Газета "Версії"


Багато хто дотримується різних обмежень у харчуванні - з різних мотивів. Але існують продукти, від споживання яких не можна відмовлятися за жодних умов, оскільки це може завдати дуже серйозної шкоди здоров'ю.

Яйця. У їхньому складі міститься холін, відомий ще як вітамін В4. Без нього неможливе нормальне функціонування печінки, нирок, головного мозку. До того ж, цей продукт -джерело високоякісного білка з амінокислотами й таких цінних для харчування речовин, як вітаміни групи A, B, заліза, фосфору, селену, протиракових речовин лютеїну та зеаксантину.

Часник. У ньому міститься аліцин - речовина, здатна протистояти розвитку онкологічних утворень. Часник позитивно впливає також на серцево-судинну систему, допомагає знижувати тиск і не дає накопичуватися холестерину в крові.

Морські водорості. Споживання морських водоростей двічі на тиждень запобігає дефіциту йоду - найважливішого елемента для здоров'я щитовидної залози.

Печінка. Їсти страви з печінки слід хоча б раз на тиждень. У ній дуже багато заліза, вітаміну B12, а також міді, яка захищає організм від запалень. Крім того, до складу печінки входить гепарин, завдяки якому зменшується ризик тромбозів.

Жирна риба. Їсти її потрібно 1-2 рази на тиждень: це дозволяє задовільнити потребу організму в жирних кислотах Омега-3, які уповільнюють процес старіння і неймовірно корисні для захисту від багатьох серйозних хвороб.

Афини - чорниця. У цій ягоді міститься величезна кількість антиоксидантів - речовин, що нейтралізують вільні радикали, які руйнують клітини організму, відтак запобігають розвиткові онкологічних хвороб, атеросклерозу, хвороби Альцгеймера, повідомляє ukrhealth.net

Версії.cv.ua


Ухвалений парламентом і підписаний президентом закон про державний бюджет України на 2019 рік оприлюднили на сайті Верховної Ради.

Документ передбачає доходи країни на рівні 1,026 трлн грн, видатки - 1,112 трлн грн, граничний обсяг дефіциту в сумі 89,989 млрд грн.

На 31 грудня 2019-го граничний обсяг державного боргу встановлений у сумі 2,060 трлн грн, гарантованого державою боргу - 388,6 млрд грн.

Із 1 січня прожитковий мінімум на одну особу на місяць становитиме 1853 грн, з 1 липня - 1936 грн, з 1 грудня - 2027 грн.

Мінімальна заробітна плата з 1 січня буде підвищена до 4173 грн на місяць або до 25,13 грн у погодинному розмірі.

Версії.cv.ua


У місячному вимірі ціни зросли на 1,4%.

У річному вимірі побачили інфляцію близьку до прогнозу, опублікованого у жовтневому "Інфляційному звіті". Трохи вищі показники базової інфляції та темпів зростання адміністративно регульованих цін майже повністю компенсувались нижчими темпами зростання цін на сирі продовольчі товари, повідомила прес-служба Нацбанку

У листопаді базова інфляція прискорилася до 8,9%. Це пов'язане зі зростанням витрат на оплату праці. Також тиском із боку споживчого попиту.

Протягом листопада дорожчали макаронні, кондитерські та борошняні вироби. Не так активно ціни зростали на м'ясні та молочні продукти. Зокрема, завдяки зниженню світових цін на них. Через очікування рекордного врожаю соняшника в Україні знизилися темпи подорожчання соняшникової олії, спреду та майонезу.

Незначно сповільнилися темпи зростання цін на непродовольчі товари - 4,4%. Через зміцнення обмінного курсу гривні протягом жовтня-листопада нижчими темпами дорожчала побутова техніка, автомобілі.

Зростання цін на сирі продукти харчування прискорилося до 2,4%. Щоправда, воно було нижчим, ніж прогнозувалося. Ціни на овочі зростали через несприятливі погодні умови та слабкий урожай в Європі. Борошно дорожчало через зростання цін на пшеницю. Щоправда, у листопаді подешевшали фрукти, яйця. Сповільнилось зростання цін на молоко.

Темпи зростання адміністративно регульованих цін збільшились до 17,3%. Зросли тарифи на природний газ для населення і послуги місцевого телефонного зв'язку. Продовжили зростати ціни на алкогольні напої, тютюнові вироби, проїзд у автодорожньому транспорті.

Версії.cv.ua

Все публикации с упоминанием газеты "Версії"

UAmedia

ProEco - новостной мониторинг экологии Украины