Опалювальний сезон стартував в Україні - чи готові регіони (ВІДЕО)

Сьогодні о 23:59

Джерело:
Телеканал "Дом"

Ілюстративне фото: 24tv.ua

Опалювальний сезон в Україні стартував. У сховищах країни достатньо палива, щоб пережити зиму, запевняють у компанії "Нафтогаз України", повідомляє "Дом".

У Донецькій області вже працюють півсотні котелень, а це третя частина від загальної кількості котелень. Батареї гріють у школах, дитячих садах і лікарнях. Тепло пустили також до житлових будинків населених пунктів уздовж лінії зіткнення.

"Майже всі громади та міста області прийняли рішення на своїх виконкомах про початок опалювального сезону з 15-16 жовтня. Або пізніше - якщо температура не опускатиметься нижче +8 °C протягом трьох діб", - повідомив директор департаменту житлово-комунального господарства Донецької обласної державної адміністрації Сергій Гончаренко.

Опалюються всі будівлі соціальної сфери й у Харкові. А у житлових будинках потеплішає з 14 жовтня. Подавати тепло будуть у 5 етапів. Весь процес займе близько двох тижнів.

"На першому етапі будуть підключені будівлі малої поверховості - висотою у 2-3-поверхи. Далі йдуть п'яти-, семи-, дев'ятиповерхові будівлі. 67% житлових будинків у нас мають від 2 до 9 поверхів. Далі, коли ми включимо дев'ятиповерхівки, будемо переходити на висотки", - зазначив технічний директор комунального підприємства "Харківські теплові мережі" Євген Кауркін.

У Дніпрі опалення ще не включили. Чиновники кажуть, чекають, поки середньодобова температура на вулиці опуститься до +8 °C. Зараз комунальники готують системи. Заповнюють їх водою. А ось в інших містах області котли поступово починають запускати. Так, у Першотравенську і Тернівці опалювальний сезон вже стартував. Повністю готові до нього і в інших населених пунктах.

"До роботи готові всі 970 котелень, 1700 км теплових мереж. Технічні роботи проведені. Ми готові до опалювального сезону", - запевнив заступник голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації Максим Беспальчук.

Тарифи на електроенергію для населення весь опалювальний сезон будуть стабільними, обіцяють у Міністерстві енергетики. З 1 жовтня запрацювала нова фінансова модель, яка дозволила виробникам продавати електроенергію за ринковими цінами.

"Фінансова модель дозволила реалізувати ініціативу президента і знизити тариф на електричну енергію для 80% домогосподарств. Тариф знижений на 14% - до 1,44 грн - для тих, хто споживає до 250 кВт у місяць. Таким чином держава забезпечила захист вразливих верств населення", - пояснив перший заступник міністра енергетики Юрій Власенко.

У "Нафтогазі" запевняють, що опалювальний сезон по всій Україні стартує вчасно і без збоїв.

"Національна компанія "Нафтогаз" пропонує газ для виробників тепла на наступних умовах: певний обсяг, який показує потреби населення, продається за ціною 7,40 грн. Це дає можливість не підвищувати тарифи на тепло для населення. Другий обсяг, для потреб бюджетних установ, продається за ціною 16,80 грн. Це вже повна ціна з ПДВ та транспортом. Це дає можливість бюджетникам теж встановити фіксований, зрозумілий тариф на тепло на весь опалювальний період", - сказав голова правління НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко.

Телеканал "Дом"

UAmedia

ProEco - новостной мониторинг экологии Украины