Газета „Є”

6 Липня Надія СВІНЦІЦЬКА

Сергій Параджанов - однин з найвидатніших митців ХХ століття. Фото: автора

Виставка створена з нагоди 45-річчя кінострічки "Тіні забутих предків".

Сьогодні, 6 липня, у Хмельницькому обласному художньому музеї відбулося відкриття міжнародного проекту "Сергій Параджанов. Імпресія дотику".

Виставка приурочена 50-річчю виходу на екрани фільму режисера "Колір граната".

Основний блок експозиції складають фото з колекцій Михайла Насберга (Швеція), Вінісіо Рохаса (Коста-Ріка), Юрія Мечітова (Грузія). Також, до виставки увійшли живописні твори українського художника Юрія Новікова (Київ); Сергія Роя (Полтава), колажі Алли Жмайло (Київ), твори декоративно- прикладного мистецтва Сейрана Алавердяна (Дніпро) тощо.

Виставка побувала в 68 містах України. Хмельницький - 69-ий.

Голова Вірменського Товариства культурних зв'язків AOKS-Україна Олена Оганесян провела для гостей експозиції "екскурсію"фотографіями, розказала про те, звідки і як дана робота пов'язана з видатним кінорежисером.

На виставці представлені фото, на яких можна побачити Сергія Параджанова під час роботи.

"Про Сергія Параджанова я можу говорити годинами. Однак, краще за слова його представлять фото, на яких він зображений або яке пов'язане з ним. Загалом, ця виставка була створена з нагоди 45-річчя кінострічки "Тіні забутих предків". З того часу вона побувала в 68 містах України: Києві, Кам'янці-Подільському, Івано-Франківській, Полтавській областях та багатьох інших. Хмельницький - 69-ий. Ця експозиція для тих, хто хоче наповнитися внутрішньо та народитися наново", - каже Олена Оганесян.

Олена Оганесян розповіла про кожну фотороботу, яка була представлена на виставці.

До речі, захід організовано Всеукраїнським проектом "Parajanov-ART". Його метою є популяризація творчості всесвітньо відомого режисера, одного з найвидатніших митців ХХ ст. - Сергія Параджанова й велика надія - заснувати з часом Перший музей Параджанова в Україні (хоча такий неформально давно існує в Перевальській зоні, в якій Маестро був ув'язнений ще в 70-х роках минулого століття).

Основний блок експозиції складають фото. Однак до виставки також увійшли живописні твори, колажі та твори декоративно-прикладного мистецтва.

Виставка триватиме до 5 серпня. Переглянути його можна у Хмельницькому обласному художньому музеї (вул. Проскурівська, 47).

Є новини Хмельницького

6 Липня Надія СВІНЦІЦЬКА

Основна мета велотуру - промоція маршруту Євровело в Україні. Фото: з Фейсбуку

Через Хмельницький пройде міжнародний веломаршрут ЄвроВело-4.

Україна увійшла до європейського проекту "EuroVelo". Дана мережа розробляє багатоденні велосипедні маршрути та пропагує велотуризм.

"Вперше, цього року до даного проекту увійшла й Україна. Іноземні та вітчизняні велотуристи проїдуть містами нашої держави, аби привернути увагу до питання велотуризму в Україні та облаштування української ділянки європейського веломаршруту", - каже співорганізатор ЄвроВело-4 Денис Боклажук.

Завтра, 7 липня стартує велосипедний промотур у Києві. Українська ділянка веломаршруту складає понад 700 кілометрів і охоплює шість областей: Львівську, Тернопільську, Рівненську, Хмельницьку, Житомирську та Київську.

"Будь хто може долучитися до пробігу на будь-якому етапі. Ми стартуємо зі столиці. Конкретних дат, коли і де ми будемо їхати, ще не знаємо. Швидкість пересування залежить від погоди та якості дорожнього покриття. Під час туру, учасники велопробігу заїжджатимуть у туристичні міста та будуть знайомитися з українськими традиціями. За 20 днів плануємо доїхати до Кракова (Польща)", - каже Денис.

Долучитися до велотуру може кожен. Для цього необхідно зв'язатися з організаторами - Вікторією (066-751-79-94) або Денисом (098-905-64-79) та попередити про участь. Уся необхідна інформація про ЄвроВело в Україні є тут.

Є новини Хмельницького

6 Липня Надія СВІНЦІЦЬКА

Транспортний засіб вдалося зупинити вчасно, і він нікому не заподіяв шкоди. Фото: YouTube

Як з'ясувалося згодом, чоловік має проблеми з психічним здоров'ям.

Група реагування патрульної поліції Шепетівського відділу поліції під час патрулювання містом помітила транспортний засіб, яких рухався, підозріло виляючи по всій дорозі, повідомляє сектор комунікації поліції Хмельницької області.

"Правоохоронці подали сигнал про зупинку, але це викликало дивну реакцію у водія - він взагалі відпустив кермо, став обома ногами на сидіння і почав стрибати. В цей час некерований мотоблок, хоч і повільно, але почав рухатися у бік припаркованих на узбіччі автомобілів та тротуару, заповненого людьми", - йдеться у повідомленні.

Також додають, аби запобігти непоправним наслідкам, один з поліцейських спробував зупинити сільськогосподарську машину, вхопившись за кермо та намагаючись дістати ключі із замка запалювання.

"Це викликало агресивну реакцію у водія і він наніс декілька ударів правоохоронцю, пошкодивши губу. Незважаючи на це, транспортний засіб все ж вдалося зупинити вчасно, і він нікому не заподіяв шкоди. А от сам порушник пояснити свій вчинок не зміг, зіславшись на те, що нічого не пам'ятає. Як з'ясувалося згодом, чоловік має проблеми з психічним здоров'ям", - коментують правоохоронці.

Наразі інформація за даним фактом внесена до Єдиного реєстру досудових розслідувань за частиною 2 статті 345 Кримінального кодексу України (умисне заподіяння працівникові правоохоронного органу чи його близьким родичам побоїв, легких або середньої тяжкості тілесних ушкоджень у зв'язку з виконанням цим працівником службових обов'язків). Проводиться розслідування.

Є новини Хмельницького

UAmedia

ProEco - новостной мониторинг экологии Украины