У Китаї вчаться виробляти паливо з мулу
Технологію опромінювання електронними променями високої енергії, призначену для знешкодження мулу, розробили вчені Інституту сучасної фізики Академії наук Китаю. Ця технологія дасть можливість перетворити велику кількість мулу - продукту експлуатації очисних споруд - у вторинне паливо, повідомляє Сіньхуа.
Агентство наводить слова представника інституту про те, що розроблена технологія знешкодження мулу за допомогою опромінювання електронними променями високих енергій "дозволить використовувати оброблений мул не тільки в сільськогосподарських цілях, але і для виготовлення вторинного палива", тому "нова технологія має важливе значення для впровадження в практику і широку перспективу практичного застосування".
В останні роки, в міру прискореного будівництва заводів з очищення стічних вод, в Китаї нагромадилася велика кількість мулу, який вже стає новою проблемою. На кінець 2010 року на китайських заводах з очищення стічних вод було накопичено 22 млн тонн мулу.
Останнім часом Китай посилив роботу з вивчення і розвитку технологій освоєння нетрадиційних видів енергії з метою пом'якшення ситуації з нестачею нафти і газу.
Ольга Танасійчук, ПЕКІН. 16 лютого 2012 року.
лк