Газета «Демократична Україна»


Дирекція Всесвітньої боксерської ради (WBC) оголосила список найбільш пам'ятних в історії боїв у суперважкій вазі, проведених під егідою організації.
До числа найбільш пам'ятних за версією WBC увійшли три бої за участю легендарного українського боксера, "вічного"чемпіона світу, мера Києва Віталія Кличка, повідомляє Klitschko-brothers.com.
Серед найбільш пам'ятних: бій Віталія Кличка проти Леннокса Льюїса, який відбувся в червні 2003 року, бій проти Коррі Сандерса у квітні 2004 року і поєдинок із Семюелом Пітером у жовтні 2008-го.

Нагадаємо, у червні 2003 року, ведучи за очками, український боксер отримав серйозну травму. Лікар зупинив поєдинок, а перемогу віддали Льюїсу. 24 квітня 2004 року Віталій Кличко зустрівся на рингу з кривдником свого молодшого брата Коррі Сандерсом. Захоплюючий за напруженням поєдинок завершився технічним нокаутом Сандерса у восьмому раунді.
У жовтні 2008 року Віталій Кличко переміг Семюеля Пітера. Нігерійський боксер здався після восьмого раунду, розуміючи, що продовжувати поєдинок немає сенсу. Завдяки цій перемозі вперше в історії чемпіонські пояси зосередилися в руках братів Кличків.

Демократична Україна


Півзахисник "Шахтаря"Тайсон визнаний кращим гравцем року в Україні. Про це стало відомо під час церемонії нагородження "Футбольні зірки України-2019"в Києві.
Тайсон у голосуванні випередив одноклубника Марлоса і півзахисника "Динамо"Віктора Циганкова.
В інших номінаціях "Футбольні зірки України-2019"перемогли: Андрій П'ятов - кращий воротар, Андрій Шевченко - кращий тренер, Віктор Копієвський - кращий арбітр, Олександр Зінченко - кращий український легіонер.

Захисник "Динамо"Віталій Миколенко визнаний кращим гравцем України у віці до 21 року.

Демократична Україна


Уже багато років у Болгарії - країні, традиційно приязній до Росії, не було такого серйозного протистояння між силами, які хочуть повернення до більш тісної співпраці з Москвою, і правлячим табором, який веде прагматичну політику щодо Росії зі збереженням геополітичної прозахідної орієнтації (членство в НАТО і ЄС).
Недавнє вислання російського дипломата, який вів розвідувальну діяльність, та викриття зв'язків лідера "русофілів"Ніколая Малінова з російськими інституціями, які прикривають дії розвідки, відбулися завдяки тиску західних спецслужб. Особливо США, які розглядають Болгарію як "слабку ланку"східного флангу НАТО.

Розслідування, проведене прокуратурою і контррозвідкою (DANS), може виявитися небезпечним не тільки для Малінова, вже звинуваченого у шпигунстві, а й для всього посткомуністичного і проросійського крила болгарської політики. Також і для президента Румена Радева: виявляється, його перемога у 2016 році стала можливою завдяки співпраці посткомуністичної опозиції з Російським інститутом стратегічних досліджень (РІСД).
Цей відомий аналітичний центр працював для радянського КДБ, а потім - російської Служби зовнішньої розвідки. Останні 10 років він формально підпорядкований Кремлю, але надалі служить як представництво розвідки, корисне для проведення гібридних дій.
Відомо, що РІСД діяв, зокрема, у Польщі, Сербії, Чорногорії і у Болгарії. Саме тут РІСД за допомогою грошей, наданих Константіном Малофєєвим і місцевими проросійськими болгарськими олігархами, допоміг Малінову у формуванні сильного медіаполітичного угруповання, метою якого була зміна геополітичної орієнтації Болгарії.
Останніми днями виявилося, що проросійський табір у цій країні намагається захищати свої позиції: президент Радев використав право вето і надіслав Вищій судовій раді для повторного розгляду кандидатуру Івана Гешева на посаду генерального прокурора.
Цей 49річний випускник Академії МВС, нинішній заступник генерального прокурора і керівник її спеціального антикорупційного департаменту, брав участь у викритті російських шпигунів. Також відомо, що восени Гешев разом із нинішнім генеральним прокурором гостював у США.
Зокрема, там відбулася зустріч болгар з американськими спецслужбами. Темою була зростаюча активність Москви у Болгарії. Так, не поінформувавши прокуратуру, суд дозволив Малінову кількаденний виїзд до Москви, хоча на початку вересня йому заборонили полишати територію Болгарії. Тим часом Малінов - звинувачений у шпигунстві на користь Росії - 4 листопада з'явився у Кремлі, де з рук Путіна отримав орден Дружби.

Петро ПЕТРІВ

Демократична Україна

UAmedia

ProEco - новостной мониторинг экологии Украины