Адвокат вважає безпідставними арешт і міжнародний розшук Авакова

Адвокат колишнього голови Харківської ОДА Арсена Авакова Юрій Вишневецький вважає, що обраний судом запобіжний захід для його підзахисного - арешт - безпідставний, як і оголошення в міжнародний розшук. Він наполягає на припиненні розслідування по кримінальній справі в зв'язку з відсутністю складу злочину.

Про це, повідомляє кореспондент УКРІНФОРМу, Ю.Вишневецький розповів на прес-конференції у Харкові.

"Арсен Аваков не може бути притягнутий до кримінальної відповідальності, - заявив Ю.Вишневецький, - оскільки в його справі немає обов'язкових ознак злочину: заподіяння шкоди або умислу. Дійсно, А.Аваков спочатку підписав документи на відчуження 55-ти га землі в передмісті Харкова, але потім скасував своє розпорядження, більше того, зобов'язав Головне управління Держкомзему в Харківській області утриматися від оформлення права власності і реєстрації держакта на землю".

За словами Ю.Вишневецького, він подав відповідну скаргу в Генпрокуратуру України.

А.Аваков, наголосив адвокат, відповідаючи на запитання кореспондента УКРІНФОРМу, не ховається від слідства, він знаходиться в закордонному відрядженні, що є поважною причиною. Ю.Вишневецький, за його словами, зараз узгоджує свої дії з сім'єю А.Авакова, яка знаходиться у Харкові.

Що стосується можливості для А.Авакова просити політичного притулку за кордоном, то, зазначив Ю.Вишневецький, таке рішення А.Аваков прийме сам, бо він як адвокат консультує свого підзахисного тільки з правових питань, пов'язаних зі справою.

Як повідомляв раніше УКРІНФОРМ, 26 січня порушено кримінальну справу проти А.Авакова за незаконне відчуження землі із зміною її сільськогосподарського призначення. З вересня минулого року А.Аваков знаходиться в країнах Європи, реалізовуючи, як він пояснив в Інтернеті, власний гуманітарний проект. Прокуратура Харківської області надіслала в головний офіс Інтерполу у Франції матеріали для розшуку А.Авакова.

Світлана Лігостаєва, ХАРКІВ. 13 лютого 2012 року.


UAmedia

ProEco - новостной мониторинг экологии Украины