Газета "Хрещатик"


Вік не перешкода заняттям спорту, а навпаки. Саме час відкривати для себе щось нове - переконують африканські бабусі

Жінкам - за 75 років, і вони уже декілька років займаються боксом. Своїм прикладом хочуть надихнути як старших людей, так і молодь. Про те, як бабусі тренуються та чому одягнули боксерські рукавиці - в сюжеті 5.ua.

Спортивна форма - замість розмаїтих халатиків і боксерські рукавиці - замість в'язальних спиць. Ці африканські бабусі дадуть відсіч будь-яким хворобам та поганому настрою. І все завдяки заняттям боксом. Жінки переконують: спортзал - найкраща альтернатива лікарняним палатам, а улюблене хобі не має вікових обмежень.

"Я кажу старшим жінкам, що їм слід прийти до спортивної зали, адже це - ніби відвідати лікаря. У багатьох з нас високий тиск, хтось страждає від діабету, інші - перенесли операції. Раніше вони пересувалися за допомогою палиць, а тепер можуть ходити самотужки. Я відчуваю себе молодою, так, ніби мені 16, хоча насправді мені - 80 років", - переконує відвідувачка секції боксу Констанс Ґубейн.

Африканки відвідують спортивну секцію двічі на тиждень. Тренування включають кардіо-навантаження та різноманітні силові вправи з боксу: спарингові бої, відпрацювання ударів на грушах. Справжня пристрасть до бойового мистецтва виникла в темношкірих бабусь п'ять років тому. А починалося все зі звичайної аеробіки.

"Спершу ми займалися фітнесом, адже для наших бабусь це було досить цікаво. Утім, одного разу вони побачили мої боксерські рукавиці, приміряли їх і відтоді майже не знімають", - пригадує тренер Нкоубл Хумало.

Для багатьох жінок бокс став чимось більшим, аніж просто спортивним захопленням. Він допоміг знайти нових друзів, подолати почуття самотності та подарував зцілення.

"Спортзал допоміг мені перемогти хворобу. Коли я починала займатися боксом, у мене були проблеми із ногою - вона страшенно набрякала. Однак тепер мене більше не турбують набряки і болі", - ділиться власною історією відвідувачка секції боксу Ґерміна Малулека.

"Я раджу всім жінкам мого віку припинити переконувати себе в тому, що вони старі бабці. Те, що ви старші, не означає, що слід накладати на себе тягар слова "бабуся". Вам треба показати все, на що ви здатні і довести, що ви живете на повну", - каже ще одна відвідувачка секції Маріам Барі.

Поза межами спортзалу жінки перетворюються на звичайних бабусь: доглядають за онуками, випікають смаколики та наводять лад у домівках. Своїм прикладом вони демонструють: молодість - це стан душі, а не цифри у паспорті.

Газета "Хрещатик"


Фото надано прес-службою КМДА Упродовж 2017 року до апарату Північного офісу Держаудитслужби надійшло 295 письмових звернень громадян (у т.ч. 7,5% - колективних), що майже на 80 відсотків більше минулорічного.

Найбільша кількість звернень стосувалася можливих фінансових порушень у сфері діяльності органів місцевого самоврядування (23%), комунального господарства (17%); забезпечення дотримання законності та охорони правопорядку, реалізації прав і свобод громадян (11%); соціального захисту (9%); праці і заробітної плати (7%), охорони здоров'я (6%).

Також громадяни порушували питання у сфері освіти, науки, науково-технічної та інноваційної діяльності та інтелектуальної власності; діяльності місцевих органів виконавчої влади; економічної, цінової інвестиційної, зовнішньоекономічної, регіональної політики та будівництва, підприємництва; екології та природних ресурсів; житлової політики; державного будівництва, адміністративно-територіального устрою; фінансової, митної, податкової політики; сім'ї, дітей, молоді, ґендерної рівності, фізичної культури і спорту; транспорту і зв'язку; діяльності центральних органів виконавчої влади; інформаційної політики та діяльності засобів масової інформації.

За результатами розгляду письмових звернень громадян 57 вирішено позитивно, на 57 звернень надано необхідні роз'яснення, інформацію, викладену у 140 зверненнях планується перевірити під час проведення чергових контрольних заходів.

Водночас, 5 письмових звернень, оформлених або з недотриманням вимог ст. 5 і 7 Закону України "Про звернення громадян", або у яких відсутні відомості, необхідні для прийняття обґрунтованого рішення, було повернуто заявникам на доопрацювання; 30 звернень відповідно до статті 7 цього ж Закону направлено за належністю; 6 звернень громадян згідно із статями 8 та 17 вказаного Закону розгляду не підлягали.

З метою перевірки порушених заявниками питань та притягнення винних осіб до відповідальності апарат Офісу вживає відповідних заходів.

Зокрема, під час проведення ревізії Державного загальноосвітнього навчального закладу спеціалізованої школи-інтернату І-ІІІ ступенів "Дитяча інженерна академія"державна аудитори підтвердили інформацію заявника про порушення при використанні майна навчального закладу та проведенні витрат на оплату комунальних послуг, встановивши незаконні витрати бюджетних коштів, що призвели до збитків, на понад 172 тис. грн.

Також, було підтверджено припущення іншого заявника про можливі порушення під час укладання договорів на закупівлю лабораторних меблів Управлінням освіти і науки Ірпінської міської ради. За результатами дослідження наданих Управлінням документів та інформації (пояснень) фахівці виявили, що відповідні договори на загальну суму 376,8 тис. грн укладалися без застосування процедур, передбачених Законом України "Про здійснення публічних закупівель".

Адреса Північного офісу Держаудитслужби: вул. Січових Стрільців, 18, м. Київ, 04053.

Прес-служба Північного офісу Держаудитслужби

Газета "Хрещатик"


У першого заступника голови КМДА Миколи Юрійовича Поворозника (питання бюджету та фінансів, планування і обліку, податкової політики, банківської діяльності; охорони здоров'я; діяльності архівів; роботи зі зверненнями громадян, документального забезпечення, забезпечення законності, правопорядку, прав і свобод громадян; взаємодії та розвитку зв'язків з судами, правоохоронними органами; інші питання діяльності апарату виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

Особистий прийом громадян - кожної третьої п'ятниці з 12.00 до 14.00 на вул. Хрещатик, 36. Телефон посадової особи, відповідальної за організацію особистого прийому громадян, 202-74-40.

Особистий виїзний прийом - кожного першого понеділка місяця з 16.00 до 17.00 у Печерській РДА та кожної третьої п'ятниці з 16.00 до 17.00 у Шевченківській РДА. День та час проведення прямої "гарячої"телефонної лінії: кожного першого вівторка з 11.00 до 12.00, тел. 202-76-76.

У заступника голови КМДА Дмитра Олександровича Давтяна (питання інформатизації, теле- та радіомовлення, поштового зв'язку; транспорту та зв'язку; будівництва та ремонту доріг; питання промислової, науково- технічної та інноваційної політики; регуляторної політики та підприємництва; внутрішньої торгівлі та побутового обслуговування населення; діяльності ринків; організації виставкової діяльності; телекомунікаційних систем та технологій, інформатизації, електронного урядування, захисту інформації; розвитку інформаційного суспільства на території м. Києва).

Особистий прийом - кожного четвертого вівторка місяця з 10.00 до 12.00 на вулиці Хрещатик, 36. Телефон посадової особи, відповідальної за організацію особистого прийому громадян, 202-79-47.

Особистий виїзний прийом - кожного першого вівторка з 10.00 до 11.00 в Деснянській РДА та кожного другого вівторка з 10.00 до 11.00 в Дніпровській РДА. День та час проведення прямої "гарячої"телефонної лінії: кожного третього вівторка з 10.00 до 11.00, тел. 202-76-76.

У заступника голови КМДА Петра Олександровича Пантелеєва (питання житлово- комунального господарства, енергетики, енергоефективності та енергозбереження; утримання і забезпечення належного стану житлового фонду, співпраці з ОСББ, приватизації житла, надання ритуальних послуг; контролю за благоустроєм; надзвичайних ситуацій; охорони довкілля; охорони праці та безпеки життєдіяльності населення; питання комунальної власності; екології та природних ресурсів; реєстрації місця проживання/перебування фізичних осіб на території міста Києва; державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців).

Особистий прийом - кожного другого четверга з 16.00 до 18.00 на вулиці Хрещатик, 36. Телефон посадової особи, відповідальної за організацію особистого прийому громадян, 202-75-56.

Особистий виїзний прийом - кожного першого четверга місяця з 16.00 до 18.00 у Святошинській РДА та кожного третього четверга з 16.00 до 18.00 у Солом'янській РДА. День та час проведення прямої "гарячої"телефонної лінії: кожного четвертого четверга з 16.00 до 17.00, тел. 202-76-76.

У заступника голови КМДА Олексія Юрійовича Резнікова (питання децентралізації та місцевого самоврядування; міжнародних відносин; внутрішньої політики; преси та інформації; видавничої справи; туризму і промоцій; реклами; питання освіти і науки; культури та охорони культурної спадщини, фізичної культури і спорту; національних меншин і міграції та державно-церковних відносин; питання материнства і дитинства, дітей-сиріт, сім'ї та молоді; соціального забезпечення та соціального захисту соціально незахищених громадян-пенсіонерів, інвалідів, одиноких непрацездатних, дітей- сиріт, одиноких матерів, багатодітних сімей та інших; забезпечення виконання законодавства про пільги, зайнятості населення, праці та заробітної плати; гендерної політики).

Особистий прийом громадян - кожного другого вівторка місяця з 10.00 до 12.00 на вул. Хрещатик, 36. Телефон посадової особи, відповідальної за організацію особистого прийому громадян, 202-70-52.

Особистий виїзний прийом - кожного третього четверга місяця з 10.00 до 12.00 у Голосіївській РДА та кожного четвертого четверга з 10.00 до 12.00 у Дарницькій РДА.
День та час проведення прямої "гарячої"телефонної лінії: кожного четвертого вівторка з 10.00 до 11.00, тел. 202-76-76.

У заступника голови КМДА Олександра Валерійовича Спасибка (питання містобудування та архітектури, регулювання містобудівної діяльності; капітального будівництва; будівництва житла, реконструкції житлового фонду; забезпечення населення житловою площею, питання вирішення проблеми забезпечення житлом інвесторів, які зазнали збитків внаслідок діяльності групи інвестиційно-будівельних компаній "Еліта-центр"; використання та охорони земельних ресурсів м. Києва; архітектурно-будівельного контролю).

Особистий прийом громадян - кожної першої середи місяця з 16.00 до 17.00 на вул. Хрещатик, 36. Телефони посадової особи, відповідальної за організацію особистого прийому громадян, 202-77-04, 202-77-05.

Особистий виїзний прийом - у другу середу кожного місяця з 16.00 в Оболонській РДА, четвертої середи місяця з 16.00 в Подільській РДА. День та час проведення прямої "гарячої"телефонної лінії: кожного другого четверга місяця з 14.00 до 15.00, тел. 202-76-76

Газета "Хрещатик"

UAmedia

ProEco - новостной мониторинг экологии Украины