Харчові контролери в Китаї перевіряють Red Bull

Головне держуправління Китаю з контролю над якістю товарів розпочало перевірку енергетичного напою Red Bull. Багато супермаркетів почали прибирати напій зі своїх прилавків, побоюючись, що в ньому містяться консерванти й барвники, шкідливі для здоров'я. В той же час виробник запевнив, що до складу його продукції не входять заборонені в Китаї речовини, передає кореспондент УКРІНФОРМу.

"Багаторічні і приватні раптові перевірки зразків неодноразово підтверджували, що продукція Red Bull повністю відповідає стандартам і вимогам національного законодавства, і жодного разу в ній не були виявлені незареєстровані речовини", - говориться в повідомленні на сайті компанії.

В той же час китайські ЗМІ наводять думки експертів, які попереджають, що в разі регулярного вживання напою висока вірогідність звикання до нього, а при передозуванні він здатний викликати головний біль, стрес, дратівливість, порушення серцевого ритму. Причина - вміст у напої таких речовин, як бензоат натрію, цитрат натрію, кармін пігменту і тартразин, які у поєднанні з кофеїном утворюють речовину, що використовується при лікуванні психічних розладів.

Першими забили на сполох відносно якості напою споживачі північно-східного міста Харбін. Місцеві контролери погодилися з їх аргументами і почали своє розслідування. Пізніше до перевірок підключилося і Головне державне управління КНР з технічного і карантинного контролю над якістю товарів. Результати обіцяють оприлюднити впродовж двох тижнів. Магазини, що прибрали продукт на склади, сказали, що повернуть його на полиці, якщо контролери підтвердять нешкідливість напою.

Згідно з національними стандартами КНР у сфері харчових добавок від 2011 року, в чаї, каві і трав'яних напоях допустиме використання "в обмежених кількостях" консервантів. У той же час, вони заборонені у вітамінних напоях. Всього в списку 151 назва заборонених добавок.

У 2011 році прокурорські й судові органи розглянули більш як 5,2 тис. справ про порушення безпеки у сфері виробництва продуктів харчування; 286 осіб засуджені до різних мір покарання, включаючи вищу; ряд урядовців отримали адміністративні стягнення за халатність. Крім того, було закрито понад 5 тис. підприємств, продукція яких несла загрозу здоров'ю людей. Цього року влада обіцяє ще активніше боротися з порушеннями у сфері безпеки продуктів харчування.

Ольга Танасійчук, ПЕКІН. 14 лютого 2012 року.

сс


UAmedia

ProEco - новостной мониторинг экологии Украины