Газета "Україна молода"


17:30, 12.01.2017

Андрій Виноградов. (Фото з ФБ-сторінки подружжя Виноградових)

Спіробітники ФСБ затримали активіста Українського культурного центру Андрія Виноградова та його дружину Наталю у Сімферополі в четвер вранці. Жінку згодом відпустили, тоді як Андрія допитували до пызнього вечора.

Першим про це повідомив засновник Українського культурного центру Леонід Кузьмін на своїй сторінці в Facbook.

Пізніше правозахисники повідомили перші подробиці затримання пана Виноградова.

За даними Кримської правозахисної групи, в будинку родини Виноградових в Сімферополі вранці окупанти провели обшук, в ході якого вилучили комп'ютерну техніку та мобільні телефони. Після обшуку подружжя Виноградових відвезли на допит до управління ФСБ.

"О 14:00 жінку відпустили додому, їй повернули мобільний телефон.
Співробітники спецслужб взяли у кримчанки "розписку про нерозголошення інформації", - повідомляють правозахисники у Facebook.

За інформацією правозахисників, Виноградов поки що знаходиться в управлінні ФСБ, до нього допустили адвоката.

Зауважимо, що Виноградови виховують двох маленьких дочок. Андрій працює консультантом в магазині.

Вже на після 17:00 пан Кузьмін повідомив, що Андрія Виноградова також відпустили додому.

Причини допиту активіста невідомі. Утім, вочевидь, це пов'язано із діяльністю УКЦ.

Зазначимо, що Український культурний центр в Криму було засновано в травні 2015 року. Завдання центру активісти декларують як простір українства в Криму, цілями якого є збереження української культури та мови, а також долучення до історії, традицій, творчості українського народу жителів Кримського півострова.

Кілька днів тому, 9 січня 2017 року активісти центру звернулися до депутатів Верховної Ради України із заявою, в якій просили надати допомогу у збереженні української культури і мови на території окупованого півострова.

Ймовірно саме це звернення розлютило окупантів.

Україна молода


19:05, 12.01.2017

Віктор Муженко під час наради з військовими комісарами. (Фото Генштабу ЗСУ)

Понад 69 тисяч військовослужбовців уклали контракт зі Збройними силами України протягом 2016 року. Але військові комісаріати мають покращувати динаміку набору громадян на службу за контрактом.

Про це повідомив начальник Генштабу ЗСУ Віктор Муженко під час розширеної наради з керівним складом військових комісаріатів України у четвер.

"Протягом 2016 року Збройні сили України поповнили понад 69 тисяч військовослужбовців за контрактом. Це потужний ривок вперед в плані переведення ЗСУ на професійну основу. Але це не знімає актуальності проблеми", - сказав генерал армії Муженко.

На його думку, військовослужбовці, які відслужили встановлені терміни, можуть звільнятися, це зобов'язує військові комісаріати "проводити більш активну роботу"і не звикати до надуманих ілюзій.

"Хотів би всіх застерегти від ефекту звикання. Мовляв десь там тривають бойові дії, створені угруповання, військовослужбовці яких постійно виконують бойові завдання. Для когось така віддаленість цих дій може створити ілюзію, що ця ситуація зовсім не впливає на процеси у Збройних Силах та на діяльність військових комісаріатів. Усе навпаки. Загрози, що існують на стратегічному рівні, нікуди не зникли, і ми маємо бути готовими до адекватної відповіді на них", - заявив Віктор Муженко.

За словами начальника Генштабу ЗСУ, для протидії таким зовнішнім загрозам Україні потрібні боєздатні військові частини, ефективні та злагоджені органи військового управління.

"Військові комісаріати мають відіграти свою вагому роль у якісному комплектуванні Збройних Сил України", - зауважив пан Муженко.

І додав, що військовим комісаріатам важливо підтримувати динаміку набору громадян на службу за контрактом.

Україна молода


13.01.2017

Григорій ХАТА

Попри неідеальну стрільбу Сергій Семенов завершив свій етап естафети в Рупольдингу на другому проміжному місці. (Фото зі сторінки "Біатлон України"в "Твіттері".)

За останні роки українські біатлоністки привчили власних шанувальників до стабільно високих результатів у командних перегонах. Але з появою біля керма синьо-жовтої чоловічої збірної знаного словацького наставника Юрая Санітри президент ФБУ Володимир Бринзак упевнено заговорив про хороші "олімпійські перспективи"й нашого чоловічого квартету. Небезпідставність подібних сподівань вітчизняні біатлоністи підтвердили на старті п'ятого етапу Кубка світу, де під час естафетних перегонів удруге в сезоні показали вельми пристойний результат. Як і в Поклюці (там відбувся другий етап КС- 2016/2017), в Рупольдингу наша чоловіча четвірка знову впритул наблизилася до п'єдесталу, піднятися на який українським "стріляючим лижникам"не дозволили гранди світового біатлону - збірні Норвегії, Росії та Німеччини.

Завдяки старанням лідера вітчизняної команди Сергія Семенова, котрий, прийнявши естафету від Артема Прими, захищав синьо-жовті кольори на другому етапі, українські біатлоністи певний час навіть перебували в призовій трійці, проте, в підсумку, менш досвідченим його партнерам - Володимиру Семакову та Віталію Кільчицькому - захистити високу позицію не вдалося.

Але й четвертий фінальний результат, який показали підопічні Санітри, заслуговує на позитивні реверанси. Особливо вражаючим вийшов заключний етап у виконанні Кільчицького, котрий уразив наставників неймовірно швидкою стрільбою на стійці, закривши всі п'ять мішеней за блискавичні 17 секунд. "На мій погляд, він навіть перевершив свої можливості, що, впевнений, послужить поштовхом для нього в майбутньому", - так охарактеризував роботу партнера Семенов. Загалом, саме Віталій виявився єдиним у нашій команді, котрий "з нулем"завершив свою ділянку роботи. Натомість досвідчений ветеран припустився найбільшої кількості промахів - трьох, хоча й, повторимося, показав найкращий проміжний результат. "Дуже задоволений колективним результатом. Щодо свого виступу, то я продовжує перебувати в пошуку своєї стрільби", - пояснив Сергій Семенов.

Загалом за місяць до старту чемпіонату світу вітчизняні біатлоністи демонструють хороший командний хід, при цьому, зауважимо, естафету в Рупольдингу наші хлопці проводили без свого капітана Дмитра Підручного, який не встиг у повній мірі відновитися після хвороби.

Додамо, що переможцем чоловічої естафети на другому поспіль німецькому етапі КС стала команда Норвегії, котра стараннями Еміля Свендсена на останніх метрах дистанції випередила збірну Росії. Фінішер "триколірних"Антон Бібіков, який після останнього вогневого рубежу мав 14 секунд переваги над скандинавом, на заключних метрах гонки просто "став", не витримавши високого темпу перегонів.

ТАБЛО

Кубок світу з біатлону. 5-й етап (Рупольдинг, Німеччина). Естафета (4 х 7,5 км). 1. Норвегія - 1:13.40,7 (0 штрафних кіл + 5 додаткових патронів). 2. Росія - +5,1 (0+2). 3. Німеччина - +23,5 (1+9). 4. Україна (А. Прима, Семенов, Семаков, Кільчицький) - +28,0 (0+6)...

Кубок націй. 1. Німеччина - 3045 очок.

2. Франція - 3030. 3. Росія, Норвегія - 3000... 7. Україна - 2559...

Україна молода

UAmedia

ProEco - новостной мониторинг экологии Украины