Прем'єр вимагає навчати більше ІТ-спеціалістів

Прем'єр-міністр України Микола Азаров вимагає від Міносвіти, Мінекономрозвитку та Мінфіну опрацювати пропозиції ректорів українських вишів щодо збільшення кількості студентів, які навчаються IT-технологіям.

Про це глава уряду заявив у середу на засіданні Кабміну, повідомляють кореспонденти УКРІНФОРМу.

"Доручаю Міністерству освіти, Міністерству економічного розвитку і Міністерству фінансів розглянути висловлені ректорами і представниками індустрії пропозиції і невідкладно, щойно сформульовано рішення з відповідного питання, виносити його на розгляд уряду", - сказав М.Азаров.

Він підкреслив, що, за експертними оцінками і прогнозами, розвиток вітчизняної продукції IT-галузі та інформаційних технологій є найбільш перспективним у глобальній економіці. За словами Прем'єр-міністра, саме цей продукт із високою додатковою вартістю, який орієнтований на експорт та його стимулювання, дасть змогу виправити негативне зовнішньоторговельне сальдо України.

М.Азаров наголосив, що українська IT-галузь знаходиться на 5-у місці серед центрально- і східноєвропейських країн за обсягами експорту послуг у сфері програмного забезпечення. "За оцінками експертів, річний обсяг послуг вітчизняного IT-ринку становить близько 12 млрд грн, з них 80% спрямовані на зовнішній ринок, а темпи приросту досягають 30-40% на рік. Яка ще галузь української економіки може похвалитися такими темпами?", - запитав він.

Прем'єр-міністр підкреслив, що саме тому уряд багато уваги приділяє розвитку IT-галузі. М.Азаров додав, що, зокрема, вже підготовлено два законопроекти, які визначатимуть напрямки розвитку і стимулюватимуть цю галузь. Зокрема, організатори IT-бізнесу запропонували запровадити спеціальний режим оподаткування доходів працівників галузі, аби вивести ці доходи з тіні.

За словами глави уряду, окрему увагу необхідно приділити якісній підготовці фахівців для IT-галузі, оскільки "оновлення технологій у ній відбувається не щороку, а практично щодня", та наростає проблема гострої нестачі кадрів і їх адаптації до оновлень.

Костянтин Соловчук, Наталія Печоріна, Марина Гонта, КИЇВ. 15 лютого 2012 року.


UAmedia

ProEco - новостной мониторинг экологии Украины