Газета „Є”

22 Вересня Надія СВІНЦІЦЬКА

Машини не розминулися, що спричинило дорожньо-транспортну пригоду. Фото: vk- kp.info

Результати аварій - розтрощенні авто та зіпсований настрій водіїв.

Сьогодні, 22 вересня у Кам'янці-Подільскому за декілька годин негоди сталося три аварії.

Прямуючи в напрямку Хмельницького, біля залізничного переїзду, автомобіль "Мерседес Віто"темно-синього кольору включивши сигнал повороту, почав розворт. Про це повідомляє "Вечірній Кам'янець". В цей час автомобіль БМВ розпочав обгон. Машини не розминулися, що спричинило ДТП. В результаті аварії ніхто з водіїв не постраждав.

Друга аварія сталася на "Тещиному язиці". У великогабаритної фури "Соса Cola"із болгарськими номерами очевидно відмовили гальма Водій був змушений зупиняти вантажівку ціною пошкодження автомобіля, вивернувши колеса в бік обочини.

Водію фури "Соса Cola"не пощастило на "Тещиному язику"

Ще одна автомобільна аварія за участю вантажівок сталася на одному із поворотів перевалу. Не розрахувавши безпечну відстань водій однієї із фур зіткнувся з іншою вантажівкою. Внаслідок ДТП, двері напівпричепу першої вантажівки були пошкоджені. Після реєстрації пригоди, не дивлячись на майже відірвані двері, водій фури продовжив рух в напрямку Кам'янця-Подільського руйнуючи дорожнє покриття.

Після ДТП водій, однієї з фур, продовжив свій маршрут, руйнуючи асфальт

Є новини Хмельницького

22 Вересня Надія СВІНЦІЦЬКА

При перкутанному шляху зараження на місці проникнення личинок розвивається дерматит. Фото: peptic.ru

Хворим поставили діагноз "Анкілостомідоз".

Нещодавно в Хмельницьку міську інфекційну лікарню звернулось четверо мешканців міста. Двоє з них діти віком чотири та шість років. Усі вони скаржилися на загальну слабкість, болі в животі, діарею та зниження апетиту.

"Після лабораторного обстеження хворим було встановлено діагноз "Анкілостомідоз" - зараження паразитами, які харчуються кров'ю", - каже лікар-епідеміолог Державної установи "Хмельницький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України"Лариса Венгер.

За словами медика, швидше за все, люди захворіли через вживання забруднених личинками немитих овочів, ягід, фруктів або сирої води. "Після отримання відповідного лікування, хмельничани були виписані з лікарні", - каже Ліриса Венгер.

За останні десять років це перший у Хмельницькому зафіксований випадок зараження анкілостомідозом. "Це паразитарне захворювання рідко зустрічалося у нашій державі. Проте, за останні роки, воно все більше вражає українців. Загальноукраїнська статистика не тішить - у 2015 році було зафіксовано 7 хворих, а у 2016 році - вже 19. Цьогоріч, вже й у Хмельницькому виявили цю рідкісну хворобу", - каже Лариса Венгер.

Довідка: Анкілостомідоз - це паразитарне захворювання, викликане гельмінтами класу нематод - круглих черв'яків. Захворювання відоме з давніх часів під назвами "єгипетський або тропічний хлороз", "анемія шахтарів", "земляна короста"та інші.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, майже 25 відсотків населення земної кулі уражені анкілостомідами. В Україні щорічно реєструються завізні випадки гельмінтозу.

Зараження людини відбувається двома шляхами - проникнення личинок через непошкоджену шкіру при її контакті з ґрунтом та рослинами, і при вживанні забруднених личинками немитих овочів, ягід, фруктів, сирої води.

При першому шляху зараження на місці проникнення личинок розвивається дерматит. При цьому відмічається сильний свербіж, на шкірі з'являється еритема з дрібними червоними папулами. В період міграції личинок розвиваються симптоми ураження легень - напади задухи, сухий кашель, лихоманка, явища ларинготрахеїту, летючі еозинофільні інфільтрати в легенях.

При другому шляху зараження з'являється біль в епігастральній ділянці, навколо пупка. Інвазовані відмічають зниження апетиту, нудоту, зміну смаку, пікацизм (бажання їсти землю), іноді - пронос або закреп. Інтенсивна інвазія в дитячому віці може призвести до затримки у фізичному та розумовому розвитку, зниження інтелекту, апатії.

Найбільш серйозним проявом інвазії є гіпохромна залізодефіцитна анемія, що обумовлена особливістю харчування паразитів. Анкілостоміди живляться тільки кров'ю. Паразитуючи в кишечнику, гельмінти зубцями прикріплюються до слизової оболонки, утворюючи виразки до 2 см в діаметрі. При цьому вони виділяють особливу речовину, яка обумовлює тривалу кровотечу. Хворі з анемією скаржаться на загальну слабкість, головний біль, задишку, шум у вухах, підвищену розумову та фізичну втому, запаморочення, серцебиття.

Профілактика: - перед вживанням добре мити фрукти, ягоди, овочі; - не пити некип'ячену воду із відкритих водоймищ; - під час туристичних поїздок в ендемічні з анкілостомідозів країни не ходити босоніж, на пляжах користуватися лежаками; - дотримуватись правил особистої гігієни.

Є новини Хмельницького

22 Вересня Наталя ГАРМАТЮК

Флешмоб проведуть на День міста. Фото: bizdistricts.com

Організатори змінили місце проведення.

У суботу, 23 вересня, у Хмельницькому, до Дня міста, проведуть танцювальний флешмоб. Ініціює його ХОБФ "Карітас"та Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія.

Як повідомляють організатори, спочатку танцювати планували у сквері ім.Т.Шевченка. Проте, через погодні умови, місце дислокації змінили.

Отож, флешмоб відбудеться завтра, 23 вересня, у ТРЦ "Оазис". Усіх бажаючих запрошують до танцю о 16.00 годині.

Нагадаємо, до флешмобу планують залучити близько 100 учасників, які затанцюють під дві композиції.

Є новини Хмельницького

UAmedia

ProEco - новостной мониторинг экологии Украины