Журнал «Антиквар»


27.03.2018

30 березня у Музеї Ханенків стартує виставка "Палац у горах", присвячена китайському архітектурному пейзажу 18-20 ст. На виставці буде представлено близько трьох десятків сувоїв з фондів Музею Ханенків. Виставка триватиме до 13 травня.

На виставці буде представлено близько 30 старовинних китайських сувоїв, які належать до жанру архітектурного пейзажу цзє хуа - дослівно "малюнок світу". Відвідувачі побачать роботи, які зазвичай зберігаються у музейних фондах і недоступні для широкого загалу. Краєвиди із зображеннями храмів, палаців, пагод, альтанок, мостів, фігурками вельмож, учених, містян і небожителів, які медитують або спілкуються, розважаються або працюють, дозволять поринути в екзотичний світ Піднебесної.

Кураторка виставки, китаїстка Марта Логвин розповідає про те, що споруди в Китаї зводилися та оздоблювалися за особливими канонами: масивний, нерідко мармуровий фундамент, легкі, часто знімні стіні, високий, уподібнений вигнутим гілкам дерев, схил даху, прикрашений зображеннями міфологічних істот, що мали відганяти лихо і берегти спокій господарів. Улюбленими мотивами робіт цього жанру є зображення хатинок відлюдників або ж імператорських палаців у природному оточенні. Перші втілювали красу й насолоду усамітнення і простоти, другі - бажання вразити складністю і розкішшю. Однак, яким би не був конкретний намір китайського митця, у творах віддзеркалено його розуміння універсальних законів Всесвіту.

Художник ставив собі за мету гармонійно поєднати протилежності: раціональне, обчислене, скінченне, рукотворне з неосяжним і непередбачуваним - тобто "зріднити"будівлі з ландшафтом, стихіями і делікатно натякнути на пору року", - зазначила Марта Логвин.

Колекція китайського живопису на сувоях Музею Ханенків - найбільша в Україні - налічує понад 300 одиниць. У 1930-40 роках її було зібрано в Китаї подружжям французького дипломата Андре Стефана Жаспара і Таїсії Павлівни Жаспар, котра після смерті чоловіка, у 1959 році подарувала (а частково продала) її до музею.

Адреса: м. Київ, вул. Терещенківська, 15

Подія у FB: https://www.facebook.com/events/156437975047514/

Антиквар


27.03.2018

27 березня о 17:00 у Державній науковій архітектурно-будівельній бібліотеці імені В. Г. Заболотного відбудеться лекція Дмитра Малакова про історію вулиці Олеся Гончара.

Дмитро Малаков, член Національної спілки краєзнавців України, лауреат Премії ім. Дмитра Яворницького, автор понад 700 публікацій, зокрема 40 києвознавчих книжок. Серед них - путівники по Україні і Києву, альбоми, присвячені минулому столиці та творчості відомого українського художника Георгія Малакова, монографії про історію забудови Києва та його архітекторів, численні спогади.

Під час лекції Дмитра Малакова відбудеться презентація путівника "Від "міста Ярослава"до Либеді", виданого у видавництві "Либідь"в серії "Твій Київ".

Презентуючи видання лектор розповість про історію забудови та архітектурні пам`ятки вулиць Олеся Гончара та Старовокзальної, про відомих київських архітекторів, забудовників цієї історичної частини Києва, про долі відомих вчених, письменників, митців, які мешкали і працювали на цих вулицях нашого міста. Закінчиться "подорож"біля літописної річки Либідь. Присутні на заході не лише почують про історію забудови та архітектурні пам'ятки старовинного куточка столиці, а й "відчують"соціальну й культурну атмосферу Києва різних часів. Тож запрошуємо всіх, хто любить Київ, вивчає, досліджує та цікавиться його історією, на лекцію, яка супроводжуватиметься показом слайдів - "Історія вулиці Олеся Гончара"від Дмитра Малакова.

Бажаючі зможуть придбати путівник "Від "міста Ярослава"до Либеді"у видавництва "Либідь".

Лекція відбудеться 27 березня о 17:00

Адреса: м. Київ, просп. Перемоги, 50

Подія у FB: https://www.facebook.com/events/171120136865858/

Антиквар


26.03.2018

27 и 28 апреля состоятся очередные, весенние торги аукционного дома "Харгесхаймер" (Hargesheimer) в Дюссельдорфе. Будет представлено более 1 000 тщательно подобранных лотов, происходящих из различных европейских коллекций.

В их числе - картины русских живописцев, предметы из серебра и другие произведения прикладного искусства, бронзовая скульптура и, конечно же, русские и греческие иконы, которые вновь заставят сильнее забиться сердца коллекционеров со всего мира.

Среди топ-лотов - монументальная икона "Спас Ярое Око", написанная в Санкт- Петербурге в 1818 году. Такой иконографический тип оплечного Христа, восходящий к образу Спаса Вседержителя и отличающийся особо строгим и проницательным выражением глаз, возник в России в XIV веке. Позолоченная серебряная риза иконы украшена растительным орнаментом с мотивом пальмовых ветвей (стартовая цена - 5 000 евро).

Привлекут внимание знатоков и другие произведения, связанные со знаменитыми центрами иконописи, подкупающие высоким качеством исполнения и редкими изводами.

Обратим также внимание на иконы в окладах из позолоченного серебра с эмалевыми узорами, которые всегда пользуются спросом у коллекционеров.

В разделе светской живописи отметим работу Федота Васильевича Сычкова (1870- 1958), прославившегося своими жанровыми сценами и портретами деревенских красавиц. На картине, выставленной на апрельские торги, изображена очаровательная девушка, озаряющая зрителя широкой улыбкой. Её лицо обрамлено нарядным синим платком, который контрастно выделяется на фоне её бежевого полушубка и неяркого зимнего пейзажа (стартовая цена 15 000 евро).

Антиквар

UAmedia

ProEco - новостной мониторинг экологии Украины