Карпачова почула в Страсбурзі, як Україна може просунутися в євроінтеграції
Забезпечення Українською державою європейських стандартів прав людини, якому може сприяти новий Кримінально-процесуальний кодекс, є необхідним підгрунтям її просування до євроінтеграції.
Про це йшлося на зустрічі чинного Комісара Ради Європи з прав людини Томаса Хаммарберга та новообраного комісара Нільса Мужнікса з омбудсманом України Ніною Карпачовою, яка прибула до Страсбурга з дводенним робочим візитом, повідомляє прес-служба Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.
"Важливо забезпечити, щоб новий Кримінально-процесуальний кодекс України збалансував систему судочинства, надавши більше повноважень саме інституту захисту, адже чинна система кримінального правосуддя віддає перевагу стороні звинувачення, а тому неналежне забезпечення права на справедливий суд залишається системною проблемою в Україні", - вважає Томас Хаммарберг.
Сторони обмінялися думками стосовно зміцнення незалежності судової гілки влади у ході розпочатої в Україні судово-правової реформи, виконання судових рішень, зокрема, Європейського суду з прав людини.
Ніна Карпачова поінформувала європейських колег про внесення Президентом України проекту нової редакції Кримінально-процесуального кодексу та прийняття його у першому читанні парламентом.
Томас Хаммарберг, який нещодавно підготував спеціальну доповідь щодо дотримання прав і свобод людини в Україні за підсумками свого візиту в країну в листопаді минулого року, подякував Ніні Карпачовій за співпрацю, зауваживши: позиція омбудсмана допомогла здійснити об'єктивний аналіз стану дотримання прав людини в Україні.
Співрозмовники порушили і питання захисту прав трудових мігрантів. Ніна Карпачова наголосила, що ця сфера також породила системну проблему для України, однак права мігрантів мають бути дотримані без подвійних стандартів.
Омбудсман України окремо порушила проблему захисту прав моряків, зокрема, українських, які змушені працювати під прапорами інших країн. Ніна Карпачова заявила: важливо, що влада зробила перші конкретні кроки, спрямовані на ратифікацію Україною Конвенції Міжнародної організації праці (МОП) 2006 року про працю в морському судноплавстві.