Газета «День»


11 травня, 2022 - 11:33

"Висадили"його у курортному Трускавці - як символ солідарності та визнання цінностей демократії і свободи. Як зазначено на ФБ-сторінці Трускавецької міської ради, ідейний натхненник проєкту - благодійний фонд "Святих Михаїла, Софії та Міскінти".

Згідно з повідомленням Львівської облдержадміністрації, мета "висадки"Дерева миру - надати можливість побачити будь-яке місто світу в режимі реального часу, вітатися з випадковим перехожим, спілкуватися, обмінюватись думками та позбуватися кордонів.

"Дерево обладнане бездротовою точкою Wi-Fi з високошвидкісним Інтернетом, камерою відеоспостереження та тривожною кнопкою для відеочату і безпеки, сонячними панелями, що дають автономність, інтерактивною інформаційною панеллю, вбудованим цифровим дисплеєм для додаткової інформації", - зазначено у дописі.

Кожна деталь дерева має свою символіку - верхівка у вигляді каштанового листка - це символ Києва, ІТ- технології - технічний прогрес, можливий лише в мирному суспільстві, а сонячні батареї - це технології турботи про довкілля.

"Ми хочемо жити мирно з тими сусідами, які нас поважають і шанують, але завжди готові дати відсіч своїм ворогам, - зазначив на урочистостях з нагоди відкриття Дерева миру міський голова Трускавця Андрій Кульчинський. - Тому люди, які цінують мир, завжди готові до війни. Дай Боже, щоб усі ці дерева, які будуть виростати на всій території України та за її межами, насправді допомагали втримувати мир на нашій землі".

Трускавець - перше місто у цьому проєкті. Наступним місцем в Україні, де розглядають можливість встановлення Дерева миру, є територія першого публічного Парку української скульптури у готельному комплексі "Edem Resort"поблизу села Стрілки на Львівщині.

Загалом планують "висадити" 27 таких дерев. У найближчих планах, після Трускавця - Київ, Львів, Буча, Бородянка, Маріуполь, Варшава, Ніцца, Париж та Лісабон.

Після відкриття Дерева миру, що його "висадили"неподалік будівлі Трускавецької міськради, присутні на урочистостях перейшли до музею Михайла Біласа, щоб разом з дітьми зі сімей вимушених переселенців висадити деревця сакури й започаткувати сад миру.

Продовжилась подія благодійним концертом, пожертви з якого скерують на підтримку ЗСУ.

Тетяна КОЗИРЄВА, "День", Львів Фото Львівської ОДА та Трускавецької міськради

Газета День


11 травня, 2022 - 10:17

11 травня о 6 ранку здійснено черговий мінометний обстріл території Чернігівщини з території Російської Федерації.

Про це повідомив у телеграм-каналі глава Чернігівської ОВА В'ячеслав Чаус.

"Буквально годину тому, о 6 ранку здійснено черговий мінометний обстріл нашої території з території москальської мразоти. Ворог постійно це робить. Тому у мене велике прохання, особливо до мешканців прикордонних районів області, будьте, будь-ласка обережні. Також пам'ятаємо про те, що ракети літають над Україною. Тому будьте пильними і дотримуйтеся вимог захисту. Якщо сирена, якщо є повідомлення про тривогу - ховайтеся в укриття", - зазначає він.

Газета День


10 травня, 2022 - 21:34

Фото: Instagram

Відомий британський ведучий і журналіст Джеремі Кларксон, який спеціалізується на автомобільній тематиці, підтримав Україну у війні проти російських окупантів.

Про це повідомляє портал AutoCentre.

З групою однодумців ексведучий Top Gear придбав пікапи, які 9 травня відправляться в нашу країну. Ці машини відправляться в поїздку не порожніми. Їх завантажили гуманітарними вантажами з товарами першої необхідності.

Як заявив Джеремі Кларксон, автомобілі будуть використовуватися для евакуації мирного населення із зон бойових дій.

Газета День

UAmedia

ProEco - новостной мониторинг экологии Украины