Газета „Закон і Бізнес”


27.07.2021 14:44

Існує три найбільше розповсюджені підстави для скарг на дії суддів, які надходять до Вищої ради правосуддя від адвокатів.

Про них під час експертної зустрічі з представниками регіонального Проекту "Посилення професії юриста відповідно до європейських стандартів"розповів в.о. голови ВРП Олексій Маловацький, передає "Закон і Бізнес".

Зустріч була присвячена питанням професійних стандартів взаємодії адвокатів та суддів.

За словами О.Маловацького, типовими претензіями адвокатів є:

- порушення строків розгляду справ;

- ухвалення рішень щодо застосування до особи запобіжного заходу у вигляді арешту;

- ухвалення рішень про арешт або конфіскацію майна.

Також в. о. голови ВРП зауважив, що непоодинокими є випадки, коли адвокати зловживають своїм процесуальним правом на звернення до Вищої ради правосуддя із заявою про притягнення судді до дисциплінарної відповідальності, намагаючись у такий спосіб вплинути на суддю або затягнути судовий процес.

Закон і Бізнес

Закон і Бізнес


27.07.2021 16:18

Судова практика

Правовий статус оригіналу документа та його копії однаковий. Для кваліфікації не має значення форма документа - оригінал чи копія, якщо вона має таке ж доказове значення, як оригінал.

У справі No466/3141/15-к позивач подав спочатку до одного, а потім до іншого суду завідомо підроблену копію договору купівлі-продажу. Оскільки це був не оригінал договору, захисник доводив відсутність складу злочину за ч.3 ст.358 Кримінального кодексу.

Касаційний кримінальний суд зауважив, що ч.3 ст.358 КК передбачено відповідальність за використання завідомо підробленого документа. Згідно з приміткою під офіційним документом у цій статті слід розуміти документи, що містять зафіксовану інформацію, яка підтверджує чи посвідчує певні події, явища або факти, що спричинили чи здатні спричинити наслідки правового характеру, чи може бути використана як документи - докази у правозастосовчій діяльності, що складені з дотриманням визначених законом форм та містять передбачені законом реквізити.

Тому ККС погодився із висновком апеляційного суду, що предметом указаного кримінального правопорушення визнаються також копії документів. Адже вони містить інформацію, ідентичну до інформації на документі.

Надаючи копію підробленого договору до суду як додаток до позовної заяви, особа усвідомлювала, що інформація, яка міститься в ній, не відповідає дійсності, проте може вплинути на вирішення цивільної справи за його позовом. Тож суд першої інстанції дійшов аргументованого висновку про доведеність винуватості особи.

Закон і Бізнес


27.07.2021 17:26

В Україні пройшов П'ятий ювілейний національний футбольний турнір серед адвокатів "Кубок UNBA 2021".

За підсумками змагань переможницею стала команда адвокатів Львівської області "Львівські Леви", передає "Закон і Бізнес".

Срібло виборола команда адвокатів Хмельниччини "Сокіл Поділля". На третьому місці - адвокати Дніпропетровщини із команди "Ю.В.".

"Що хочеться відзначити - за п'ять років значно зріс рівень команд, - зауважив голова комітету НААУ з питань фізичної культури та спорту Тарас Ламах. - Більшість тренуються на постійній основі, ради адвокатів регіонів ставляться серйозно до підготовки, команди мають форму, логотипи, запрошують професійних тренерів".

Програма змагань Кубку UNBA 2021 складалася з двох відбіркових етапів:

- змагання на регіональному рівні (за необхідності та за рішенням рад адвокатів відповідних регіонів) - у містах обласного значення (за загальним правилом);

- змагання на всеукраїнському рівні. Включали презентацію команди (назва, емблема, девіз, інформація про команду, регіон) та власне проведення змагань серед команд регіонів згідно з правилами гри в футзал.

Закон і Бізнес

Для збільшення таблиці Кубку UNBA 2021 натисніть на зображення.

Закон і Бізнес

UAmedia

ProEco - новостной мониторинг экологии Украины