Газета "Місто"

Із 19 травня із аеропорту "Вінниця"можна буде літати до аеропорту міста Даламан, що у Туреччині. Час у дорозі - понад дві години.

- За підтримки Вінницької міської ради ми анонсуємо відновлення із 19 травня прямих польотів із вінницького аеропорту до Туреччини на відпочинок у місті Даламан. Із 26 травня рейси планують пустити двічі на тиждень. Рейс прямий, - розповів директор КП "Аеропорт Вінниця"Ярослав Мазурець.

Цього року аеропорт "Даламан"ввів в експлуатацію новий сучасний термінальний комплекс. Аеропорт має великі плани на подальший розвиток.

- Проаналізувавши області України, виявилося, що багато жителів міста Вінниці та Вінницької області летять у Даламан через Київ. Нашою ціллю стало зробити так, щоб вінничани летіли у Даламан напряму зі свого аеропорту. Цим проектом зацікавився туроператор Travel Professional Group, і ми погодили з ними дати вильотів. Тож ми готові приймати вінничан у Даламані з європейською якістю та сервісом, - зазначив спеціаліст з маркетингу аеропорту Даламан Рустамчон Ахмадзода.

Цього року із аеропортом Даламан співпрацюватиме у Вінниці компанія Travel Professional Group. Як зазначив директор з розвитку компанії TPG Валерій Паренчук, для них це новий напрямок.

- Для нас - це новий продукт, яким ми пишаємось і хочемо запропонувати його вінничанам. Даламан - це щось нове у добре відомій Туреччині. Це - новий тренд, і ми раді надати можливість відправитись в цю захоплюючу подорож, - додав Валерій Паренчук.

Заступник Вінницького міського голови Владислав Скальський під час зустрічі із представниками аеропорту Даламан висловив сподівання, що вони працюватимуть не лише над виїзним туризмом, а й над в'їзним.

Із аеропорту "Даламан"трансфером до курортних міст Мармаріс - 80 хвилин, до Фетхії - 45 хвилин. Звідси також швидко можна дістатися до таких курортних зон відпочинку, як Даламан, Акяка, Дальян, Олюденіз, Каш, Калкан і Датча.

Минулого року протягом літа у газеті "Місто"вийшли ряд публікацій про відпочинок у південно-західній частині Туреччини. Усі їх можна знайти на нашому сайті - misto.vn.ua.

У Даламані понад 1000 км берегової лінії і 130 мальовничих бухт. Тож на відпочинку тут кожен турист зможе знайти собі місце і розваги для душі. Захоплюючий політ на парапланері з гори Бабадаг, а це висота майже 2000 метрів. Прогулянка на човні каналом Дальяна до туристичного термального центру. По дорозі можна роздивитися скальні гробниці у древньому місті Каунос. Накупавшись у термальних джерелах і прийнявши грязьові ванни, відпочивальникам обов'язково варто відвідати пляж Ізутузу. Це піщаний пляж довжиною 5400 м з неймовірними пейзажами! Тисячі туристів їдуть сюди не лише поніжитися в морі і полежати на пляжі, а й побачити гігантських черепах "Карета Карета". Їхні розміри сягають до 1,5 м, а вага до 150 кг. На пляжі є спеціально огороджені місця, де ці гігантські черепахи відклали яйця.

Ця частина Туреччини має чим вражати найвибагливіших туристів. Варто відзначити, що основний потік туристів у турецькому регіоні Даламан - це відпочиваючі з Англії, Німеччини та України. І останнім часом кількість українських туристів збільшилась.

Інна МАРТ

Місто - газета кожного вінничанина

Уже у травні на території обласного ендокринологічного центру створять музей. Він об"єднає три складові: музей архітектурно-ландшафтного комплексу "Садиба у П'ятничанах", музей кафедри ендокринології Вінницького національного медичного університету ім. М.Пирогова та музей обласного клінічного високоспеціалізованого ендокринологічного центру.

- Цей проект сприятиме підвищенню обізнаності мешканців області щодо історії пам'яток архітектури та садово-паркового мистецтва ХVІІІ століття, розташованих на території ендокринологічного центру, а також популяризації роботи центру як лікувальної установи, - каже президент ГО "Вінницька обласна асоціація ендокринологів", головний лікар обласного ендокринологічного центру, керівник проекту Пилип Прудиус. - У нас була стара кочегарка на території ендокринологічного центру, і вже давно думали там щось зробити. І ось обрали це приміщення. Там буде й дитяча кімната, бібліотека із спеціалізованою і художньою літературу, відеотека, Wi-fi. На території центру також обладнали дитячі майданчики, щоб діти влітку могли вийти туди з палат.

Велику частину приміщення займатиме експозиція музею.

- Цього року центру 55 років, тому ми зробили музей історії, бо центр був перший такий у Радянському Союзі. Також окрему експозицію займають матеріали, присвячені історії кафедри ендокринології та історії паркової зони, - пояснює Пилип Прудиус.

Загалом вартість проекту Музею становить 93 700 гривень, з яких власний внесок проекту - 29 200, від обласного бюджету - 34 500 гривень.

За словами головного лікаря, з літературою, зібраною у музеї, зможуть ознайомитися не тільки пацієнти центру, а й інші відвідувачі.

Окрім музею, на базі обласного клінічного високоспеціалізованого ендокринологічного центру завершується облаштування спеціалізованої кімнати відпочинку "Бібліотеки - Ігротеки", у якій пацієнти центру зможуть безкоштовно скористатися мережею Інтернет, почитати періодичні видання, книги, пограти у настільні ігри тощо.

Ірина МОХАР

Місто - газета кожного вінничанина

У Вінниці висококласний хірург з Данії зробив успішну операцію з видалення пухлини на легені

На базі Подільського центру онкології відбулася міжнародна науково- практична конференція, яка зібрала провідних онкологів не лише з України, але й Німеччини, Ізраїлю та Данії. У рамках медичного зібрання доктор медицини, керівник програми з мінімальноінвазивної торакальної хірургії на кафедрі кардіохірургії "Rigshospitalet"університету Копенгагена Хенрік Хансен здійснив операцію з видалення частини легені, яку уразив рак, показавши своєрідний майстер-клас для учасників конференції.

- Переконаний, що завдяки таким заходам, медицині дедалі більше вдаватиметься брати під контроль онкологічні захворювання. Тому лікарям, які спраглі до нових знань і хочуть розвиватися, слід використовувати всі шанси для навчання і отримання досвіду у колег, які в своїй практиці застосовують міжнародні протоколи лікування, - зауважив головний лікар Подільського центру онкології Володимир Шамрай. - Операція, яку провів з нашими спеціалістами доктор Хансен, - інноваційна. Вона базується на методі відео-тораскомічної лобектомії (хірургічна операція з видалення частки легені через маленькі розрізи на грудній клітині. - Авт.). Головні його плюси - висока точність, мінімальні ризики виникнення післяопераційних ускладнень і вже на третій день пацієнт може бути виписаний із лікарні, а за кілька тижнів повернутися до звичного способу життя.

В Україні такий новітній метод лікування онкопаталогій легень лише починають впроваджувати. Донедавна лікарі проводили тільки відкриті операції, розрізаючи грудну клітку та розсовуючи ребра. Завідуючий відділенням онкоторакальної хірургії Подільського центру онкології Сергій Притуляк, який асистував данському хірургу, каже, що малоінвазивний метод є менш травматичним для організму, зменшує ризик виникнення ускладнень та скорочує час одужування. Через це він повинен бути впроваджений у практику українських хірургів і використовуватися не лише при лікування онкохворих.

- У Данії такий метод застосовують для лікування 90% онкохворих з цією патологією. Ми ж провели тільки двадцять подібних операцій. Саме тому досвід датського хірурга безцінний для нас, бо те, що він нам показав, і як він коментував процеси під час операції - це більше ніж практикум, - визнає Сергій Притуляк. - Операція пройшла успішно. За нею мали можливість спостерігати торакальні хірурги з усієї України, завдяки відеозв'язку. Також запис операції буде викладений в Інтернет, щоб якомога більше практикуючих хірургів мали можливість ознайомитися з цією методикою.

Тим часом рак легень посідає лідируючі позиції серед онкопатологій. Найгіршим є те, що недугу можна виявитися на пізніх стадіях, а вилікувати запущену хворобу поки що неможливо. Торік на Вінниччині було зареєстровано 542 первинних випадки злоякісних новоутворень легень. Лише у 10% пухлину виявили на першій стадії, у 30% - на четвертій. Загалом на диспансерному обліку нині перебуває понад тисячі хворих. Щороку недуга забирає майже півтисячі вінничан.

Олеся ШУТКЕВИЧ

Місто - газета кожного вінничанина

UAmedia

ProEco - новостной мониторинг экологии Украины