Журнал "Зерно"


2021-03-05

Рижков Олексій

Звитяга ФК "Агробізнес"у чвертьфінальному двобої Кубка України проти донецького "Шахтаря" (1:0) символічна: агробізнес здіймається щаблем вище, ніж вугільна галузь (титулований гранд знемігся на сили в пошуках шляхів до воріт "агробізнесменів").

"Локомотив"вітчизняної економіки задає тон повсюдно, а вугільники чи металурги потроху стлумлять гонор, зокрема й на футбольних полях. "Не плещи дурниць, це ж просто один футбольний матч", - скажете Ви. "Це просто агробізнес назагал й "Агробізнес"зокрема", - одповім я.

Компанію "Агробізнес"було засновано на межі сторіч уже більш як двадцять років тому. Саме тоді було зведено два млини потужністю 35 т. Надалі - пекарня потужністю 23 т. На початку своєї діяльності підприємство обмежувалося виробництвом борошна та наданням транспортних і посередницьких послуг. Доволі швидко кількість млинів зросла до п'яти, а їх сумарна потужність сягнула 100 т на добу.

Це дало змогу реалізовувати більше борошна як для своїх потреб, так і для споживачів. Борошно постачали для підприємств Чернівецької, Тернопільської, Львівської, Волинської, Житомирської, Івано-Франківської областей. У 2002 р. було придбано хлібоприймальне підприємство, яке дало змогу зберігати, сушити, очищати й відвантажувати зерно.

Паралельно з виробництвом хлібобулкових виробів і борошна компанія формувала парк техніки для збирання та перевезення врожаю зернових, кукурудзи, соняшнику та цукрових буряків. У такий спосіб було завершено створення повного циклу виробництва - від забезпечення сировиною до виготовлення високоякісних хлібобулкових виробів. Далі було викуплено Волочиський хлібокомбінат.

Після модернізації це підприємство дістало змогу виробляти 100 т хліба на добу. У 2010 р. введено в дію Новоушицький хлібокомбінат.

Із розвитком бізнесу більше стало й соціальних проєктів. Це зокрема всебічна підтримка Української армії та Воїнів АТО; спонсорська підтримка національної збірної України з футболу серед ветеранів та Асоціації ветеранів футболу України. Футбольний клуб "Агробізнес", засновником якого є, власне, ТОВ "Агробізнес", лельом-полельом наближається до футбольних вершин. До створення потужної команди тут підходять ґрунтовно, як і до розбудови агробізнесу. Не гала-драла, а виважено, крок за кроком.

Нині футболісти з волочиською пропискою дісталися півфіналу Кубка України й ведуть перед у першій лізі українського футболу. Думаю, не за горами й дебют "Агробізнесу"в найсильнішому українському футбольному дивізіоні. А за емоціями засновника "Агробізнесу"Олега Собуцького, гравців і тренерів команди під час і після матчу проти гірників варто було поспостерігати власнооч.

Щира, нічим не затьмарена, розділена на всіх (а серед уболівальників команди чимало атовців, яких клуб безкоштовно запрошує на свої матчі) радість!

"Добре, що в Україні є агробізнес", - написав по закінченні матчу "Агробізнес" - "Шахтар"один із моїх друзів у Фейсбуці. Яка багатозначна фраза!

Футбольні клуби, спонсоровані агробізнесовими структурами, ще, може, й не помазалися панами й не мають грошей так, щоб аж до смутку.

Однак хай і не за одним присідом, неквапом, але таки вибудовують міцні футбольні структури, здатні за деякий час заявити по себе ще голосніше, ніж у сьогочасся. І тоді нинішній півфінальний стрибок "Агробізнесу"видаватиметься не піком, а таким собі містком до панування над футбольними полями.

Щось, певно, буде спільне зі шляхом агрогалузі економічними дорогами: спершу на околицях, а опісля - "локомотив"на основній колії.

Сподіваюся через пів десятки років (а мо' й раніше) відвідати єврокубковий матч на новесенькому стадіоні у Волочиську за участі "Агробізнесу". Там і зустрінемося!

Журнал "Зерно"


2021-03-05

ООО "Агрогрупп Украина"и компания Tianjin Mingxi Technology Co, Ltd, открыли совместное предприятие Tianjin Mingxi AGROUA International Economy and Trade Co, Ltd в свободной экономической зоне Тяньцзинь.

Как сообщает Аграрный союз Украины, данную информацию озвучил руководитель ООО "Агрогрупп Украина"Николай Жеревчук.

"Для расширения экономического и технологического обмена между Китаем и Украиной ООО "Агрогрупп Украина"будет подавать заявку на создание "Украинского Национального Торгового Павильона"в Чэндунской международной железнодорожной зоне свободной торговли. Это позволит рекламировать и реализовывать широкому кругу китайских компаний и потребителей высококачественную украинскую экологическую сельскохозяйственную продукцию, органическую пищу и другие продукты", - говорится в сообщении.

Ожидается, что благодаря логистическим возможностям компании международного контейнерного терминала в нашей стране в обозримой перспективе станет возможным открыть надежный трафик поставок сельхозтоваров в направлении Китай-Украина-Китай. Проведены переговоры о сотрудничестве.

Как ожидается, совместное предприятие усилит взаимодействие между государственными органами, формирующими аграрную политику Украины и Китая, и позволит создать постоянно действующий выставочный "Украинский Национальный Торговый Павильон", в котором украинские предприятия и фермеры смогут предлагать и реализовывать свою продукцию.

"Сотрудничество ОС "АСУ"в лице ООО "Агрогрупп Украина"с китайскими партнерами должно происходить под эгидой и в тесном сотрудничестве с Министерством аграрной политики и продовольствия Украины и Посольства Украины в Китае, поскольку "Украинский Национальный Торговый Павильон"будет создан исключительно для популяризации отечественных производителей сельскохозяйственной продукции и продуктов питания, прежде всего представленных членами нашего союза.

Мы планируем организовать постоянные железнодорожные перевозки такой продукции из Украины в Чэнду. Предварительные договоренности с китайскими партнерами предусматривают поставку украинской продукции в объеме 10-30 тыс. тонн ежегодно. Для реализации данного проекта мы планируем создать соответствующую инфраструктуру как в Украине, так и в Китае", - резюмировал Николай Жеревчук.

Журнал "Зерно"


2021-03-04

Карпенко Олександр

Розповідь про те, як вітчизняний виробник елеваторного обладнання сягнув європейського рівня.

Державна компенсація 25%

Які чинники є запорукою високих темпів збирання зерна? Їх близько десятка, проте досвідчений аграрій вам назве два основні: надійні високопродуктивні комбайни та зерносушильний комплекс. Однак, якщо ви в цій справі покладаєтеся на чужі ресурси, годі розраховувати на те, що цей процес контролюєте повністю. Тому мрія кожного аграрія - створити власне зернове господарство, де буде мінімум сушка і максимум - зберігання. Одним пострілом - кількох зайців.

Десять років тому група молодих українських підприємців, реагуючи на потребу місцевих аграріїв у сушінні зерна, створила в кількох точках на Київщині комплекс із надання зернових послуг - ТОВ "Новий елеватор". Вирішили ставити найсучасніше обладнання, для цього вивчили ринок, зупинилися на потужній сушарці відомої європейської компанії з доволі високою репутацією. Проте стикнулися з тим, що більшість параметрів придбаної машини не відповідали заявленим характеристикам. Вона не "дотягувала"до стелі потужності, перевитрачала ресурси, у відповідальні моменти підводила. Технічний сервіс у цій сфері на той час був не на найвищому рівні, тому всі проблеми довелося розв'язувати самостійно. Розібрали машину до гвинтика, знову зібрали й під час цього процесу помітили масу можливостей для вдосконалень, які своїми силами й реалізували. Проте цей успішний досвід наштовхнув на думку про створення власного обладнання, що не поступалося б імпортному. "Була фантастична ідея створити найкращі в Україні й, можливо, у світі теплогенератор і сушарку", - розповідає директор компанії Олексій Голуб. Знову стали вивчати подібні агрегати по всіх усюдах, де вони виробляються, й не лише на підприємствах, а й безпосередньо у фермерських господарствах. У результаті зібрали всі найновіші у цій сфері ноу-хау. Організували конструкторське бюро й почали творити. Це був 2014 рік, коли вся країна шукала способи максимального заміщення газу альтернативними джерелами енергії. Тому додали конструкторам ще одне завдання - створити теплогенератор, який працював би на відходах лісової промисловості. Фахівці успішно з цим впоралися. Розробили лінійку сучасних зерносушарок і теплогенераторів, що працюють на трісках.
Забезпечити агрегат паливом дуже просто. Адже тріски є технологічними відходами лісопромисловості й доступні в достатніх обсягах у будь-якій точці України. Ціни на цей продукт, на відміну від інших видів палива, останніми роками стабільно знижуються. На один тонно-процент вологи під час сушіння кукурудзи витрачається теплоенергія вартістю 5 грн, тобто витрати у 4-6 разів нижчі, ніж при сушінні газом! "Отже, ми вбиваємо одним пострілом із нашого диво-генератора одразу кілька зайців: економимо кошти аграрія, підтримуємо держлісгоспи й не витрачаємо валюту на закупівлю газу", - говорить Олексій Голуб.

Директор компанії Олексій Голуб

Знай наших!

ККД теплогенератора найвищий серед аналогів. Це досягається новітніми технічними рішеннями. Стіни переважної більшості котлів чи теплогенераторів футируються шамотною цеглою для утримання високих температур, у теплогенераторі NET використовується дорога жаростійка сталь, завдяки якій не витрачається велика кількість енергії на нагрів шамоту. Окрім цього, теплогенератор покритий по всьому периметру сендвіч-панеллю, котра складається з двох пластин нержавіючої сталі, а між ними - базальтова вата товщиною 50 мм. За тих самих розмірів він удвічі потужніший від своєї попередньої моделі. Наприклад, "Новий елеватор"декларує, що перепускна спроможність зерносушарки в парі з генератором становить 300 т/добу за умови сушіння зерна від 24% до 14% вологості. А якщо вхідна вологість становитиме 19%, а вихідна - 14%, то продуктивність може сягнути й 600 т на добу. Клієнтами підприємства, які одержують послуги з сушіння зерна, є понад 500 середніх підприємств. Деякі з них в процесі роботи дозрівають до придбання своєї сушарки. У них одразу виникає запитання: "А навіщо мені потужність аж 300 т, коли мені вистачить і 150 т". Однак чому б не допомогти в цій справі сусіду й заробити при цьому грошей? Згідно з нинішніми розцінками сума чистого прибутку за добу становитиме 110 тис. грн. Ще не було жодного покупця, який сказав би, що той надлишок був зайвим. Адже є роки дощові, коли вологість кукурудзи сягає 32-34%, а сушарка розрахована на роботу за схемою: від 24% до 14%, тоді як зерно із вологістю 34% одразу опускає продуктивність до 120-130 т. Ось тоді й виявляється, що 300 т - це вже не так і багато. Проте буває й так, що клієнт потребує потужності вдвічі вищої.

Один плюс один - більше двох

Та чи є сенс будувати зерносушильного монстра потужністю 600 т? Компанія пропонує придбати два комплекси водночас і використовувати їх за принципом 1+1, тобто коли ставлять два теплогенератори і дві сушарки поряд. Така схема буде напрочуд ефективною в період підвищеної вологості зерна, коли треба починати з 34%. У такому разі зерно сушиться за два проходи, під час першого вологість збивається з 34% до 24%, потім це зерно перекидається в іншу колону, де доводиться до 14% вологості. Принцип 1+1 має ще низку важливих переваг перед комплексом потужністю 600 т на добу. Наприклад, за цією схемою водночас можна сушити дві різні зернові культури, потрібна менша кількість зерна для завантаження сушарки, в разі поломки половина потужності продов-жить роботу. Така система себе чудово зарекомендувала під час роботи на власній зерновій базі "Нового елеватора", де за сезон сепарується та сушиться близько 100 тис. т зерна.

Ефективна парочка

Сама сушарка "Новий елеватор" NEZ є гідною напарницею теплогенератора. Така сама надійна і високотехнологічна. Повністю оцинкована, в ній немає жодного зварювального шва в тому сегменті, де рухається гаряче повітря, обладнана найпередовішими технологіями рекуперації, тобто відпрацьоване гаряче повітря повертається для повторного використання. Сушарка має шиберний механізм подачі зерна, що забезпечує його рівномірний рух по колоні, а це виключає розбіжність у вологості продукту на виході.

Комплекс, до якого входить сушарка й теплогенератор, максимально автоматизований, із технологічного ланцюжка практично виключений людський чинник, управляється з сенсорного дисп-лея з допомогою спеціальної програми, котра контролює роботу вентиляторів, редукторів, датчиків температури, вологості та інших пристроїв. Завдяки цьому оператор може керувати комплексом дистанційно.

Комерційний директор компанії Андрій Марійчин

Європейська якість за українськими цінами

Відразу виникає запитання щодо вартості такого дива. Вона реальна. Без усіляких там маркетингових хитрощів, після яких може виплисти зовсім інша ціна з купою підводних каменів. Адже не секрет, що дехто з виробників елеваторного обладнання намагається одержати вигоду внаслідок того, що вказує завищені парамет-ри обладнання, які насправді не відповідають ринковій ціні. "Новий елеватор"ставить довір'я свого клієнта над усе. Ціни на лінійку зерносушарок починаються від $55 тис., лінійка теплогенераторів - від 40 тис., адже високоякісне обладнання не може бути дешевим.

"Тривалий час сушив своє зерно на підприємствах ТОВ "Новий елеватор". Однак після того, як особисто переконався в надійності та економічності їхнього обладнання, придбав комплекс для свого господарства. І цей крок себе повністю виправдав: адже показники продуктивності обладнання - навіть вище заявлених, тому впевнений, що воно окупить себе за два роки", - говорить, Андрій Коротков, власник СТОВ ім. Леся Сердюка, що в Бориспільському районі на Київщині.

Виробник упевнений в якості своєї сушарки, тож дає гарантію на прогорання теплообмінника строком на три роки, на прогорання колосника - 10 років.

"Якщо прогорить хоч один колосник до того часу, як збіжить гарантія, ми поміняємо його на новий, якщо сушарка не досягне 300 т продуктивності на добу, як декларується в її характеристиках, ми просто повернемо гроші...Ми впевнені, що наше обладнання легко впорається з навантаженням 350 т/добу. Проте свідомо занижуємо параметри, нехай клієнт краще зрадіє такому подарунку, ніж розчарується. Жодна реклама так ефективно не працює, як схвальний відгук людини, котра придбала товар і задоволена ним", - підсумовує директор.

Журнал "Зерно"

Все публикации с упоминанием журнала "Зерно"

UAmedia

ProEco - новостной мониторинг экологии Украины