником угроз, в том числе экзистенциальных.

Это чувство несколько притупилось перед лицом чудовищных деяний страны- агрессора, но сейчас возвращается к норме. И президент Зеленский является частью этой враждебной обществу силы - хочет он того, или нет (а он не хочет). Поэтому на низкоэмпатичный стиль общения с собственным народом мандата у него нет даже в военное время. И ни у кого из власть предержащих.

Вот это и есть парадокс власти по-украински.

Источник. Важно

На выход. При каких обстоятельствах можно выпускать мужчин за границу

Фокус


23 травня 2022 в 22:58

Фото: mil.gov.ua | Танк біля будівлі заводу "Азовсталь"

За інформацією журналістів, техніка з постаментів служила як зміцнення оборонних позицій. Зокрема під час прориву російських окупантів.

Ми . Ми з України

З першого дня війни Фокус ні на хвилину не припиняв роботу. Наша команда вважає своїм обов'язком інформувати читача про те, що відбувається, збирати й аналізувати факти, протистояти ворожій пропаганді. Сьогодні Фокус потребує вашої підтримки, щоб продовжувати свою місію. Дякуємо за те, що ви з нами. Підтримати

Військові маріупольського гарнізону під час оборони міста використовували танки з постаменту біля заводу "Азовсталь", повідомляє "Український мілітарний центр".

Зазначається, що техніка з постаментів послужила для зміцнення оборонних позицій, зокрема під час прориву російських окупантів. Зокрема, українським військовим вдалося привести у дію танк Т-54.

Історична пам'ятка з номером "515"була прямо на території підприємства і щоб побачити танк потрібно було мати перепустку на завод "Азовсталь". Як зазначає джерело, танк, ймовірно, перемістили за допомогою буксирування.

Розбитий танк Т-54

Фото: mil.in.ua

Окрім цього танка, українські військові вдалися до допомоги ще одного постаменту: Т-64А. Історичний танк із номером "013"знаходився на постаменті в Кальміуському районі Маріуполя і мав напис: "Азовмашівцям - творцям передової бронетехніки України". Його перемістили на територію Маріупольського металургійного комбінату імені Ілліча.

Також наголошується, що на танку Т-64А українські військові робили спробу прорватися з оточення.

Танк Т64А у Маріуполі

Фото: mil.gov.ua

Т64 Маріуполь

Фото: mil.in.ua

Раніше Фокус розповідав, що у Генштабі ЗСУ заявили, що гарнізон "Маріуполь"виконав бойове завдання. У відомстві зазначили, що завдяки утриманню позицій на "Азовсталі"у Маріуполі, українські захисники не дозволили російським військам швидко захопити Запоріжжя, вийти на адмінкордони Донецької та Луганської областей, а також оточити угруповання ООС.

Також ми повідомляли, що наразі евакуація з Маріуполя неможлива. Радник міського голови Петро Андрющенко заявив, що на блокпостах навколо Маріуполя розставили кадирівців. Чиновник закликає місцевих жителів не повертатися до окупованого Маріуполя за особистими речами, бо це дорога в один кінець. За його словами, окупанти встановили додаткові пункти контролю та блокпости.

Фокус

UAmedia

ProEco - новостной мониторинг экологии Украины