Газета "Сегодня"


22 жовтня, 10:16

Актуально

Команда Андрія Буханевича розробила проєкт єдиного електронного реєстру для індивідуального розвитку, навчання та виховання дитини

Згідно із Конституцією України, кожна людина має право на освіту. Але коли йдеться про дошкільну освіту, більшість батьків знають, що для її здобуття спочатку потрібно відстояти чергу, аби потрапити хоч у який-небудь дитячий садок.

У країні, де оплатити комунальні послуги або записатися на прийом до лікаря через інтернет вже давно звичайна справа, діджиталізація не оминула і сферу дитячої освіти. Команда Андрія Буханевича, власника мережі дитячих садків "Країна дитинства"та члена робочої групи в комітеті Верховної Ради України з питань освіти, розробила проєкт, який зможе розв'язати це питання.

Проєкт під назвою "Kids.ua" - це єдиний електронний реєстр, який збирає всю інформацію про дитину та надає послуги, пов'язані з її освітою, всебічним розвитком, наданням низки послуг від держави тощо. Ресурс буде синхронізуватися з іншими державними електронними реєстрами, такими як ДІЯ та eHealth, та допомагатиме максимально результативно співпрацювати між собою батькам, лікарям, соціальним службам, державі та, звісно, навчальним закладам.Що дасть система для батьків?

Доступ до повної бази всіх центрів раннього розвитку та дошкільних установ. Батьки зможуть відстежувати завантаженість навчально-виховних закладів, які знаходяться поруч із місцем проживання, а також повну інформацію про них. Завдяки наявності всіх необхідних даних, вибір закладу для дитини стане більш впевненим і швидким. Молоді батьки нарешті зможуть забути про форуми та консультації від знайомих щодо того.

Спрощений процес запису дитини у навчальний заклад. Час відмовитися від бюрократичної тяганини - за допомогою електронного додатку проблема запису дитини до того ж дитячого садка вирішиться буквально за декілька хвилин.

Доступ до інформації про фізичний і емоційний стан дитини. У базу будуть вноситися дані усіх оглядів, тестувань і перевірок дитини, щоб батьки могли у будь-який момент дізнатися, коли дитину потрібно оглянути у лікаря, а коли підтримати морально.

Доступ до бази знань і рекомендацій щодо розвитку та виховання дитини. У багатьох батьків збори у школі та батьківський чат у Вайбері викликають ледь не приступи паніки. За допомогою Kids.ua педагоги будуть вносити актуальну інформацію про рівень знань, рекомендації щодо індивідуального розвитку дитини прямо в електронну базу, де з інформацією одразу зможуть ознайомитися батьки.

"Це все проблеми, які ми обговорюємо майже кожен день. У нашій країні найцінніше, що ми маємо - це людський капітал. І до 16 років держава нині не причетна до його розвитку. За допомогою введення електронної учбово- інформаційної системи Kids.ua ми зможемо направити свої сили на розвиток, збереження та спрямування людського капіталу в Україні з раннього віку", - додає Андрій Буханевич.

Сегодня.ua


22 октября, 10:16

Актуально

Команда Андрея Буханевича разработала проект единого электронного реестра для индивидуального развития, обучения и воспитания ребенка

Согласно Конституции Украины, каждый человек имеет право на образование. Но когда речь идет о дошкольном образовании, большинство родителей знают, что для его получения сначала нужно отстоять очередь, чтобы попасть хоть в какой-нибудь детский сад.

В стране, где оплатить коммунальные услуги или записаться на прием к врачу через интернет - уже давно обычное дело, диджитализация не обошла и сферу детского образования. Команда Андрея Буханевича, владельца сети детских садов "Країна дитинства"и члена рабочей группы в комитете Верховной Рады Украины по вопросам образования, разработала проект, который сможет решить этот вопрос.

Проект под названием "Kids.ua" - это единый электронный реестр, который собирает всю информацию о ребенке и предоставляет услуги, связанные с его образованием, всесторонним развитием, предоставлением ряда услуг от государства и тому подобное. Ресурс будет синхронизироваться с другими государственными электронными реестрами, такими как ДІЯ и eHealth, и помогать максимально результативно сотрудничать между собой родителям, врачам, социальным службам, государству и, конечно, учебным заведениям.Что даст система родителям?

1. Доступ к полной базе всех центров раннего развития и дошкольных учреждений. Родители смогут отслеживать загруженность учебно-воспитательных заведений, которые находятся рядом с местом проживания, а также полную информацию о них. Благодаря наличию всех необходимых данных, выбор заведения для ребенка станет более уверенным и быстрым. Молодые родители наконец смогут забыть о форумах и консультациях со знакомыми.

2. Упрощенный процесс записи ребенка в учебное заведение. Пора отказаться от бюрократической волокиты - с помощью электронного приложения проблема записи ребенка в тот же детский сад решится буквально за несколько минут.

3. Доступ к информации о физическом и эмоциональном состоянии ребенка. В базу будут вноситься данные всех осмотров, тестов и проверок ребенка, чтобы родители могли в любой момент узнать, когда ребенка нужно осмотреть у врача, а когда поддержать морально.

4. Доступ к базе знаний и рекомендаций по развитию и воспитанию ребенка. У многих родителей сборы в школу и родительский чат в Вайбере вызывают чуть ли не приступы паники. С помощью Kids.ua педагоги будут вносить актуальную информацию об уровне знаний, рекомендации по индивидуальному развитию ребенка прямо в электронную базу, где с информацией сразу смогут ознакомиться родители.

"Это все проблемы, которые мы обсуждаем почти каждый день. В нашей стране самое ценное, что мы имеем, - это человеческий капитал. И до 16 лет государство сейчас не причастно к его развитию. Посредством введения электронной учебно-информационной системы Kids.ua мы сможем направить свои силы на развитие, сохранение и направление человеческого капитала в Украине с раннего возраста", - добавляет Андрей Буханевич.

Сегодня.ua


22 жовтня, 10:13

Ксенія Капустинська

Котирування еталонних сортів чорного золота помітно знизилися за останню добу

Ціни на нафту еталонних марок помітно просіли. На ринок натиснули два фактора - зростання запасів бензину в США та збільшення обсягів видобутку нафти в Лівії. Це свідчать про те, що пропозиція нафти і нафтопродуктів знову підвищилася, а попит при цьому залишається на низькому коронакризовому рівні. Інвестори побоюються повторення ситуації, коли нафту просто буде нікому продавати.

За даними Investing, вартість грудневих ф'ючерсів на нафту Brent на лондонській біржі ICE Futures до 9:58 за київським часом склала 41,78 долара за барель. При цьому ще напередодні, 21 жовтня, котирування досягали 43 доларів за барель.

Ціна ф'ючерсів на WTI на грудень на електронних торгах Нью-Йоркської товарної біржі (NYMEX) до цього часу становила 40,05 долара за барель. Днем раніше вартість цього сорту перевищувала 41,5 долара за барель.

Міненерго США повідомило, що запаси бензину в країні минулого тижня виросли на 1,9 млн барелів. Аналітики, опитані S&P Global Platts, прогнозували зниження запасів на 1,6 млн барелів. За словами аналітика AxiCorp Стівена Іннса, якого цитує Інтерфакс, дані про скорочення споживання бензину стали "найбільш нервовими"для нафтових цін на тлі "всіх побоювань з стосовно того, що COVID-19 знову починає негативно впливати на споживчу поведінку".

Стурбованість ринку також викликає відновлення видобутку нафти в Лівії. Віце-прем'єр Уряду національної згоди Лівії Ахмед Майтиг заявив, що видобуток в країні вже досягла 500 тис. б/д і до кінця жовтня становитиме 550-560 тис. б/д. За його словами, до кінця поточного року в Лівії буде добуватися 1 млн барелів нафти на добу.

Нагадаємо, раніше організація країн-експортерів нафти ОПЕК заявила про закінчення епохи нафти в розвинених країнах. Втім, картель вважає, що попит на чорне золото ще буде рости до 2030-х років.

Також експерти побоюються, що темпи відновлення попиту на нафту будуть слабшими, ніж очікувалося, - через необхідність продовження карантинних заходів або скасування попередніх послаблень. Раніше друга хвиля коронавируса в ЄС вже вдарила по цінам на нафту.

Сегодня.ua

UAmedia

ProEco - новостной мониторинг экологии Украины