Україна виконала значну кількість рекомендацій ЄС для лібералізації візового режиму - МЗС

Україна виконала значну кількість рекомендацій Євросоюзу для переходу до другої (імплементаційної) фази Плану дій щодо лібералізації ЄС візового режиму.

Про це йдеться у коментарі МЗС України у відповідь на оприлюднення Європейською Комісією другої оцінки прогресу України у виконанні першої (законодавчої) фази Плану дій.

"Оцінка (Єврокомісії. - Ред.) також містить низку рекомендацій, які необхідно виконати з метою переходу до ІІ-ї (імплементаційної) фази Плану дій. У цьому контексті слід зазначити, що значна кількість з цих рекомендацій вже виконана", - наголошується у коментарі, оприлюдненому на сайті відомства.

Як зазначають в МЗС, Україна, зокрема, затвердила Державну програму щодо запобігання та протидії корупції на період до 2015 року та План заходів з реалізації Концепції державної політики у сфері боротьби з організованою злочинністю.

Крім того, завершено розробку Загальнодержавної програми протидії торгівлі людьми на період до 2015 року, нормативно-правових актів, необхідних для належної імплементації Законів України "Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту" та "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства", триває робота з підготовки нормативно-правової бази для запровадження документів з біометричними даними.

У зовнішньополітичному відомстві також повідомили, що найближчим часом відбудеться засідання старших посадових осіб у межах безвізового діалогу Україна-ЄС. Мета зустрічі - вироблення алгоритму подальших спільних кроків для повного виконання першої фази Плану дій та переходу до його другої фази.

Як повідомляв УКРІНФОРМ, Єврокомісія у понеділок оприлюднила другу доповідь щодо виконання Україною Плану дій з візової лібералізації. У доповіді, зокрема, зазначається про "певний прогрес" у виконанні Україною Плану дій.

План дій з лібералізації візового режиму було введено у дію 22 листопада 2010 року на саміті Україна - ЄС. Він виконується у дві фази: у межах першої - "законодавчої" - у відповідність до стандартів ЄС мають бути приведені законодавство та нормативні акти у відповідних сферах; під час другої - необхідно організувати практичне виконання оновленого законодавства.


UAmedia

ProEco - новостной мониторинг экологии Украины