Газета "Україна молода"


21:16, 12.08.2022

Людмила НІКІТЕНКО

Мурал на честь полеглого захисника Віктора Полонського створила група черкаських художників - Ігор Новіков, Данііл Орлов та Микола Дзеціна.

У Черкасах на одній із багатоповерхівок з'явився 85-метровий мурал з портретом загиблого на війні Героя Віктора Полонського.

До російського повномасштабного вторгнення він 8 років жив у Польщі, грав за тамтешню футбольну команду. Але в перші дні повернувся в Україну і пішов захищати рідну землю від ворога.

Ідея створити великий стінопис на тому будинку, де жив захисник виникла у його друзів та побратимів, а втілити її у життя змогла група черкаських художників - Ігор Новіков, Данііл Орлов та Микола Дзеціна.

"Ми працювали 8 днів поспіль по 12 годин, навіть у темну пору доби під світло ламп. На мурал пішло 85 балончиків фарби різних відтінків", - розповідає "Україні молодій"художник Данііл Орлов, який два роки тому разом з Ігорем Новіковим був одним із команди, котра створила у Черкасах мурал із зображенням Кузьми Скрябіна.

За словами Данііла, у роботі використовували дуже якісну фарбу, щоб мурал тримав кольори довго - під сонцем, у дощ чи хуртовину.

За словами іншого художника, Ігоря Новікова, найважливішим завданням було добитися максимальної портретної схожості. І це вдалося.

Всі свої дії художники узгоджували з мамою Віктора Полонського. Тепер портрет її сина буде на стіні рідного будинку завжди і нагадуватиме усім нам якою ціною далась нам Перемога над ворогом.

Україна молода


19:01, 12.08.2022

Олена ЧЕРКАСЕЦЬ

Розробниками пам'ятної дошки стала подружня пара художників Оскар Халлгрімссон та українка Марійка Лобинцева

У ісландській столиці Рейк'явік відбулося урочисте відкриття пам'ятної дошки Україні на площі "Київ".

Як інформує Україна молода, про це повідомляється на сторінці Посольства України в Фінляндії та Ісландії.

На захід завітав міський голова пан Дагур Б. Еггертссон та представники організації Support for Ukraine.

За словами мера Еггертссона, встановлення пам'ятної дошки є символічним знаком підтримки Києва з боку Рейк'явіка та підтримки України з боку ісландців.

Розробниками пам'ятної дошки стала подружня пара художників Оскар Халлгрімссон та українка Марійка Лобинцева. Пам`ятну дошку встановили на площі "Київ".

"Ісландія з перших днів широкомасштабної війни підтримує Україну та українців, надає вагому гуманітарну та фінансову допомогу", - зазначається на сторінці Посольства.

Як повідомляла УМ, у столиці Естонії на головній площі Вабадузе (Свободи) відбувся мітинг, учасники якого закликали визнати росію державою-спонсором тероризму.

Україна молода


16:32, 12.08.2022

Олена ЧЕРКАСЕЦЬ

Норвегія та Нідерланди також направляють до Великої Британії військових інструкторів для проведення базового військового вишколу українців.

Українських військовослужбовців у Великій Британії тепер навчатимуть ще й інструктори з Нідерландів та Норвегії.

Як інформує Україна молода, про це повідомив міністр оборони України Олексій Резніков у твіттері.

За його словами, участь інструкторів з різних європейських країн допоможе провести навчання за найвищими стандартами.

"Норвегія приєднується до програми підготовки наших військових. Нам потрібно, щоб наші солдати проходили навчання за найвищими стандартами. Допомагаючи нам, партнери інвестують у європейську безпеку", - наголосив міністр.

Інструктори з Нідерландів долучаться до програми вже цього місяця, запевнив Резніков.

Як повідомляла УМ, на полігонах Великої Британії вже завершили навчання 2400 українських військовослужбовців, ще 5000 військових планують відправити на таку підготовку.

Україна молода

UAmedia

ProEco - новостной мониторинг экологии Украины