Газета "Зеркало недели"


04 серпня, 2023, 14:08

© Національна поліція України Він був учасником масштабної агентурної мережі Москви.

Міністр внутрішніх справ Маріуш Камінські заявив у п'ятницю, що польські правоохоронці затримали ще одного підозрюваного члена російської шпигунської мережі в країні. Про це повідомляє Reuters.

"Агенція внутрішньої безпеки затримала ще одну, вже шістнадцяту особу, підозрювану в участі в російській шпигунській мережі", - написав Камінські у соцмережах.

За словами глави МВС, білорус Михайло А. брав участь у розвідці військових об'єктів і портів, а також проводив пропагандистську діяльність на користь Росії.

На даний момент зловмисника взяли під варту польські органи правопорядку. Про подальші дії щодо затриманого поки не повідомлялося.

Раніше стало відомо, що в Польщі розкрили мережу російських агентів, яка планувала диверсії на залізниці проти потягів зі зброєю та гуманітарною допомогою, які прямують до України.

Викрита напередодні мережа стала однією з найбільших у історії Польщі. Повідомлялося, що вона отримувала вказівки напряму з Москви.

ZN,UA


04 серпня, 2023, 13:57

© unsplash.com/huntersrace Більшість таких компаній належать до благодійних організацій.

За час війни лише у 5% підприємств України, які мали співвласників з РФ та Білорусі, відбулися зміни у складі бенефіціарів. Це понад 1000 фірм з-поміж 20 тисяч компаній, йдеться у дослідженні аналітиків R&D центру YouControl.

Половина (50%) з цих компаній зареєстровані у Києві, ще близько 6,5% розташовані у Київській області. Майже 27% працюють у торговій сфері, по 14% - у переробній промисловості та нерухомості.

Крім того, за час повномасштабної війни було виявлено 39 нових компаній, в структурі власності яких присутні особи пов'язані із Росією чи Білоруссю. Цікаво, що більшість цих юросіб належать до благодійних організацій.

Близько половини цих юросіб (19) оформлені у Києві, ще 14 організацій зареєстровані на Заході України, 3 - на Півдні і 2 - на Сході країни. Більше 60% з цих компаній (24) були зареєстровані у 2022 році.

Українці стали активнішими при відкритті нових бізнесів. Так, у червні було зареєстровано на 40% більше нових фізособи-підприємців та підприємств порівняно з аналогічним періодом минулого року. Традиційно найпопулярнішими напрямками діяльності стали магазини, перукарні та салони краси.

ZN,UA


04 серпня, 2023, 14:02

Керівник президентської фракції каже, що прийняття закону буде складним.

Верховна Рада України планує ухвалити ухвалить законопроєкт про відновлення електронного декларування для чиновників до 15 вересня, заяив в ефірі телемарафону у п'ятницю голова фракції "Слуга народу"Давид Арахамія.

"У нас дедлайн - 15 вересня. У нас зобов'язання перед Міжнародним валютним фондом. Я думаю, що в цей дедлайн ми вкладемося", - сказав "слуга народу".

При цьому Арахамія вважає, що прийняття закону в другому читанні буде нелегким, але "ми все одно це зробимо".

Коментуючи особливості декларування в умовах війни, він додав, що певні категорії громадян просто користаються цим як аргументом для приховування статків.

"Військові кажуть: я в окопі і не можу декларуватися. Це чесно. Але військкомат? Після одеського кейсу, рівненського - вони просто сховаються за спинами військових на фронті і не будуть декларуватись. Тому ми хочемо, щоб люди в тилу всі декларувались без виключень, а ті, хто на фронті, мали зобов'язання продекларуватись після того, як повернуться", - сказав Арахамія.

Також, на думку керівника президентської фракції, чиновники повинні декларувати проживання своїх рідних за кордоном, але при цьому для дотримання безпеки можуть не вказувати конкретного місця до закінчення війни.

Нагадаємо, 27 липня Верховна Рада підтримала у першому читанні законопроєкт No9534 про відновлення електронного декларування, яке Україна зобов'язалась відновити відповідно до меморандуму з МВФ.

Водночас Національне агентство з питань запобігання корупції заявило, що в ухваленому законопроєкті є низка недопрацювань, які потрібно усунути до другого читання. Серед іншого названо необхідність декларувати нерухомість, ринкова вартість користування якою в межах звітного періоду перевищує 50 прожиткових мінімумів; закриття до даних про членів сімей декларантів та позбавлення НАЗК повноважень надавати роз'яснення з питань застосування положень закон.

Про необхідінсть відновлення декларування сттатків чиновників читайте у статті очільника "Центру протидії корупції"Віталія Шабуніна "91,7 % українців за відкриті декларації про "воєнні"доходи чиновників. Влада - проти.

ZN,UA

UAmedia

ProEco - новостной мониторинг экологии Украины