Газета "Україна молода"


Угорщина попередила замах на високопосадовців, а Молдова - державний переворот Ігор ВІТОВИЧ

Угорська влада повідомила, що двоє затриманих минулого тижня чоловіків зiзналися у плануванні замаху на членів уряду. У них вилучено зброю з глушниками, пише угорський інтернет-портал Daily News Hungary. Представники угорського МВС повідомили, що під час допитів чоловіки стверджували, що належать до організації під назвою "Армія". Прізвище політика чи політиків, які мали стати їх мішенями, не називають. Міністр внутрішніх справ Угорщини Шандор Пінтер лише повідомив, що затримані хотіли застосувати зброю, щоб "уряд віддав владу". Обидва вважають себе революціонерами, а теперішню угорську владу вони вважають "зрадниками". Подальших подробиць справи не розголошують.

Останнім часом угорські спецслужби сильно критикували за затримання чотирьох чоловіків, в автомобілі яких знайшли боєприпаси часів Другої світової війни. Їм теж "шили"організацію замаху. Але суд відмовився їх арештовувати, коли з'ясувалося, що це група шанувальників військової амуніції.

Дещо серйознішою виглядає спроба державного перевороту в Молдові, де минулого тижня правоохоронні органи заарештували злочинну группу з 13 осіб, які готували насильницьке захоплення влади в країні. Всіх їх звинувачують у тероризмі, спробі зміни державного устрою та створення Бессарабської республіки, повідомив молдавський інформ-портал Newsmaker iз посиланням на слова заступника керівника Генерального інспекторату поліції Молдови Георге Кавкалюка. Він повідомив на прес-конференції, що в затриманих були вилучені військова форма, велика кількість зброї та боєприпасів, балони зi сльозогінним газом, а також топографічні карти міст Кишинев і Бєльци, на яких були позначені важливі держустанови, які підлягали захопленню. Члени групи планували діяти за кримсько-донецько-луганським сценарієм: захопити військову частину в Бєльцах та місцеву в'язницю, в'язні якої мали поповнити їх лави. Для фінансування "акції"планувалося захоплення офісів великих приватних компаній. Наступним кроком - захоплення квартир, де мешкають високі чиновники правоохоронних органів. Кавкалюк зазначив, що двоє членів злочинного угруповання походять iз Росії, а ще двоє - з Донецької області. У разі доведення вини заарештованим загрожує довічне ув'язнення.

Україна молода


Криза з біженцями робить Брюссель та Анкару стратегічними союзниками Олег БОРОВСЬКИЙ

Позавчора в Брюсселі відбувся перший за багато останніх років саміт ЄС- Туреччина, на якому був прийнятий спільний план дій, метою якого є загальмування хвилі міграції до Європи, повідомляє агенція "Рейтер". Ключовим елементом домовленості між Брюсселем і Анкарою стали три мільярди євро допомоги від Євросоюзу для 2,2 мільйона сирійських біженців у Туреччині. Ці кошти призначені для підвищення рівня життя шукачів притулку, які перебувають у країні. Туреччина, зі свого боку, допоможе зупинити потік мігрантів до Євросоюзу в обмін на цю фінансову підтримку, спрощення візового режиму та відновлення переговорів про вступ до ЄС.

Прем'єр-міністр Туреччини Ахмет Давутоглу назвав домовленість "новим початком"відносин між Брюсселем і Анкарою. Президент Європейської Ради Дональд Туск, у свою чергу, заявив, що угода між ЄС та Туреччиною встановлює чіткий план "для відновлення порядку на наших спільних кордонах". Як повідомлялося раніше, країни Євросоюзу планували погодитися прийняти до себе 400 тисяч біженців, які перебувають у Туреччині, у разі успішної співпраці з Анкарою у стримуванні міграційного потоку. Анкарі пообіцяли поновити процес вступу до Євросоюзу та скасувати з жовтня наступного року візи до країн Шенгену для турецьких громадян - якщо Туреччина виконає низку вимог. Останнє надзвичайно важливе для турецької влади як iз точки зору її особистого виживання, так і щодо зміни антиєвропейських настроїв у країні, адже, за останніми опитуваннями, 90 відсотків турків заявляють, що ЄС відвернувся від них, а відміни віз ніколи не буде.

Обидві сторони погодилися, що в червні наступного року набере чинності угода про реадмісію, де Туреччина зобов'язується приймати назад людей, що нелегально в'їхали до ЄС iз її території. Разом зi зміцненням кордонів це - одна з умов скасування віз до Шенгену для турецьких громадян.

Між ЄС та Туреччиною залишаються розбіжності в питаннях прав людини, свободи слова. Однак і Анкара, і Євросоюз погоджуються: кризу з мігрантами можна вирішити лише спільними зусиллями. Іншою болючою проблемою є кіпрське питання. За даними джерел, Кіпр, чий територіальний конфлікт досі не вирішено, відмовився брати участь у виділенні 3 млрд. євро Туреччині. "Поступ у діалозі між ЄС і Туреччиною в будь-якому разі великою мірою залежить від статусу Кіпру. Відносини між греками-кіпріотами та турками- кіпріотами нещодавно покращилися. ЄС і Туреччина сподіваються домовитися щодо статусу Кіпру до весни наступного року", - повідомляє з Брюсселя кореспондент "Євроньюс"Маргеріта Сфорца.

Недільний позачерговий саміт лідерів Туреччини та Євросоюзу відкрив справжні карти його учасників: європейці планували його для гальмування напливу сирійських біженців до Європи та угод щодо протистояння тероризму. Натомість в Анкари плани дещо інші: пріоритетом для її представників було, по-перше, отримати фінансову підтримку, по-друге, посилити тиск на ЄС, щоб вдихнути нове життя в ідею приєднання Туреччини до європейського блоку держав. "Раптова прохолода"у відносинах Росії з Туреччиною після збиття російського бомбардувальника ускладнила переговори щодо врегулювання сирійської ситуації та боротьби з терористами з організації "Ісламська держава". Ця тема хоч і не була серед запланованих, проте обговорювалася і на брюссельському саміті. 

Україна молода


На виборах мера міста з величезним відривом переміг кандидат від Опозиційного блоку Наталка ПОЗНЯК-ХОМЕНКО

Слова відомого соціального психолога Олега Покальчука про те, що думка роботодавця часто має вирішальну роль для працівників, повністю підтвердили результати місцевих виборів у Маріуполі. Місто металургів, де розташовані два великі металургійнi заводи, які належать Рiнату Ахметову, в неділю зробило вибір на користь свого власника. Заборона політичної реклами й агітації за тиждень до виборів лише закріпила цю ситуацію, оскільки "робота з персоналом"на заводах і поза їхніми межами тривала весь час. Як результат - більше 70% голосів на виборах отримав "Опозиційний блок"у міськраді та директор з роботи з персоналом заводу "Метінвест"Ріната Ахметова Вадим Бойченко - на посаду мера.

На такий результат вплинула і погана погода та загальна інертність більшості маріупольців, особливо молоді - загальна явка на вибори склала 36,5%. "70% із 36% жителів, із яких 60% - пенсіонери. Кого вони могли обрати? Я дивлюся по своїй мамі. Для неї заводи - це стабільність у місті, і "Ахметов - молодець, людям допомагає!"І не переконаєш їх ніколи! Тому що їм 70 років це втовкмачували в голови. А ось із молоддю ніхто реально не працював", - констатує в соцмережах активістка із Маріуполя Оксана Шведкіна.

За попередніми результатами, до міськради Маріуполя, крім "Опозиційного блоку", проходить і партія "Сила людей" - 8,9%. Також є шанси подолати п'ятивідсотковий бар'єр і в партії "Наш край"та БПП "Солідарність". Оскільки навіть за умови потрапляння їх до міськради реальну опозицію Опоблоку їм створити не вдасться, тому активісти вже зараз готуються жорстко моніторити дії нової влади. І серед перших рішень вимагають виділення землі для побудови житла для морських піхотинців із Феодосії, оскільки в них досі не вирішена житлова проблема.

Україна молода

UAmedia

ProEco - новостной мониторинг экологии Украины