Газета "Волинь"

Про те, які хвороби найбільше вражають худобу у зимовий та весняний періоди і як з ними боротися розповідає ветлікар управління Держпродспоживслужби у Ратнівському районі Руслан Жерж

- Навесні починається період масового розтелення. І в цей час основним захворюванням є післяродовий парез. Це гостра нервова недуга, що розвивається раптово, швидко і пов'язана з порушенням мінерального гомеостазу (кальцію, фосфору, магнію). Від неї страждають переважно корови, рідше кози й вівці, надзвичайно рідко - свиноматки та кобили. Хворіють, як правило, високопродуктивні тварини середнього віку (3-5 лактація), і нечасто корови-первістки; також тварини, які в сухостійний період мали вгодованість вище середньої за концентратного типу годівлі і не мали активного моціону.

У хворих особин знижується апетит, вони часто мукають, неспокійні. Після цього настає пригнічення, втрата реакції на зовнішні подразники, розслаблення м'язового тонусу, залежування. Швидко настає коматозний стан, корови лежать з витягнутими кінцівками і повернутою набік головою, з'являється S-подібний вигин шиї. Без своєчасного лікування протягом кількох діб може розвиватися тимпанія чи аспіраційна бронхопневмонія, через 1-2 доби корова гине. Близько 90 відсотків тих, яких лікують, повністю одужують.

У хворих особин знижується апетит, вони часто мукають, неспокійні.

Для профілактики післяродового парезу необхідно за два тижні до отелення зменшити кількість концентратів, замінивши їх кормами із високим вмістом вітамінів і мікроелементів, кальцію та фосфору.

За 5-7 днів до отелення внутрішньом'язово вводять препарати з вітаміном D, який регулює обмін кальцію й фосфору, сприяє всмоктуванню зазначених елементів у травному каналі, і дають по 300-500 г цукру на добу та протягом наступних 3-4 днів після отелення.

Читайте також: Мастит у корів.

Волинь

Це дуже важливо при оцінці ризику серцево-судинних захворювань

Відомо, що порогова різниця між показниками тиску в лівій і правій руці може становити до 15 міліметрів ртутного стовпчика.

У британському Університеті Ексетера об'єднали дані 24 масштабних досліджень, у яких брали участь 54 тисячі осіб. Результати засвідчили, що верхньою межею норми можна вважати різницю в 10 міліметрів ртутного стовпчика.

Порогова різниця між показниками тиску в лівій і правій руці може становити до 15 міліметрів ртутного стовпчика.

Вищі показники цієї відмінності можуть вказувати на звуження і жорсткість артерій, що впливає на ризик інфарктів та інсультів. Нові рекомендації мають допомогти лікарям приймати рішення щодо первинної профілактики серцево-судинних захворювань.

Волинь

Програма стартує вже у березні

Колишній генпрокурор та ексглава МВС Юрій Луценко вестиме власне політичне шоу на "5 каналі".

Про це повідомив генеральний директор "5 каналу"Володимир Мжельський у коментарі "Детектор медіа", інформує Українська правда.

"Ми розвісили борди, у яких написано, що він (Юрій Луценко), буде працювати з березня. Він буде робити своє шоу", - повідомив Мжельський. "Ми розвісили борди, у яких написано, що він (Юрій Луценко), буде працювати з березня. Він буде робити своє шоу", - повідомив Мжельський.

За його словами, шоу на політичну тематику виходитиме раз на тиждень.

Офіційний пресреліз телеканалу щодо програми запланований на 1 березня.

Юрій Луценко був генеральним прокурором із 2016 по 2019 рік. Також був народним депутатом IV, VI та VIII скликань. Двічі був міністром внутрішніх справ - у 2005-2006 і 2007-2010 роках.

Власником "5 каналу"є експрезидент Петро Порошенко.

Чиатвйте також: Футбольні фанати Білорусі масово бойкотують матчі через ситуацію в країні.

Волинь

UAmedia

ProEco - новостной мониторинг экологии Украины