Газета „Закон і Бізнес”


287

Юридична фірма Dmitrieva & Partners виступить радником компанії UB Tower LTD, яка інвестує в український стартап Mevics півмільйона доларів США.

Над проектом працюватиме команда юристів під керівництвом керуючого партнера Ольги Дмитрієвої.

Mevics - це гаджет, який дозволить зберегти здоров'я спини та виробити правильну поставу тим, у кого сидяча робота. Цей проект, заснований студентами Одеського політехнічного університету, отримав $500000 від інвестиційно-консалтингової компанії UB Tower та заслужив національне визнання.

Закон і Бізнес

Закон і Бізнес


441

19 січня КС Російської Федерації визнав неможливим виконання постанови Європейського Суду з прав людини по справі про виплату 1,9 мільярда євро компенсації екс-акціонерам нафтової компанії ЮКОС.

Про це повідомляє прес-служба Конституційного Суду РФ, передає "Закон і Бізнес".

"Постанови ЄСПЛ не скасовують для російської правової системи пріоритет Конституції РФ. Тому, коли рішенням міждержавного органу, при тлумаченні ним правил міжнародного договору, неправомірно порушуються основоположні принципи і норми Конституції, Росія в порядку винятку вправі відступити від виконання цього рішення. ЄСПЛ дійшов висновку про неправильне стягнення з компанії ЮКОС штрафів та сум компенсацій, оскільки мало місце застосування зворотної сили закону - статті 113 Податкового кодексу РФ про трирічний термін давності притягнення до відповідальності, тлумачення, даному Конституційним Судом у Постанові від 14 липня 2005 року", - говориться у повідомленні.

У своєму рішенні КС РФ дозволив судам стягувати борги з платників податків, якщо вони використовували положення про строки давності всупереч його призначенню, на шкоду правам інших платників податків і правомірним публічним інтересам і перешкоджали податкового контролю.

"Виплата акціонерам компанії безпрецедентної суми бюджетної системи, яка не отримувала від неї величезні податкові платежі, необхідні для виконання публічних зобов'язань перед громадянами Росії, суперечить конституційним принципам рівності і справедливості", - підкреслили у Суді.

Нагадаємо, ЄСПЛ в липні 2014 року зобов'язав Росію виплатити компенсації колишнім акціонерам ЮКОСа за порушення їх прав на судовий захист та справедливий судовий розгляд. Російський Мін'юст заявив, що не вважає це рішення справедливим і неупередженим, і направив до Конституційного суду запит про можливість не виконувати його.

Закон і Бізнес

Закон і Бізнес


118

Державна Служба зайнятості запустила в роботу сервіс "електронної черги", за допомогою якого кожен може самостійно записатись на індивідуальний прийом до фахівця будь-якого центру зайнятості України.

Про це повідомив в.о. голови Центрального апарату Державної служби зайнятості Валерій Ярошенко, передає "Закон і Бізнес".

"Не чекаючи відповідних законодавчий змін, Державна служба зайнятості продовжує реформування. Для нас уже не є новинками відеорезюме, відеопрезентації вакансій, он-лайн співбесіди. Ми прагнемо бути на крок попереду. Для нас важливо бути ближчими до людей, консультувати, направляти, а найголовніше - надавати допомогу в пошуку гідної роботи із достойною заробітною платою. Тому розпочав свою роботу наш новий сервіс із он-лайн реєстрації на прийом. Це заощадить час шукачів, і дозволить підійти до пошуку роботи більш продуктивно", - розповів він.

За його словами, завдяки сервісу можна не виходячи із дому записатись на первинний прийом до центру зайнятості або отримання консультації. У разі, якщо особа зарезервувала для себе час, їй не потрібно отримувати талон на відвідування, а необхідно безпосередньо звернутися до фахівця центру зайнятості.

Послуга електронної черги реєстрації безробітних доступна громадянам на порталі Державної служби зайнятості через рубрику "Електронні послуги".

Закон і Бізнес

Закон і Бізнес

UAmedia

ProEco - новостной мониторинг экологии Украины